Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

Jaskinia Bog Raiderów


Spis treści.


1. Wstęp
2. Bog Raiderzy

3. Exp i taktyki
4. Mapa Respawnu
5. Filmoteka
6. Zakończenie
7. Podziękowania

1. Wstęp
Witam. Pragnę przedstawić poradnik o Jaskini bog raiderów na Edron.
Jaskinia oraz same bog raidery pojawiły się po updacie 8.2-8.3. Wiele osób wie jak dojść i jak expić daną profką tutaj lecz zawsze ktoś nie wie . Właśnie dla tych co nie wiedzą jest mój poradnik. A więc zaczynamy. Na początek przedstawię serię mapek które przedstawiają drogę do owej jaskini

Tu odkopujemy dziurę łopatą i schodzimy niżej. Zabijamy kilka rotwormów i idziemy zgodnie z mapką poniżejKierujemy się wedle strzałek.
Idziemy tunelem "tzw. ślimakiem" w którym pojawiają się większe ilości rotów w towarzystwie carionów.Kierujemy się na południe ubijając cariony i roty.Schodzimy do dziury na prawo i mamy już bog raidery.

2. Bog Raiderzy-

Info - To expowisko zlokalizowane jest na wschodzie części Edron-Stonehome‚w dziurze z rotwormami. Stare podania uczonych na Edron‚ dowodzą że Bog Raider to istota powstająca z dusz zmarłych wojowników‚ gotowa siać zniszczenie i pożogę. Składa ona się z glutowatej cieczy‚ pośród której egzystuje naprawdę straszliwa dusza. Potwór ten jest tajemniczy i groźny‚ lecz wiemy o nim tyle że możemy o nim powiedzieć: Żywiołak Trucizny.(źródło wiki.hunted)


Bog raiderzy posiadają 1300 HP oraz dają 800 expa. Przez 1 godzinę staminy dają 1200 expa.
Specjalne zdolności bog raidera : Zatruwa, wysysa życie, paraliżuje, haste, leczy się.
Sposób ataku: W zwarciu (0-250? hp)‚ Na dystans ziemią (1-140 hp) rzadko wyłapiemy jakiegoś porządnego hita;
Maks. obrażenia: 320hp na turę.
Zachowanie:
- Podąża za przeciwnikiem
- Nie ucieka na niskim HP
Dźwięki jakie wydaje:
- "Tchhh!"
- "Slurp!"


Loot jest całkiem dobry gdy mamy szczęście :

Plate Legs (Rzadko) Cena u NPC to 115 gp. Zaś u graczy waha się od 150 do 350 gp za sztukę. Small Emerald (Rzadko) Cena u NPC to 250GP. Rzadko kupowany przez graczy cena 300gp-400gp., White Pearl (Rzadko) Cena u NPC to 160 gp. Gracze nie kupują ich często, cena to ok. 200gp/szt., Black Pearl (Rzadko) Cena u NPC to 280 gp , zaś u gracza to ok. 400gp], Ultimate Health Potion (Bardzo rzadko) Raczej do użytku własnego. Chociaż można sprzedać graczom za 150gp~, Great Spirit Potion (Rzadko) to samo co z Ult. Health Potion, Hibiscus Dress (Bardzo rzadko) u NPC Rashida za 3000gp, u graczy cena podobna 2.5-3.5k, Belted Cape (Rzadko) u NPC 300gp, gracze rzadko kupują tą zbroję, Paladin Armor (Bardzo rzadko) u NPC 15k , u graczy cena to około 25k., Springsprout Rod (Rzadko) cena u NPC 3600gp, a u graczy to 9000gp~, 0-125 gold
Czyli nie jest tak źle.

3. Exp i taktyki

Taktyki :
- Magiem można solować już od 40 levela , lecz by tu posiedzieć z profitem potrzeba czegoś więcej. 55 level powinien w pełni wystarczyć. Summonów nie opłaca się stawiać na bog raidery ponieważ szybko padają , a bogi są wolne w miarę wieć problemu nie będziemy mieli z ucieczką. Na 40 levelu polecam założenie Bohów oraz time ringa lub używanie czaru Utani Hur / Utani Gran hur. Można expić tu także o wiele wcześniej.

