Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

Twoje mapy i hotkey'e na innym komputerze? To proste!

Witam!
Na początku zaznaczam, że poradnik ten jest w 100% mój. Możliwe jest, że na innych forach poradnik o podobnej tematyce się pojawił, jednak ten jest pisany przeze mnie.


Wchodzimy w Mój Komputer, poprzez kliknięcie 2 razy (lub raz) na taką ikonkę - . Następnie klikamy na ikonkę dysku, na którym mamy zainstalowany Windows (domyślnie C). Teraz katalog Documents and Settings . Tu musicie wybrać folder z nazwą swojego użytkownika, na którym gracie w Tibię. Następnie klikamy na Narzędzia na górnym pasku narzędzi, a następnie Opcje Folderów.

Powinniśmy ujrzeć takie okienko - klikamy zakładkę Widok.


Teraz zaznaczamy Pokaż ukryte pliki i foldery -


Potwierdzamy operację klikając . W folderze "twoja nazwa użytkownika" powinno się pokazać wiele nowych folderów, wybieramy Dane Aplikacji . Teraz wchodzimy w katalog pod nazwą Tibia .
Powinniśmy ujrzeć folder o następującej zawartości
Teraz krótkie objaśnienie. W folderze Automap znajdują się nasze wszystkie mapy z Tibii. Możemy skopiować ten katalog, wrzucić np. na speedy share czy rapida i ściągnąć na nowego kompa, czy do kolegi Natomiast plik Tibia.cfg zawiera nasze ustawienia "tibijskie" czyli hotkeys'y, ustawienia grafiki itp.
Mam nadzieję, że poradnik się podoba. Zapraszam także do komentowania mojego drugiego poradnika pt. Ktoś Cię denerwuje? - zablokuj mu strony!

Signed
Piternet