Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

Wszystko o piratach

Wszystko o Piratach


Trochę historii

Ahoi! Piraci - Ludzie, którzy nade wszystko upodobali sobie życie na morzu. Pływają na ogromnych okrętach i rabują słabsze statki. Gdy łupów na pokładzie jest za dużo, musi on zostać gdzieś składowany. Hmmm, mamy dziesięć skrzyń złota, tylko gdzie je schować... Piraci chowają swoje skarby na bezludnych wyspach lub w swoich kryjówkach. Jedną z takich bezludnych wysp jest 'Treasure Island' która została odkryta przez podróżników, którzy wcześniej odkryli Liberty Bay. Oczywiście 'hieny' z Liberty Bay musiały rzucić się na tamtejsze skarby. Piraci w porę się zorientowali i byli zmuszeni pochować swoje łupy gdzie indziej... Teraz ja - jako podróżnik, jestem w stanie powiedzieć, że na 'Treasure Island' nie znajdują się żadne skarby.

Nargor - Piracka siedziba

Gdy piraci w popłochu chowali skarby z 'Treasure Island' natknęli się na wielką skałę na morzu. Początkowo myśleli, że jest to wschodnia część wyspy z Liberty Bay, lecz szybko zauważyli, że jest to zupełnie nowa i nieodkryta góra. Przycumowali statki, i zajęli skalną kryjówkę...

My możemy na to spojrzeć okiem podróżnika, który nigdy nie miał do czynienia z piratami.

Aby dostać się na Nargor, musimy tam dopłynąć. Lecz jak to zrobić nie mając statku? Hmmm, może jakiś materac albo skuter? A może bezpieczniej będzie jednak łódką z doświadczonym kapitanem? Aby uprosić kapitana o wyrobienie 'karnetu' na podróże na Nargor, musimy wykonać szereg misji. Niestety nie mogę powiedzieć jakich, z przyczyn oczywistych...

Gdy już będziemy gotowi, idziemy do kapitana Sebastiana na Merianie i słowami 'hi' > 'nargor' > 'yes' dostajemy się na Nargor kosztem 50 sztuk złota.
Sebastian zawozi nas do tego miejsca:


Schodzimy schodami (żółty kwadrat) na mapie. Gdy zejdziemy na dół zaatakują nas dwie tarantule. Po zabiciu ich kierujemy się cały czas na zachód, zabijając po drodze slimy i wychodzimy na główny poziom kryjówki piratów. Teraz, pokażę Wam kilka ciekawszych miejsc z wyspy.

Oto biblioteka. Piraci nie za bardzo umieją czytać i pisać, ale jak chcą udawać to niech udają. Ciekawostką jest, że na jednej z półek możemy znaleźć książkę wyglądającą jak atlas, oraz wiele innych książek w ładnych oprawkach.Następnym przystankiem wycieczki jest bank. Dzięki znaczkowi w prawym dolnym rogu mogę poznać, że to bank. Gdyby nie ten znaczek, pomieszczenie przypominałoby karcer. Jak widać, za kraty wrzucano piratów którzy bez pozwolenia przywłaszczali sobie złoto ze skrzyń.Piraci mają serca z kamienia, ale istnieje parę wyjątków. Legenda głosi, że jeden z piratów znalazł w tym miejscu płaczącą kobietę. Gdy zaczęli rozmawiać zakochali się w sobie. Zostali przyuważeni przez kapitana bastionu, który nienawidził kobiet i zastrzelił oboje. Podobno kobieta zamieniła się w kwiat, który zakwita tylko wtedy, kiedy duch jej ukochanego wychodzi ze świata zmarłych i przemierza przystań w poszukiwaniu swojej pięknej.Nargor kryje także wiele sekretów. Jednym z nich są te drzwi, które prawdopodobnie prowadzą do głównego skarbca, gdzie znajdują się ich najcenniejsze skarby, a klucze mają tylko wybrani.Tutaj widzimy statek, który dopiero co zacumował na Nargor, i jest pełen łupów przed wyładunkiem.A tu już ładownia tego samego statku. Tutaj piraci trzymają więźniów oraz zapasy żywności.Gdy więźniowie zostaną wyprowadzeni ze statku, zostają starannie 'posortowani'. Ci słabsi trafiają do szczęk rekinów, silniejsi zaś mogę się stać jednymi z pirackich przemytników (ang. Smuggler), których na statku nie brakuje. Więźniowie, których trudno jest gdziekolwiek przetransportować, oraz <ekhm> uspołecznić, trafiają tutaj:Jak już wiemy, główny skarbiec jest zamknięty, a dostęp do niego mają tylko nieliczni. Łupy 'na szybko' zostają składowane w mniejszym skarbcu.To już koniec. Wszystkie ciekawe miejsca zostały pokazane. Na zdjęciach widać mojego przyjaciela - Gaspar'a Dariciann'a. To jemu należą się również podziękowania, gdyż to On pomógł mi pokonać hordy piratów strzegących danych miejsc abym mógł zrobić zdjęcia. Nie jest on Polakiem lecz bardzo mu dziękuję.
Respawn Piratów