Metody :

-Dla hardcorowców można już expić na 30 lvl'u. Należy liczyć się z dużym waste i należy uważać na lagi oraz trapy od innych graczy. Najlepiej uciekać na utani gran hurze i uderzać z Exori Vis / Exori Frigo. Co kto woli. Waste będzie na początku ale jak załapiemy to będzie już lepiej. No ale waste jest do czasu aż nie spadnie paladin armor , wtedy to się zwraca i oczywiście będzie 45k więcej w kieszeni oraz masa expa. Możemy pomagać sobie summonami.

-Dla osób które chcą mieć expa i zysk ale nie chcą za razem padnąć. Polecam metodę blokera. Bloker powinien mieć level 40+ i skille 70/70 w pełni wystarczą by bloknąć bog raidera. Lecz gdy wyskoczą 2 lub nawet 3 lepiej być bardziej przygotowanym. Polecam blokowanie od 50 levela i skilli 75/75+. Bloker blokuje na full defie a ty bijesz z Exori Frigo / Vis. Level idzie troche wolniej ale oczywiście jest bezpieczniej. Pamiętaj aby iść tylko z zaufanym blokerem, ponieważ może nas trapnąć , bądź ukraść dobrego loota! Lecz gdy mamy np. 20 lvl i bloker także niski ( wątpie , że się uda to ale może...) to polecam wam metodę shared. Po prostu ustawiamy party i dajemy shared exp i teraz bloker bierze full atak bije bog raidera a my stoimy za blokerem i bijemy z exori xxx. Jeśli chcemy wyczyścić poziom -1 bez narażania się‚ można użyć runa Avalanche lub "wyropać" sobie bog raidery pojedynczo.

Opłacalność- +++
Exp na godzinę- od 20 do 75k na godzinę zależy od ilości ludzi i levelu.

- Druidem praktycznie to samo co magiem tylko dodatkowo siochamy blokera.
Metody :
Te same co magiem.

Opłacalność- +++
Exp na godzinę- od 15 do 70k na godzinę zależy od ilości ludzi , levelu jak i blokera.


- Paladin - Najlepiej ma właśnie on na bog raiderach. Nie dość , że bije na dystans i rzadko kiedy oberwie , to w dodatku gdy loot spadnie to pall armor może zatrzymać dla siebie! Exp pallem jest tutaj bardzo szybki i opłacalny. Jedyny minus to daleko umieszczone depo od tej jaskini.
Paladynem solować można już na 40-50 lvl. Lecz polecam od 50 lvl dopiero. Ale trzeba będzie uważać. Skille powyżej 70 i oby jak największe by jak najszybciej zabić przeciwnika. Musimy uważać gdy schodzimy po raz 1 do jaskini bo czai się na nas 1 bog raider.

Metody :
-Dla hardcorowców Wbijamy 40 lvl i skille około 75/60 i jedziemy na bog raidery. Uderzamy z Royal spirów i pomagamy sobie od czasu do czasu czarem Exori San. Można wyciągać 50k expa/h. Wydaje się to mało , ale wyciągnij 40 palkiem więcej . Waste zależy od umiejętności uciekania, skillów, eq i lagów. Ja moim 47 palkiem w 2 h na bog raiderach zarobiłem 4k czystej kasy i x2 Belted Cape.

-Dla osób które chcą mieć expa i zysk ale nie chcą za razem padnąć.Dobijamy 45 lvl najlepiej oraz skille 75 lub dla leniwych 70 wystarczą. Idziemy z royal spirami i bijemy oraz uciekamy. Z 1 bog raiderem (tym przy schodach) polecam taki sposób:

Zeszliśmy na dół. Podchodzimy i lurujemy do siebie bog'a. Cofamy się do schodów i przejdziemy na około schodów (wolno) a bog za nami. I uciekamy bijąc go na dystans. Następne bog raidery można w ten sam sposób zabijać ale można także normalnie uciekać i klepać.

