Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

Święta w Tibii.

1.Wstęp

Witam was , już w moim kolejnym , drugim poradniku.
Tym razem na cel wziąłem sobie : Święta w Tibii , oraz wszystko co z nimi związane. Mam nadzieję że na coś wam się to przyda.

Spis Treści

1.Wstęp
2.Halloween
a)Info
b)Halloween Hare
c)Przedmioty
d)Dla ciekawych!
3.Bożonarodzenie
a)Info
b)Santa
c)Świąteczne Przedmioty
d)Dla ciekawych
4.Walentynki
a)Info
b)Miłosne Przedmioty
c)Dla ciekawych
5.Prima Aprilis
a)Info
b)Śmieszne Przedmioty
c)Dla ciekawych


HalloweenInfo Ogólne

Cytuj:
Halloween, Hallowe'en – święto obchodzone nocą 31 października. Halloween jest obchodzone w wielu częściach świata, najbardziej hucznie w Stanach Zjednoczonych i Irlandii, Kanadzie, Portoryko, Wielkiej Brytanii.
Wikipedia


Podobnie jak w rzeczywistości , w dniu 31 października , w Tibii obchodzi się święto Halloween , w czasie którego gracze próbują się nawzajem przestraszyć (Zamienianie się w potwory czarem Creature Illusion http://tibia.pl/spell/Creature_Illusion) , dekorują swoje domki (Dynie , Nastrojowe Świece , Czaszki ) oraz polują na Halloween Hare (http://tibia.pl/monster/Halloween_Hare).


Halloween Hare
Cytuj:
Pojawia się tylko w Halloween(31 Października). Wystraszony zamienia wszystkich graczy w losowe potwory(i nie tylko), kojarzące się z świętem Halloween.
Tibia.pl

Halloween'owy zając jest główną atrakcją Hallowen w naszej grze. Zamienia graczy którzy go będą gonić w potwory: (tylko wyglądem) na kilka godzin

-Vampire
-Dark Torturer
-Blithwalker
-Phantasm
-Nieumarły Pirat
-Skeleton
-Mummy
-Witch
-Ghost
-Głowę Bezgłowego Jeźdźca(dynia)

Występuje:Losowo
Specjalne : Odporny na ataki
Wrażliwy na dźwięki!


Przedmioty


Z Halloween powiązań w grach jest wiele , a o wiele więcej jest w Tibii. W tym dziale znajdziemy wcześniej wymienione ozdobne dynie , czaszki , świece oraz inne


Pumpkinhead
Dyniowa głowa jest c i e k a w ą przeróbką normalnej dyni (http://tibia.pl/item/pumpkin). Do jej wykonania potrzebujemy pumpkin i kitchen knife'a oraz , dla lepszego efektu candlestick'a.

Cytuj:
Najpierw potrzebujemy dyni (pumpkin) oraz noża (kitchen knife). Używamy nożna na dyni i wycinamy w niej twarz. Teraz wkładamy do środka świeczkę (candlestick) i gotowe. Dynia-lampa ze świeczką waży o 3 oz. więcej niż bez niej.
Tibia.pl

Skull CandleCytuj:
Są dwa sposoby na zdobycie tego oryginalnego źródła światła. Jednym z nich jest zabicie Pirate Corsair, z nadzieją na to iż wypadnie. Drugim, znacznie łatwiejszym jest użycie Candlestick na zwykłej czaszce.
Zapewnia oświetlenie na 50 minut. Po tym czasie zamienia się w zwykłą czaszkę
Tibia.pl

CandleStickCytuj:
Zwykła świeczka daje bardzo mało światła. Dopiero umieszczona w jakimś pojemniku, który skupi wiązkę w jednym kierunku daje jako-taki efekt.
Przykładowe zdjęcie halloween'owego domku:Dla ciekawych!


http://tibia.pl/monster/The_Mutated_Pumpkin
http://pl.wikipedia.org/wiki/Halloween
http://wiki.hunted.pl/wiki/The_Halloween_Hare

Boże narodzenie


Cytuj:
Boże Narodzenie – w tradycji chrześcijańskiej to święto upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa. Jest to liturgiczne święto stałe, przypadające na 25 grudnia
WikipediaBoże Narodzenie , również występuje w Tibii.Zaczynając już od 1 grudnia poprzez pojawienie się Santa Claus , przez późniejsze ataki Grynch Clan Goblins oraz kończąc na niezbyt atrakcyjnym sylwestrze.

