Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

Serpent Spawn

HP 3000 Summon Niemożliwe
EXP 3050 Convince Niemożliwe
Odporny na Specjalne Poison Wave, paraliżuje, leczy się, haste
Częściowo odporny na Walka w zwarciu oraz z dystansu (krzyk) i magią (trucizna)
Wrażliwy Odgłosy Hisss, I bring your deathhh, mortlessss, Sssssouls for the one, Tsssse one will risssse again.
Loot Crown Armor (Bardzo rzadko), Strange Helmet (Bardzo rzadko), Warrior Helmet (Bardzo rzadko), Royal Helmet (Bardzo rzadko), Tower Shield (Bardzo rzadko), Energy Ring (Normalnie), Life Ring (Normalnie), Snakebite Rod (Bardzo rzadko), Life Crystal (Bardzo rzadko), Small Sapphire (Normalnie), Green Gem (Bardzo rzadko), Golden Mug (Normalnie), Power Bolt (Normalnie), Charmer Tiara (Bardzo rzadko), Green Mushroom (Normalnie), Old Parchment (Bardzo rzadko), 0-3 Onyx Arrow (Normalnie), Mercenary Sword (Rzadko), Great Mana Potion (Rzadko), Noble Axe (Bardzo rzadko), Spellbook of Mind Control (Bardzo rzadko), Swamplair Armor (Bardzo rzadko), Snake Skin (Normalnie), Winged Tail (Bardzo rzadko), 0-233 gold
Opis Ohydny Wężowy Pomiot jest uważany za twór jakiegoś starożytnego boga węży, czczonego niegdyś przez Jaszczuroludzi na Tiquandzie. W starożytnych czasach ta wybrana przez bogów kreatura była istotną częścią kultury jaszczurów i obiektem makabrycznych rytuałów. Wraz z upadkiem cywilizacji jaszczurów, Wężowe Pomioty stawały się coraz to trudniejszymi do kontrolowania, aż wreszcie stały się zagrożeniem dla samych jaszczurów. Od chwili gdy ich umysły zostały zakryte przez szaleństwo, odzwierciedlające zaniepokojenie społeczeństwa jaszczurów, nie widziały już żadnej różnicy między przyjacielem ani wrogiem. Ich zabójczy gniew uderza w każdego. Uczyniły najświętsze miejsca dla jaszczurów niedostępnymi, przypieczętowując tym samym zgubę całej cywilizacji Jaszczuroludzi podczas buntu małp. Plotki głoszą, że nadal istnieją jakieś odmiany Wężowych Pomiotów. Ciągle chronią błogosławione miejsca z bezustanną czujnością, czekając na powrót swego stwórcy, który poprowadzi je raz jeszcze by zawładnęły dżunglą Tiquandy w jego imieniu. Jako sługi boga węży, Wężowe Pomioty zostały obdarzone magicznymi zdolnościami a ich wężowe dziedzictwo zapewnia im gigantyczną siłę fizyczną i wytrzymałość.
Występowanie Głęboko pod Tiquandą, Kharos.
Taktyka Serpent Spawn jest dość wymagającym przeciwnikiem,posiada dużo punktów życia oraz leczy sie dość szybko, także zadawane przez Wężowy Pomiot obrażenia nie należą do niskich.

Potwór ten nie nadaje się do samotnych polowań, a jego ataki w zwarciu dochodzą do 250. Zaleca się drużyny dwu lub trzyosobowe, ponieważ wtedy zabijacie dość szybko potwora, przez co w przeciągu jednego polowania zabijecie większą liczbę tych stworów zwiększając swoje szanse na zdobycie wartościowych przedmiotów. Przy walce z Serpent Spawnem należy wystrzegać się ataków frontalnych, gdyż jeden z nich może zadać obrażenia rzędu 500 punktów życia. Podczas wyprawy z rycerzem w drużynie należy stać dwie kratki na ukos od knighta i poruszać się proporcjonalnie do niego w czasie każdego ruchu Serpent Spawna, wtedy unikniecie wszelkich czarów obszarowych oraz paraliżu. Bloker powinien być gotowy do rzucenia czaru Challenge , bo Wężowy Pomiot zmienia cele ataku dość często. Podczas polowania bez rycerza należy utrzymywać dystans, a kierunek w którym powinniśmy sie udać to ten z którego przyszliśmy, aby nie zastać większej liczby potworów. Wybierając się na nie należy zwrócić uwagę na to, iż wartościowe przedmioty wypadają z nich niezmiernie rzadko, jednakże nadają się idealnie do polowań drużynowych, wraz z wiernymi kompanami, jeżeli jednak szukasz zarobku, powinieneś zdecydować się na coś innego.
Obrazek

Fayath