Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

HyperCam 2 Tutorial

Witam!

Widząc wiele tematów i wątków na temat HyperCamu ośmielam się zrobić krótki tutorial na temat tego że programu.

1. Czym jest HyperCam?
2. Instalacja programu HyperCam.
3. Obsluga programy HyperCam.
4. Zastosowanie w Tibi i nie tylko.


1.
HyperCam służy do przechwytywania akcji z ekranu Windows oraz głosu przez mikrofon i zapisywania ich jako standardowy, łatwy do obróbki film w formacie AVI (Audio-Video Interleaved). Filmy w tym formacie mogą być odtwarzane pod Windows, jak również za pośrednictwem sieci Internet. Pliki utworzone przy pomocy programu HyperCam mogą być bardzo pomocne jako materiały szkoleniowe, demonstracje oprogramowania, itp. Liczba zastosowań jest bardzo duża. Ten prosty do nauczenia się i elastyczny system sprawi, że utworzysz swój pierwszy film minimalnym nakładem czasu.
Autor HyperCam 2.14.02: Hyperionics
Licencja: Shareware
Data aktualizacji do wersji 2.14.02: 05.05.2008

2.1. Przestawione zostały nam warunki licencji, naciskamy "I akccept" po czym naciskamy "next" .
2. Następnie wybieramy folder gdzie mamy zainstalować program (Domyślne C:\).
3. HyperCam został pomyślenie zainstalowany i jest gotowy do pracy.

3.1. Rozpoczęcie nagrywania.
2. Pauza/ wznowienie nagrywania.
3. Odtworzenie nagranego filmu.
4. Domyślne ustawiania programu.
5. Pomoc
6. Opcja przy pomocy której zaznaczamy dane okno.
7. Zaznacza dowolnie wybrany przez ciebie obszar do nagrywania.
8. Miedzy innymi takie opcje jak
- Pokazywanie lub tez nie pokazywanie nagrywanego obszaru.
- Minimalizacja programu w trakcie nagrywania.9. W tej zakładce możne ostawić dowolnie wybrane przez siebie skróty klawiszowe.
Uwaga!
Jeśli mamy zaznaczone skróty klawiszowe, gdy nagrywamy filmik w tibi to nasze hotkey'e nie działają.10. Bardzo ważna dla nas zakładka tutaj wybieramy w jakim folderze i na jakim dysku badzie zapisywane nasze nagrania. Ponadto możemy ostawić jakość naszego filmiku (im lepsza jakość tym więcej miejsca będzie zajmować nasz plik).
11. Jak wcześniej wspomniałem HyperCam potrafi także nagrywać dźwięk w tej zakładce możemy ustawić jakość nagrywanego dźwięku.


12. Ta zakładka nie jest zbytnio potrzebna można tutaj ustawić miedzy innymi czy program ma nagrywać kursor myszy czy też nie, lub gdy klikamy myszką to nagrywać dźwięk kliknięcia lub nie.13.Ostatni punkt, w tej zakładce możemy zarejestrować nasz program.
Uwaga!
Gdy zakupimy pełna licencję to w lewym górnym rogu zniknie irytujący napis.

4.
Zastosowań tytułowego programu jest ogromna masa, program ten znalazł wykorzystanie w kultowej grze jaką jest tibia. Na popularnych portalach typu YouTube czy wrzuta można zobaczyć wile ciekawych filmików związanymi z tibą, gdy dopiero zaczynamy swoją tibijską przygodę wiele ciekawych a czasami ważnych rzeczy możemy dowiedzieć się z tych że filmików i przekonać się jak wygląda późniejsza gra.
Program jest wykorzystywany nie tylko do kręcenia filmików o tibi ale w wielu prezentacjach i filmikach instruktażowych, bardzo łatwy i miły w obsłudze gorąco zachęcam i polecam kupno pełnej wersji. HyperCamu

A o to kilka moich produkcji za pomoca HyperCamu Deriv Fertia's Movies lub www.youtube.com/user/rausus1992

Jak stworzyć prawdziwy profesjonalny film ?
...o tym w moim następnym tutorialu.