-Z blokerem- Bloker tak jak u maga powinien mieć skille i tak samo bijemy ze spirów a bloker z broni na full defie. Tutaj nic dodać nie potrzeba ponieważ u maga wszystko o blokerze jest opisane...

Opłacalność- ++++
Exp na godzinę- 20k do 85k. Zależy głównie od tego jak dużo spirów mamy.

- Knightem jest tutaj chyba najbardziej nie opłacalnie ze wszystkich profesji. Mając 50 ek straciłem 5-6 health potionów na 1 bog raidera. Gdy mi wyskoczyły 3 straciłem 8 manasek i 12 healów. Knightem polecam tu expić (bardziej lootować pall armora niż expić) od 70-80 lvla ze skillami co najmniej 80/80. Wtedy powinno być nawet przyjemnie. Waste nie będzie jeśli nie będziemy pakować się w masę potworków. Knightem solo można od 30 lvl ze skillami co najmniej 70/70 ale liczcie się z dużym waste .

Metody :
-Dla hardcorowców Wg. Mnie nie ma tu nic do pisania. Jesteś hardcorem? Lecisz na full ataku lurujesz na siebie od 4 do 8 bog raiderów otaczają cię i bijesz z exori gran lub zwykłego exori.

Dla osób które chcą mieć expa i zysk ale nie chcą za razem padnąć.Praktycznie nic, bierzemy na siebie 1-2 bogi i bijemy na full ataku z broni swojej , czasami pomagamy sobie czarem exori.

Opłacalność- ++
Exp na godzinę- 15k-60k expa/h , w większości zależy od skilli jak i eq ale także od liczby ludzi expiących.


Porada dla wszystkich profesji- Kilka małych uwag co do każdej profesji- warto wziąć ze sobą life ringi, także z softami expi się tutaj świetnie. Siedzimy do końca potionów/Softów/Ringów itp. lub do końca Cap'a. Ważne jest aby wziąć ze sobą jakieś jedzenie(polecam brown mushrooms)‚ gdyż nie wypada z Bog Raiderów. Ogólnie każdą profesją da się wyciągnąc po 60k/h‚ gdy mamy powyżej 150lvl‚ da się wyciągnąć nawet po 100k/h oczywiście gdy jesteśmy sami na expowisku. Na światach non-pvp spotkamy tam sporo osób.

4. Mapa respawnu
-Co do poziomów. Dałem takie numery aby było łatwiej się zorientować‚ normalnie musiałbym pisać poziom -6‚-5 itp. Tak poziom 0 to ten na który najpierw wchodzimy.
- Niebieskie kółko oznacza spawn bog raidera.


5. Filmoteka

Tutaj zamieszczę kilka filmików na serwisie internetowym , YouTube. Na razie wrzucę linki lecz te filmiki nie są moje. Postaram się wkrótce nagram własny.

Pall i Drut huncą bog riderów -
klik

Tutaj Sorc (26ms - hardcorowiec) -
klik

Tutaj sam knight hunci (19 lvl - to dla hardcorów) -
klik

Tutaj Pall sam hunci ale nie na edron
klik6. Podziękowania

- Dziękuję tibiopedi za informacje dot. obrażeń które zadaje bog raider.

- Mapka respawnu pożyczyłem z poradnika z tej stronki http://tibia.org.pl/static/out/artyk...ider_Cave.html

- Dziękuję autorom filmików z YouTube.pl

- Dziękuję Slythi oraz Zerkowi za wyszukanie błędów.

7. Zakończenie

Poradnik został ukończony i mam nadzieję, że gdy zostanie przeniesiony będzie pomagać wszystkim
Proszę o komentarze i oceny!

Jest to mój 1 poradnik. Więc proszę o wyrozumiałość podczas oceniania go
Pozdrawiam ~Eless