Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

Fibula, dungeon, droga, expowiska, npc

Istnieje już jeden poradnik o Fibuli jednak jest on stary i mało przejrzyście napisany.
Tak, więc...


Fibula (tłum. kość strzałkowa), to miasto na wyspie znajdującej się na południowy zachód od Thais. Jej mieszkańcy utrzymują się głównie z rybołówstwa, pracy na farmie oraz myślistwa. Głęboko pod powierzchnią miasta, w haniebnych lochach Fibuli, zamknięte zostały niebezpieczne potwory.Jest to miejsce strategiczne i historyczne. Odbywało sie tu wiele bitew. Fibula to doskonałe miejsce do zdobywania doświadczenia i treningu. Znajduje się tu wiele domków i 4 guild house.

W centrum miasta znaleźć możemy kilku NPC oferujących nam swoje usługi


  1. Dermot - sprzedaje klucz 3940, który jest potrzebny, aby wejść do lochów Fibuli
  2. Eddy - handluje meblami
  3. Simon the Beggar - sprzedaje klucz 3940, który jest potrzebny, aby wejść do lochów Fibuli (hi -> help -> yes -> yes -> ... -> yes)
  4. Timur - jedyny NPC na głównej wyspie kupujący hatchets, bows or crossbows

W centrum miasta znajduje się studnia. Jest to wejście do Fibula DungeonFibula Dungeon to lochy znajdujące się pod Fibulą. W najgłębiej położonej części znajdziemy Dragony oraz Dragon Lordy. Nisko poziomowe postacie mogą expić na wyższych obszarach.

Wskakujemy do studni i idziemy jedyną możliwą drogą. Po drodze spotkamy 3 Poison Spidery. Gdy dojdziemy do drzwi potrzebny jest nam klucz 3940, który możemy kupić w mieście u Simona the Beggar za 800 gp lub u Dermota za 2k. Gdy mamy klucz schodzimy na dół. Jesteśmy w pokoju z kilkoma drzwiami.


  1. Znajdują się tutaj mylne dziury, w które nie można wejść.
  2. Wygląda jak zniszone miasto, pełne jest Beholderów i Szkieletów.
  3. Nic tutaj nie ma. Pojawisz się tu po wejściu w teleport w punkcie 6.
  4. Jest tu wielka powierzchnia pełna Rotwortmów i Carrion Wormów.
  5. Znajdziesz tutaj sporo Orców.
  6. prowadzą do 2 teleportów: Deep Fibuli (Deep Fibula Questu) oraz do wyjścia.

Deep Fibula to dobre miejsce do zdobywania doświadczenia dla średnio poziomowych graczy. Znajdują się tutaj Minotaury, Minotaur Archery, Minotaur_Magi, Dragony i Dragon Lordy.
Poniżej przedstawiona jest droga do drzwi, które musimy otworzyć za pomocą klucza 3980, a także zaznaczone jest miejsce gdzie możemy go znaleźć.Następnie idziemy jedyną możliwą drogą, po drodze zabijając minotaury...... i jesteśmy w miejscu z wielką ilością smoków. Znajduje się tu również wcześniej wspomniany quest.