Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

W tym poradniku (dla początkujących) napisze/opisze podstawy wysyłania parceli, listów, oraz korzystania z depo’tu. (Przykłady oraz ss’y dawał będę z Thais- jednego z Tibijskich Miast).
1.-Depo:Depo jest to budynek, do, którego nie można wejść, gdy gracz posiada „battle” z powodu pojedynku lub treningu z innym graczem, (czyli bicia się na party lub skulla). Ten budynek znajduje się w każdym mieście. W środku widzimy liczne „skrzynie”
w których zostawić możemy zbędne przedmioty, pieniądze, itp.W każdym mieście jest oddzielne depo, czyli jeżeli coś zostawisz w THAIS, nie będziesz tego miał w np. Carlin czy Venore. Każde depo składa się z paru pięter, więc zawsze możesz znaleźć tam miejsce dla siebie. Gdy stoisz obok skrzynki nikt nie może, Cie z stamtąd wypchać. Pamiętać jednak trzeba, że ilość przedmiotów w depo jest ograniczona do 1000!!!! (Po zakupie Pacca pojemność skrzynki to 2000 przedmiotów.)
Ale nieograniczony jest ciężar (cap).


2.-Parcel, (co to jest? Jak się go wysyła?)

Parcel zakupujemy o NPC w budynku „depo”Poprzez, krótką rozmowę pisząc do niego po kolei:
-hi
-parcel
-yes
Cena Parcela wynosi 15 gp.
Gdy parcel po zakupie pojawi się w naszym plecaku
Na kartce wypisujemy w kolei
-Name (pod spodem)
-MiastoPo zapisaniu oraz po włożeniu item’ów, parcel należy położyć na niebieskiej pocztowej skrzynce (w momencie, gdy parcel nie znika należy upewnić się czy wszystko dobrze napisaliśmy). Każdy parcel możemy użyć tylko JEDEN RAZ!


Zurzyty parcel ma po lewej stronie w dolnym rogu pieczątkePO WYKONANIU POSTMAN QUEST'u CENA PARCELU WYNOSI 10 gp.

3.-Letter (List)
List możemy zakupić również u NPC znajdującego się w Budynku „depo” lub może on nam wypaść z Dwarf’a.Kupujemy go następująco:
-hi
-letter
-yes

Cena wynosi 8 gp. List trzeba otworzyć, a następnie adresować w takiej kolejnośći:
Nick:
MIasto:
I piszemy co chcemy pod spodemList również rzucamy na skrzynkę pocztową!


Jak rozpoznać zurzyty list:
ma po lewej stronie w dolnym rogu pieczątkePO WYKONANIU POSTMAN QUEST'u CENA LISTU WYNOSI 5 gp.