Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

Wszystko o staminie

Spis treści:
1.Wstęp
2.Czym jest stamina?
3.Jak wygląda?
4.Regeneracja staminy
5.Bonusy
6.Notka odautorska

1.
Witam Was Drodzy Użytkownicy!
Zakładam, iż jeżeli czytacie ten poradnik chcecie się dowiedzieć czegoś o staminie. Jeśli tak to dobrze trafiliście! Opiszę tu czym jest stamina, do czego służy i na co wpływa. To cóż, bez zbędnego gadania przejdę do rzeczy ;-)

2.
Stamina (z angielskiego wytrzymałość, odporność) to nic innego jak pasek pokazujący nam jak dużo siły do grania, zdobywania dościwdczenia pozostało nam jeszcze. Została wprowadzona przy update Tibii do wersji 7.8. Cipsoft chciał dzięki temu zapobiec botterom. Stamina ogranicza do maksymalnie 42 godzin grania (uprzednia ilość godzin wynosiła 56, zmieniono ją podczas wiosennej łatki w 2009 roku). Kiedy wytrzymałość spadnie poniżej 14 godzin, punkty doświadczenia otrzymywane za potwory spadną dwukrotnie. Jej pasek stanie się wtedy żółty. Jeżeli stamina spadnie do 0 postać nie będzie w stanie zdobywać doświadczenia. Stamina odejmuje się jedynie podczas zdobywania doświadczenia. Oznacza to, że możemy ćwiczyć nasz poziom magiczny, jeść, tworzyć runy, czy bawić się z przyjaciółmi, a nasza wytrzymałość pozostanie nietknięta!

3.
Stamina to pomarańczowy pasek. Znaleźć ją można w zakładce 'Skills'. Wytrzymałość staje się zielona, kiedy jest pełna. Wygląda wtedy tak:

Licznik nad paskiem pokazuje nam czas w godzinach i minutach pozostały do wyczerpania staminy.
Natomiast stamina już choć w części wykorzystana wygląda tak:


4.
Zapewne spytacie się jak zregenerować zużytą staminę. By wytrzymałość się regenerowała nasza postać musi być wylogowana. Regeneracja rozpczyna się po 10 minutach od opuszczenia gry. Dopiero wtedy nasza postać będzie otrzymywać 1 minutę staminy za każde 3 minuty poza grą. UWAGA! Stamina od 41 do 42 godziny regeneruje się 4 razy wolniej - 1 minuta wytrzymałości na 12 minut bycia wylogowanym.

5.
Jak to w świecie bywa, gracze z płatnym kontem mają pewne ułatwienia. Otóż przez pierwszą godzinę staminy (tj. od 42 do 40 godziny) dostają oni o 50% więcej doświadczenia za każdego zabitego potwora.

6.
Cały poradnik jest mojego autorstwa. Pisane na podstawie oficjalnej strony Tibii - informacje w języku angielskim można znaleźć tu. Wszelkie prawa zastrzeżone! Nieautoryzowane rozpowszechniane całości lub fragmentu tego poradnika w jakiejkolwiek postaci jest zabronione. Oświadczam również, ze jestem autorem takiego samego poradnika na tibiaspy.com.
30 sierpnia 2009 - aktualizacja poradnika
29 maja - II aktualizacja poradnika - czekam na propozycje

Wasz
Piternet ;-)