Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

Spit Nettle

HP 150 Summon Niemożliwe
EXP 20 Convince Niemożliwe
Odporny na Specjalne zatruwa, leczy się
Częściowo odporny na Walka na dystans (trucizna)
Wrażliwy Odgłosy
Loot Grave Flower (Rzadko), Shadow Herb (Normalnie), 0-2 Sling Herb (Normalnie), Stone Herb (Bardzo rzadko), Seeds (Bardzo rzadko), Nettle Blossom (Bardzo rzadko), Nettle Spit (Normalnie), 0-5 gp
Opis Dosyć dziwną rośliną w dżungli w Tiquandzie jest Plująca Pokrzywa. Jest to roślina w pewnym stopniu świadoma, atakująca wszystko co się zbliży. Większość mieszkańców dżungli opanowała jakiś sposób na współistnienie z nią. Jednak obcy są błyskawicznie atakowani przy pomocy trujących kolców, którymi roślina pluje z worków pod kwiatami. Wygląda na to, że zasoby kolców są nieskończone i nie słyszano jeszcze o Pokrzywie, której skończyły się te kolce. Nie jest do końca jasne, dlaczego roślina atakuje w taki sposób, ale najprawdopodobniej jest to rodzaj samoobrony, rzadko spotykanej w świecie flory. Jaszczuroludzie sadzili te rośliny do obrony swoich osad. Zalecana jest najwyższa uwaga, jeśli napotkasz kolonię tych roślin, jakiś zły ?ogrodnik? może czaić się za rogiem.
Występowanie Tiquanda, Trapwood, w okolicach Chor i Forbidden Lands.
Taktyka Spit Nettle nie jest typowym potworem, ponieważ atakuje z dystansu nie poruszając się. Pomimo tak niestrasznego wyglądu, nie należy lekceważyć tej rośliny. Zadaje dosyć spore obrażenia (nawet do 50 hp), może więc być szczególnie groźna dla niedoświadczonych graczy. Ma bardzo duży zasięg "działania" więc prawdopodobnie zostaniemy przez nią zaatakowani, zanim jeszcze pojawi się na ekranie. Walka z Plującą Pokrzywą ma sens jedynie wtedy, gdy uciekamy przed jakimś silnym stworem i chcemy uratować chociaż kilka punktów życia. W innym wypadku atakowanie tego trującego kwiecia jest po prostu nieopłacalne, gdyż daje słabego loota i mało doświadczenia (tyle co zwykły Troll).