Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

Venore - Elitarne miasto dostępne dla facc (Przewodnik)Witam to mój drugi poradnik. Tym razem będzie on o Venore. Jako, że go nie znalazłem, postanowiłem go napisać, zwłaszcza że mój poprzedni poradnik okazał się być sukcesem (Dziękuję za pozytywne komentarze).

Spis treści:


1. Opis miasta
2. Opis ważniejszych miejsc
3. Opis Expowisk wokół miasta
4. Wtrącenie swoich 5 groszy przeze mnie, czyli moje zdanie o tym mieście.
5. Podziękowania, historia edycji.

1. Opis miasta

Venore znajduje się na wschodniej części Tibii, jest wybudowane na bagnach. Rządzą w nim pieniądze oraz władza miejscowych rodów kupieckich. Dzięki monopolizacji handlu z krasnoludami i elfami oraz import drewna z Edron i miodu z Darashii, kupcy z Venore mogli wykorzystać swą flotę statków handlowych w celu wzbogacenia się. Jako że lokalna stocznia ma wielkie znaczenie dla królestwa, kupcy w Venore mają przywileje np. wyłączność na hazard.

Trochę więcej praktycznych informacji o samym mieście. Venore to miasto, które ma jedne z najlepszych i zarazem najdroższych domków. Często można tam znaleźć znanych graczy o wysokim poziomie i dobrej (lub złej, zależy od serwera) reputacji. Venore jest jedyny faccowym miastem, z którego można dopłynąć na Darashię (nie licząc dywanu, jednak dywan nie jest statkiem.), jednak można trafić na ghostship.

Ceny podróży:


NPCe od zaklęć:

Asrak:Smiley:Digger:2. Ważne miejsca (załączam minimapy dla orientacji):
Poduszki i zasłony


Odzież


Buty, naprawa soft boots (za 10k).


Skup leatherów i clothów. Ten NPC może też zamienić Red robe na Red Piece of Cloth, Mystic Turban na Blue Piece Of Cloth, 100 Green Tunic (5 bp) na Green Piece Of Cloth. Sprzedaje addony do Nobleman Outfit.
Runy


Zaklęcia (Lista zaklęć jest u góry poradnika)


Health i Mana potiony, skup viali.


Zaklęcia (Lista zaklęć jest u góry poradnika)


Kwiaty


Jedzenie


Owoce


Krzesła


Stoliki


Pojemniki


Amulety


Bank


Kosztowności


Mam nadzieję, że wszystko opisałem jeśli chodzi o miejsca.

3. Expowiska:
Dragon lair – Jako że nie chcę pisać tego, co pisał ktoś inny, to daję link do poradnika:
>>KLIK<<

Black Knight – Poradnika nie ma, więc muszę sam się wysilić xD

BK Villa znajduje się na zachód od Venore. Dojście jest dość proste.
Idź za strzałkami.

Na Black Knightach można zarobić duże pieniądze, jeśli ma się wysoki poziom (zwłaszcza Knightem). Jednak, ten spawn jest jeden na cała Tibię, więc ciężko o niego.

Elf Fortress

Po drodze jest dużo wispów, więc uwaga do low lvli - uważajcie!Forteca elfów potrafi być miejscem zarówno dla expienia jak i zdobywania kasy/itemków na Addon. Progi levelowy nie są tak wysokie, jak w wypadku Black Knighta. Rycerze i paladyni mogą już tam expić od 20 lvla z przyzwoitymi skillami, jednak niech uważają na arcanisty. Od 35 lvla można śmiało bić arcany. Na 70 lvlu knightem bardzo łatwo ownować całą fortecę (kumpel expił tak paladynem i wyciągał 40k/h, więc knightem będzie więcej, magom nie polecam tego miejsca do expienia).

Plains of havoc

Dojście:Bardzo wszechstronne expowisko. Niższe levele mogą expić na cyklopach, ghoulach i minotaurach, a wyższe mogą na GSach, dragach i DLach. Niestety, ostatnio zauwaza się wysoką ilość trapów na graczy, więc uwaga.
Mapka respawnu na POHu:
>>KLIK<<


Amazon Camp, Orc Fortress i Wyverny

Zlepiłem to wszystko w jedno, ponieważ Camp i Wyverny są po drodze na Fortecę.

Dojście:Amazon camp to duże expowisko przeznaczone dla niskich lvli. Można tam śmiało chodzić od 8 lvlu z wyrobionymi skillami (tylko trzeba unikać witchów).

Po drodze na fortecę orków jest wzgórze z Wyvernami. Jest ich 4 na pierwszym piętrze, i 3 na drugim. Przyzwoite źródło expa dla wszystkich profesji. Tylko trzeba uważać, żeby Cię nie otoczyły (zwłaszcza magów). Bez Dwarven ringa nawet się tam nie wybieraj.

Orc Fortress

Ktoś już napisał poradnik: http://www.forum.tibia.pl/showthread.php?t=51092

Najbardziej opłacalnie expi tam rycerz, potem paladyn. Magom odradzam. Spokojnie można tam siedzieć od 40 lvl. Paladyni mogą od lvl 50 ubijać Warlordy, rycerze natomiast od 75 (z bronią z 3 areny).

4. Wtrącenie swoich 5 groszy przeze mnie, czyli moje zdanie o tym mieście.

Uważam, że to miasto jest najlepszym miastem dla facc od 30 lvla, obok Ab’dendriel. Otaczają je bardzo dobre expowiska, dużo miejsc do treningu i… świetne domki. Niestety, w tym mieście domki są bardzo drogie. To miasto jest drugim najdroższym miastem pod względem domków (pierwsze jest Edron). Także to jest jedyne miasto z dwoma depotami. Osobiście traktuję to miasto jako bazę wypadową na Fortecę Orków albo Dragon Lair.

5. Credits:

Większość zdjęć robiłem sam (pierwszą mapkę z dojściem do BK wziąłem z wiki.hunted.pl, mapkę z dojściem do Elf Fortress zrobił Joogson.) Opis miasta wzorowałem na wiki.hunted.pl. Mapki robiłem na podstawie Tibian Earth. Większość zdjęć przerabiałem (Na przykład cennik podróży, wzięty z tibia.pl, albo listę zaklęć wziętą z wiki.hunted.pl.). Zdjęcia z lokalizacjami NPC robiłem ja, przerabiał Ferno (dzięki). Logo

Zdjęcia - Ja
Przerabianie - Ja, Ferno
Mapki - Ja, Joogson, podstawa z Tibian Earth.
Opis miasta - Wzorowany na wiki.hunted.pl
Logo - Ferno

Jeśli poradnik Ci pomógł, możesz mi podziękować wystawiając mi notkę.

Historia edycji:
4.08.2008r - Poradnik znalazł się na forum.
5.08.2008r - Zamieniłem zdjęcia, wstawiłem logo.