Santa
Santa Claus , czyli po prostu św. Mikołaj rezyduje na Vedze , w swoim domku , ale raz do roku , w grudniu do stycznia , wychodzi z niego i robi to co do niego należy , czyli ROZDAJE PREZENTY!
Najczęściej przebywa w tawernach , lub w pobliżach depotu.
(Dok. inf. here http://wiki.hunted.pl/wiki/Santa_Claus)

Prezenty które można otrzymać:
Pluszowy Miś (tylko pierwsza osoba na serwerze, która się do niego zgłosi)
15 Jabłek
8 Ciasteczek
8 lub 11 Cukrowych lasek
5 Śnieżek
4 Ludzików z piernika
Świnkę skarbonkę
Christmas Bundle
Lalkę
Kilka Pomarańczy

Grynch Clan Goblin


Cytuj:
W zeszłoroczne święta Mikołaja spotkała bardzo przykra niespodzianka, gdy na tibijskich ziemiach pojawił się podstępny klan Grynch Goblinów. Niezwykle szybkie i przebiegłe kreatury dostały się jego do głównej siedziby i ukradły wszystkie prezenty przygotowane do rozdania dzieciom. Na szczęście mieszkańcy Tibii szybko zostali poinformowani o zaistniałej sytuacji. Z niezwykłą determinacją łapali potwory odbierając im skradzione paczki. Było to nie lada wyzwanie, gdyż w miarę jak zbliżały się święta intensywność najazdów nasilała się z godziny na godzinę. Wdzięczny z całego serca Mikołaj postanowił nagrodzić pomocnych wojowników, którzy ochoczo wędrowali na wyspę Vega. Tam Ruprecht odbierał skradzione prezenty. W zamian za paczki rozdawał świąteczne tokeny. Można je było wymieniać na niepowtarzalne prezenty. Tak oto domki Tibijczyków wypełniły się zapachami własnoręcznie pieczonych pierników według specjalnego przepisu, a miasta przyozdabiały przepiękne szkatułki na biżuterię oraz czapki wzorowane okryciem głowy Mikołaja. Najbardziej wyspecjalizowani w łapaniu Goblinów, mogli poszczycić się posiadaniem miniaturowej laleczki przedstawiającej samego Świętego Mikołaja. Za taki rarytas należało wymienić aż 100 paczek! Nie byle rycerz był w stanie złoić skórę co najmniej setce krnąbrnym zielonym dowcipnisiom. Poważne zadanie przerodziło się w konsekwencji w świetną zabawę. Można być też całkowicie pewnym, iż ostatnie święta były jedyne w swoim rodzaju i na długo pozostaną w pamięci mieszkańcom Tibii.
Tibia.plCo roku , złośliwe Gobliny z klanu Grynch kradną Mikołajowi prezenty , przez co on nie może nimi obdarowywać dzieci.Sądzę że pomocnik Mikołaja na pewno ci się odwdzięczy za wzrot prezentów.

Świąteczne przedmioty


Co to byłyby za święta bez ozdób?!
Również jak w czasie Halloween , w czasie świąt można zdobyć i ozdobić swój domek/miejsce przeróżnymi przedmiotami.
Oto one:

Rocking HorseCytuj:
Wspaniały prezent dla dziecka - bujany konik
Pewnie wielu z nas taki miało w dzieciństwie , a czemu nie odtworzyć wspomnień w Tibii? Choć mało jest związany z Bożym Narodzeniem , będzie świetnym prezentem dla któregoś z przyjaciół.

Santa DollLalka św. Mikołaja ładnie prezentuje się w domku , a do tego wydaje dźwięki. Niestety można ją zdobyć oddając aż 100 tokienów Ruphertowi.