A więc wiecie już, gdzie można znaleźć coś 'fajnego' na Nargor. Gdy już się tam wybierzecie, to Wam może pomóc. Przedstawiam Wam mapę respawnu piratów. Jak możecie zauważyć, jest to tylko jeden - główny - poziom. Poradnik oraz ta mapa są dla początkujących, którzy stawiają pierwsze kroki na Nargor także jeśli będą gotowi zmierzyć się z silniejszymi piratami, to sami będą wchodzić na coraz to wyższe piętra pirackiej kryjówki. Mapa tego poziomu jest bardzo przydatna, gdyż jak pierwszy raz postawiłem nogę na Nargor, o mało co bym nie padł wbiegając w respawn 5 piratów. Także myślę, że się przyda
Czy dam radę piratom?

Mimo, że piraci są groźni, w praktyce nie są trudni do pokonania. Tutaj postaram się opisać kiedy, jaką profesją możemy zacząć planować hunta na Nargor (mowa o podstawowym piętrze!). Oczywiście wcześniej trzeba wykonać pewnego questa.

Sorcerer/Druid

Aby było opłacalnie, summony są raczej niezbędne. Na 30 levelu możemy zaczynać summonując dwa monki. Wystarczą 2 bp Mana Fluidów, na postawienie monków oraz na zapas gdy któryś z monków padnie. Chodzimy ostrożnie, starając się omijać statki, gdyż tam duże grupy piratów mogą okazać się śmiertelne dla naszych monków. Oczywiście dajemy 'atak' na pirata i uciekamy za monka. Piraci bardzo łatwo się przerzucają (zmieniają cel ataku), także trzeba zachować ostrożność. Z takim ustawieniem wychodzimy około 2k zysku w pieniądzach i 25k exp / na godzinę. Bez monków, nie radzę przed 60 levelem.

Knight

Przed letnim update, knight na piratach był rzadkością - teraz wręcz przeciwnie. Bierzemy trochę UH (zależy ile chcemy siedzieć) i idziemy. Rekomenduję tutaj level 50 i skille około 80/80 aby było opłacalnie, ale wcześniej też można, lecz nie gwarantuję zysku. Bijąc duże grupy potworów, staramy się zabijać najpierw Smugglery aby nie 'łamały' nam shieldinga.

Paladin

W tym przypadku sprawa ma się dobrze. Wystarczy 35 level, skille około 75 w Distansie i można iść. Proponuję zabrać strzały, lub któreś z nowych amunicji. Gdy mamy około 42 poziomu, polecam brać Enchanted Speary. Przy enchanted spearach wychodzi się około 3k kasy i 25-30k exp / na godzinę.To już koniec mojego poradnika. Mam nadzieję, że komuś się przyda, i że dzięki niemu polubicie piracką kryjówkę tak jak ja :-)


P.S
Gdy podałem gg, często pytaliście mnie "Jak zrobić quest na piraty". Niestety, odpowiedzi Wam nie udzielę, mogę tylko naprowadzić, że pełny spoiler do questa możecie znaleźć na konkurencyjnej stronie pod nazwą "Meriana Quest" : )

Pozdrawiam, Bordo.


Więc tak. Wracam do gry. Po ponad pół rocznej przerwie trudno jest mi dokończyć ten poradnik, bo to pamięć nie ta, oraz się trochę zmieniło. Jak wbiję lvl, obadam sytuację i dokończę. Chyba, że ktoś będzie taki miły, i mi pomoże : )

Pozdrawiam