Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

Zarabianie w Mintwallin - Poradnik

Zarabianie w mieście Minotaurów „Mintwallin”

Witam, w moim poradniku chciałbym zaprezentować Wam sprawdzony sposób jak dorobić się naprawdę pokaźnej sumki w Banku robiąc przy tym naprawdę niezły exp w mieście Minotaurów. Miejsce to przede wszystkim polecam dla Knightów, ponieważ czasami bywa tam naprawdę gorąco, a poza tym Knight jak wiadomo ma najwięcej Capacity, a bez sporego udźwigu jest o wiele ciężej dorobić się większej kasy.
Jak każdy, a przynajmniej większość z Was wie, miasto Minotaurów nazywa się „Mintwallin”. Jest to miejsce gdzie respią się wszelkiego rodzaju Minotaury w naprawdę sporej ilości. Jest to wspaniałe miejsce zarówno dla graczy bez promocji jak i tych z promocją. Mimo, że exp nie przekracza tutaj nigdy 30-40k na godzinę, miasto to ma jeden poważny atut. Kasa, kasa, kasa. Biegając na tym expowisku jesteśmy w stanie dziennie zarobić nawet do 70k w gp. Tak, to naprawdę realne.
Jak expić żeby zarobić ? Przede wszystkim należy trzymać się 3 zasad:
  • Inwestuj głównie w Mana Fluidy (UH traktuj tylko zapobiegawczo).
  • Nigdy nie wchodź w pełen respawn potworów, lepiej jest powoli lurować po kilka sztuk niż marnować UH i MFy na exori/exori gran/exori mas.
  • Kup dużo parceli.
Przejdźmy więc do jaśniejszego wytłumaczenia tych trzech reguł.

ZASADA NUMER 1:
Idąc na „Mintwallin” zarobić pamiętaj, że zdecydowanie więcej pieniędzy zaoszczędzisz używająć Mana Fluidów zamiast run UH przy okazji rozwijając swój Magic Level. Zawsze należy „exurować się” w momencie gdy hp nie jest już zielone. Wybijając pierwszy spawn i przechodząc do następnego pamiętaj, aby zapełnić wcześniej HP prawie do oporu i uzupełnij brakującą Manę. Jeśli tego nie zrobisz najczęściej będziesz zmuszony do użycia run UH gdyż w Mintwallin często natrafia się na hordy Minotaurów Archerów, a ten rodzaj Minosów potrafi zabrać naprawdę spore ilości HP w ciągu kilku tur. UH zużywaj tylko w tych niepewnych momentach, a dla osób lubiących więcej adrenaliny w momentach kiedy pasek HP spadnie na red’a.

ZASADA NUMER 2:
Staraj się unikać potyczek z większą ilością Minotaurów. Minotaury Archery, Minotaury Magowie, Minotaury Guardy w grupie naprawdę zabierjają bardzo szybko sporą ilość HP. Po „Mintwallin” poruszaj się powoli. Zapoznaj się dobrze z respami, chcąc zarobić w tym miejscu musisz wiedzieć mniej więcej gdzie i w jakiej ilości respią się Minotaury. Wchodząc w respawn 3 x Minotaur Archer + 2 x Minotaur Mag + 5 x Minotaur Guard będziesz na pewno zmuszony do „UHania” się. Aby tego uniknąć wystarczy kilka razy przebiedz się po tym mieście i mniej więcej zapamiętać te „gorące” miejsca.

ZASADA NUMER 3:
Przejdźmy do tego najważniejszego punktu. W mieście Minotaurów jest skrzynka. Każdy kto zrobił odpowiedniego Questa ma możliwość skorzystania z niej. Dodam informację, że nawet gracze FACC, którzy wcześniej byli PACC i mają tego Questa wykonanego, mogą będąc bez PACC korzystać dożywotnio ze skrzynek (chyba, że CIPSOFT zrobi łatkę). Wychodząc na Mintwalin polecam kupić minimum 10 parceli i podpisać je wcześniej, żeby nie marnować czasu już na miejscu. Jest to FACC area więc często zdarza się, że wpadnie tam jakiś gorzej wychowany gracz lubiący podkradać lootbagi więc o lootbagach można zapomnieć. Po to właśnie są te parcele. Za każdym razem kiedy uzbieramy full cap biegniemy do skrzynki (ewentualnie skromny lootbag po drodze) i wysyłamy sobie nasze zdobycze.
Polecam zabrać nawet 20 parceli (dla graczy powyżej 70 lvla). Ja osobiście wysyłałem 20 parceli dziennie i zawsze zarobiłem minimum 30k+ a mój rekord do 70k w 1 dzień.

Co zbieramy, żeby opłacało się całe to bieganie ?


Zbieraj tylko te przedmioty wymienione w tabeli, a na pewno dziennie wysyłając powyżej 15 parceli zarobisz 30k+. Przy okazji nabijesz trochę expa. W ten sposób w ciągu dwóch miesięcy można zarobić na pełne EQ (MPA, G Legs, AOL, MMS, Justice Seeker, BOH, Steel Boots itd.). Oczywiście zakładając, że expić będzie się codziennie. Sprawdziłem to osobiście także daję gwarancję.

Od którego levela mogę dostosować się do poradnika ?

Niestety nie każdemu graczowi jest pisane robić tak duża kasę. Chciałbym zaznaczyć, że najlepiej być graczem 70+ lvl żeby nie być zmuszonym na wydawanie całej zarobionej kasy na runy/mf. Od tego levela już można spokojnie zacząć działać. Polecam jeszcze na koniec, aby nie sprzedawać przedmiotów od razu, gdyż jest to uciążliwe. Najlepiej uzbierać z 50 parceli i dopiero działać. Przenosimy wszystkie parcele do domku/GH i wykładamy loot. Przykładowo Crossbow jedna na rugą na 1 sqm, Brass Helmet tak samo i reszta identycznie. Później wkładamy wszystko do BP wysyłamy parcel do odpowiedniego miasta i sellujemy.
Jeśli natomiast jest się graczem bez PACC trzeba parcele przekładać do BP po skończonym huncie. Robimy to oczywiście w Depo chyba, że jakiś zaufany kolega użyczy nam do tego celu domku. Niestety dla graczy FACC ta metoda jest bardzo uciążliwa.

Mapka jak dojść do Mintwallin autorstwa Wald Kerius z tego Forum


PM wysłane do autora z informacją, że skorzystałem z jego mapy