Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

Handel w Tibii jest podstawowym źródłem dochodów każdego Tibijczyka. Bez niego świat Tibii po prostu by się nie kręcił. W zależności od serwera, ceny itemów w handlu między graczami różnią się. Ceny w sklepach także różnią się między sobą w poszczególnych miastach, lecz nieznacznie.

By sprzedać bądź kupić jakąkolwiek rzecz trzeba najpierw znaleźć odpowiedni sklep. Zazwyczaj będzie to miejsce gdzie kupuje/sprzedaje się uzbrojenie. W każdym z miast znajdziesz takowe. Pamiętaj jednak aby zawsze sprzedawać itemy w mieście, w którym dostaniesz za nie największe pieniądze, by jak najwięcej zyskać.

Handel z NPC wygląda następująco:

Na początku jak zawsze należy sie przywitać pisząc hi. Ukaże nam sie okno rozmowy z NPC sprzedającym/kupującym itemy.
Dalej piszemy trade już w oknie rozmowy z NPC. W miejscu gdzie pokazuje się zawartość nowo otwartych plecaków, ukazuje nam się okno handlu z NPC:


  • Buy - mając zaznaczoną tę zakładkę widzimy listę itemów, które możemy kupić w tym sklepie.
  • Sell - mając zaznaczoną tę zakładkę widzimy listę itemów, które możemy sprzedać w tym sklepie.
  • Amount - ilość rzeczy, które chcemy kupić/sprzedać
    (tutaj mamy suwak, którego używamy by wybrać interesującą nas ilość itemów)
  • Price - suma pieniędzy, którą musimy zapłacić, bądź suma pieniędzy jaką otrzymamy po sprzedaniu itemów.
  • Money - ilość pieniędzy jaką w danej chwili ma przy sobie gracz
  • Okno - w tym miejscu, po zaznaczeniu jednej z rzeczy, będzie pokazane jak ona wygląda.

Następnie, gdy chcemy sprzedać jakiś item bądź większą ich ilość, wybieramy zakładkę Sell , zaznaczamy go na liście, (wtedy w okienku niżej pokazuje nam sie obraz danego itema, a także jego cena przy Amount) używając suwaka wybieramy wartość, która odpowiada ilości itemów do sprzedania (w tym momencie przy Amount pokazana jest sumaryczna ilość pieniędzy jaką otrzymamy sprzedając te itemy). Po wybraniu juz rzeczy, która chcemy sprzedać, a także określeniu ilości możemy zatwierdzić transakcję wciskając OK:Analogicznie postępujemy gdy chcemy coś kupić. Wtedy jednak wybieramy zakładkę Buy.