Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

Dwarf Miner

HP 120 Summon 420
EXP 60 Convince 420
Odporny na Specjalne
Częściowo odporny na Walka W zwarciu
Wrażliwy Odgłosy Work, work! Intruders in the mines! Mine, all mine!
Loot Axe (Normalnie), Studded Armor (Normalnie), Leather Legs (Normalnie), Dwarven Ring (Bardzo rzadko), Pick (Normalnie), 0-3 Meat (Normalnie), Iron Ore (Bardzo rzadko), Bag (Normalnie), 0-10 gold
Opis Większość krasnoludów jest w pewien sposób powiązana z zawodami które wykonują, z czego są bardzo dumni. Większość profesji skrywa wiele sekretów, którymi dzielą się tylko między sobą. Krasnoludzcy Górnicy są szczególnie zazdrośni o swoje sekrety. Takie podejście często graniczy z obsesją, a w pewnych przypadkach nawet przekracza tę granicę. Co gorsza, większość z nich jest bardzo przywiązana do swoich kopalni, narzędzi, rud metali czy kamieni. Biorąc to wszystko pod uwagę, oczywistym jest że bardzo łatwo można wywołać gniew u Krasnoludzkiego Górnika. Mimo, że większość z nich jest szczęśliwa kopiąc w ziemi i drążąc skały w jakiejś kopalni pod Wielką Górą, to część szuka szczęścia gdzie indziej. Wielu z tych ?emigrantów? zostało zmuszonych do opuszczenia domów i ukochanych kopalń. Większość z nich przejawiała agresywne zachowanie, nieakceptowane nawet przez krasnoludzkie standardy. Z tego powodu zostali odesłani przez swoich towarzyszy górników, by szukać bogactw w innych kopalniach. Żyją oni teraz w pewnej formie wygnania ze społeczeństwa krasnoludów. Inne krasnoludy które można spotkać w miejscach odległych od Wielkiej Góry to renegaci. Nie agresja ale chciwość przekonała ich do porzucenia swojej społeczności. Część z nich skradła górnicze sekrety, by dzięki nim zdobyć fortunę w innych miejscach, daleko od Kazordoon i społeczeństwa, które z powodu ich niecnych dokonań uważało ich za przestępców. Kierują się żądzą pieniądza i chronią swój dobytek wszystkimi możliwymi sposobami, dlatego atakują każdego, kogo spotkają w swoich kopalniach. Efekt jest jeden: szalony, machający toporem krasnolud usiłuje rozsiekać intruza na kawałki. Braki w umiejętnościach rekompensują nadzwyczajną wytrzymałością i ogromną siłą, często z dodatkiem gniewu i furii.
Występowanie Wyspa Przeznaczenia (Island of Destiny) - tylko dla rycerzy.
Taktyka Krasnoludzcy górnicy to rasa występująca jedynie na Wyspie Przeznaczenia i dostępna jedynie dla rycerza. Stworzenia te posiadają jedynie 120 punktów życia, a zabicie ich nie powinno sprawiać nikomu problemu. Obrażenia zadawane przez te istoty maksymalnie sięgają 30 punktów życia. Dla wojownika, który dopiero co wyszedł z Wyspy Nowych idealnie nadają się do zdobywania doświadczenia i trenowania swoich umiejętności w walce. Aby uniknąć napadnięcia przez więcej niż jedną kreaturę, dobrze jest stawiać naokoło siebie pudełka czy paczki. Takich przeszkód krasnoludy te nie są w stanie ominąć. Siłą stwór ten podobny jest do Orc Warriora. Łup pozostawiany po śmierci zwykle nie jest zbyt cenny, choć czasem zdarza się, iż potwory te zostawią swojemu zabójcy Iron Ore, który powinien zadowolić każdego podróżnika. Na Głównym Kontynencie Tibii można sprzedać go za niemałe pieniądze.

Obrazek