Teddy DollCytuj:
Ten miś posiada w sobie coś, co tylko prawdziwe dziecko dostrzega. Jest to bardzo rzadki przedmiot, ale mimo, że nie posiada praktycznego zastosowania, a cena za niego jest wielka, wielu kolekcjonerów decyduje się na zakup miśka, lub zdobycie go
Chrismas BranchNastrojowe źródło światła , to pod tym przedmiotem całują się zakochani.

Santa HatCzapka Mikołaja. Doskonałe przebranie na święta , a w dodatku piękna jako ozdoba domku!(za 50 tokienów)

Przykładowy Domek:Dla ciekawych


http://pl.wikipedia.org/wiki/Bo%C5%BCe_Narodzenie
http://bozenarodzenie.top838.com/

WalentynkiCytuj:
Walentynki – święto zakochanych, obchodzone 14 lutego. Nazwa „walentynki” pochodzi od imienia św. Walentego, patrona zakochanych.
Wikipedia.pl


Jako kolejne święto Walentynki , też są obchodzone w Tibii.
W czasie jednego dnia , 14 lutego , w Greenshore pojawia się niespotykany wcześniej NPC Valentine który sprzedaje przedmioty które mają nam pomóc w zdobyciu serca innego gracza.

Miłosne przedmioty

Poniższe przedmioty tylko do kupienia u Valentine!
(Większość)

Valentine's CardKartka Walentynkowa to ozdobna kartka papieru , na której można coś napisać.

Valentine CakeCytuj:
Pyszne ciasto w kształcie serca, wspaniały prezent na walentynki. Valentina sprzedaje je tylko w święto zakochanych, zaś inne sprzedawczynie przez cały rok.
Tibia.pl

PresentŁadne opakowanie do naszych prezentów.

Flower BounquetBukiet najpiękniejszych kwiatów , w sam raz dla ukochanej.

Dla Ciekawych


http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=116702
http://pl.wikipedia.org/wiki/Walentynki

Prima Aprilis!Cytuj:
Prima aprilis (łac. 1 kwietnia), dzień żartów – obyczaj związany z pierwszym dniem kwietnia, zapoczątkowany mniej więcej w połowie XIII wieku, obchodzony w wielu krajach świata. Polega on na robieniu żartów, celowym wprowadzaniu w błąd, konkurowaniu w próbach sprawienia, by inni uwierzyli w coś nieprawdziwego.
Wikipedia

Tak , tak , w Tibii również Prima Aprilis jest obchodzone. 1 kwietnia
podobnie jak z Walentynkami pojawia się specjalny NPC Hoaxette. Urzędując w pobliżu świątyni w Thais , sprzedaje chętnym przedmioty dzięki którym można spłatać niezłego figla!


Śmieszne przedmioty
Tylko do kupienia u NPC Hoaxette

SpellwandRóżdżka której działanie zamienia ciebie , lub kogokolwiek kogo wskażesz w (wyglądem) królika lub kurczaka na kilka minut. Po kilkunastu użyciach różdżka się łamie ipojawia się Mad Sheep która chodzi za nami.

Yellow Pillow

(powinna być żółta)

Poduszka pierdziuszka , kto na nią nadepnie usłyszy głośnie , i kompromitujące ,,FAART!''

PresentZ wyglądu normalne opakowanie od prezentu , jednak po użyciu wybucha strasząc otwierającego dźwiękiem ,,KABOOM''Dla Ciekawych

JESTER OUTFIT
http://pl.wikipedia.org/wiki/Prima_Aprilis

Zakończenie

Uff! W końcu skończyłem , co prawdy została jeszcze wielkanoc , ale nie ma w niej zbyt dużo do opisania (tylko jaja). Proszę o wyłapywanie błędów. Poniżej strony z których korzystałem.

Wikipedia.pl
Tibia.pl
http://wiki.hunted.pl/
tibia.com

See you!

PS.Zapraszam na odwiedziny mojej strony:
www.eweimages.blogspot.com