Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

Efektywność różnych metod leczenia

Efektywność metod leczenia


Oto jeden z moich poradników opublikowanych na Pro-Tibia.com.
Knighci i Paladyni maja do dyspozycji różne sposoby leczenia. Ostatni update przyniósł Ci jeszcze większą różnorodność. Wybierasz teraz spośród trzech różnych rodzajów potków. Dodaj do tego leczenie zaklęciami i wychodzi niezły bałagan. Jakie leczenie jest najbardziej efektywne?


Jak leczyć sie najtaniej? Które leczenie zaoszczędzi najwięcej capa? Jak oszczędzać nie nosząc zbyt wiele? Można to policzyć. Właśnie zrobiłem to za Ciebie ;-)Znane formuły obrażeń zaklęć leczących są albo za stare albo w ogóle błędne. Dlatego oparłem moc leczniczż Exury i Exury Sio na kilku testach zrobionych na 50-100 lvlach i założylem liniowy wzrost. W przypadku Paladynów i Druidów wziąłem pod uwagę wzrost mlvla.

To najdokładniejsze przybliżenie jakie jestem w stanie dostarczyć. Rozbieżność miedzy średnim leczeniem w rzeczywistości i w moim modelu nie powinna być większa, niż 10hp.

Moje obliczeniaHp/gp jest liczone poprzez podzielenie: całkowite leczenie/całkowity koszt. Na przykład, jeśli odnawiasz manę Mana Potionami, za każde gp wyleczysz 100many/45gp=2,22many.

Jeden Mana Pot odnowi dosc many zeby uzyc Exura 5 razy. Dlatego jedno Exura kosztuje 45gp/5=9gp.

Jeśli jesteś 10lvl knightem i leczysz sie średnio za 17, hp/gp dla Exury jest 17hp/9gp=1,89hp.

Analogicznie obliczyłem hp/oz.Life Ring odnawia 1600 many i 400hp. Oznacza to, ze kazdy pierścień pozwoli Ci użyc Exury 1600/20=80 razy.

Jeśli jesteś 30lvl Paladynem i Twoja Exura leczy srednio 31, całkowite leczenie Life Ringa przez 20 minut to 80*31hp+400hp=2880hp. Life Ring kosztuje 900gp, wiec hp/gp wynosi 2880hp/900gp=3,2hp.


Efektywność potionówTa tabela ukazuje Ci efektywność pod katem wagi i kosztów. Zakładam, że sprzedajesz viale i dodałem jedną dwudziestą wagi backpacka do wagi potka.Te wartości są oczywiście stałe na wszystkich levelach. Porównaj je do zaklęć leczniczych, które się ulepszają wraz z lvlem aby znaleźć najlepszy sposób na leczenie się.
Zaklęcia
Zakładam, ze odnawiasz manę używajac Mana Potions. Oto przybliżona efektywność Exury dla Knighta i Paladyna:

Jak widzisz leczenie z Exura staje sie tańsze niz Strong Health Potion na 90 lvlu i tańsze niz Health Potion na 110 lvlu. Na 40 lvlu Mana Poty waza mniej niż Health Poty, a na 120lvlu sa lżejsze, niz Strong Health Poty.

Paladyni zawsze lecza się taniej z Exura i powinni to robić od 8 lvlu.


Life Ring, Soft Boots
Te przedmioty odnawiają manę i hp przez długi okres czasu. Są zwykle noszone przez magów ze względu na bardzo małą wagę. Zaraz się dowiesz, ze są tez dość tanie, a wiec interesujące dla Knightów i Palków. Nie uwzględniam tutaj RoHa, któ ry jest drogi i trudno dostępny.Life ring odnawia 8 many i 2 hp co 6 sekund przez 20 minut, co w sumie daje 1600 many i 400 hp. Możesz je kupić w Edron Magic Academy za 900gp (tutaj).

Soft Booty odnawiają 3 hp i 12 many co 6 sekund przez 240 minut, co w sumie daje 28800 many i 7200 hp. Po czterech godzinach mogą być ponownie naładowane za 10k u NPC Aldo w Venore (tutaj).Life ringi sa tańsze niz potiony do 60 lvlu. Później stopniowo stają się droższe. Do około 100 lvlu różnica w cenie nie jest jednak zbyt duża i warto ich używać aby zaoszczedzić capa.

Na wyższych lvlach używaj tylko jeśli bardziej zależy Ci na capie niż na kosztach. Szczególnie przydatne Paladynom, którzy muszą dzwigać amunicję i maja mniej capa do dyspozycji.Soft Booty to najtańsza i najlżejsza forma leczenia, którą dysponuje Knight i Paladyn. Aby dać Ci pewne wyobrażenie, Softy są ponad 2 razy tańsze niż Strong Health Potion i 80% tańsze, niż Mana Potki. Oszczędzasz naprawdę dużo używając ich.


Exura SioExura Sio Druida jest tańsze niż jakiekolwiek leczenie Knighta. Dlatego właśnie Druidzi są często wynajmowani do leczenia w niebezpiecznych jaskiniach. Obliczyłem koszty leczenia dla Druidów.

Na pewno będziesz im musiał zapłacić więcej. Te wartości przydadzą się jednak dla porównania z innymi metodami leczenia. Uwzględniłem odnawianie many trzema rodzajami potionów - normalne, strong i great.Najlepsze leczenie
Biorąc pod uwagę te statystyki, oto (wg mnie) najlepszy sposób na leczenie się:


Knight
  • 8-60lvl - Health Potion
  • 60-80lvl - Strong Health Potion
  • 80-100lvl - Exura, Mana Potion + Life Ring
  • 100+ - Exura, Mana Potion
  • Always use Soft Boots


Paladin
  • 8-40lvl - Health Potion
  • 40-100lvl - Exura, Mana Potion + Life Ring
  • 100+ - Exura, Mana PotionOto tabela hp/gp dla różnych metod leczenia. Zamieszczam ja tutaj żeby łatwiej było Ci je wszystkie porównać.


Mam nadzieje, ze rzuci to trochę światła na metody leczenia. Powodzenia!Rafal Dudek