Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

Mintwallin - co, gdzie i jak?

Gdy po przeszukaniu działu "poradniki", stwierdziłem, że nie ma tam żadnego tutorial'a czy poradnika na temat Mintwallin, pomyślałem, że takowy mógłbym napisać sam. No i jak pomyślałem, tak zrobiłem ; )

Mintwallin jest to miasto zamieszkałe praktycznie w całości przez wszelkiego rodzaju minotaury. Począwszy od zwykłych nie posługujących się jakąkolwiek bronią minotaurów, skończywszy na groźnych minotaurach magach, którzy swoimi róźdzkami i wszelkimi czarami mogą nam przysporzyć nie lada problemów.

Zacznijmy wędrówkę po Mintwallin!

Naszą wędrówkę zaczynamy przy tabliczce, która powiadamia nas, gdzie zaraz wkroczymy.Właśnie jesteśmy na moście, który oddziela podziemia Thais podporządkowane królowi Tibianus'owi III od miasta Mintwallin, które podporządkowane jest jedynemu królowi minotaurów - Markwin'owi.O to część komitetu powitalnego z którym przyjdzie nam staczać bój jeśli mamy zamiar zawitać na dłużej w mieście minotaurów.Tu już nieco bardziej pełny komitet powitalny. Do tego dojdą z 1-2 mino guardy, kilka mino i 1-2 mino archeryTu natomiast stoimy koło jednego z najbardziej obleganych miejsc w Mintwallin. Tak! To jest właśnie skrzynka pocztowa dzięki której możemy wysłać swoją zdobycz do danego miasta.A tu znajdujemy się w kuźni, w której minotaury wykuwają swoje miecze, zbroje, hełmy i inne cuda ; )Jedno z "ładniejszych" miejsc w Mintwallin! Taaak, to jest właśnie park miejski!Tu mamy kolejne ponure miejsce - więzienie, ze strażnikiem na czele...Tu nawiązuje rozmowę z jedynym człowiekiem, którego udało mi się spotkać w mieście minotaurów ; )To jest właśnie Mintwallin'ski sąd.Król minotaurów we własnej osobie! Hail King of Minotaurs!Sala tronowa. Urgh.. Cóż za groźni strażnicy!Miejsce odpoczynku po ciężkim dniu ale także miejsce ubijania brudnych interesów przez minotaury.Baraki. To tutaj sypiają zmęczone po dniu pracy minotaury ; )Jedyny młyn w Mintwallin.Także jedyna uprawa zboża w Mintwallin. Za to jaka okazała.To już jest droga do sekretnego laboratorium króla Markwina.Czyżby przedsionek piekieł? ; )Nie. To tylko legowisko jednego z trzech smoków, które zamieszkują miasto minotaurów.Tu jest zejście dzięki któremu możemy zobaczyć i spróbować pokonać dwa smoki : )Drzwi, które oddzielają plac rozbudowy Mintwallin od reszty miasta.To tyle jeśli chodzi o pokazanie ważniejszych miejsc w Mintwallin. Poniżej zamieszczam mapę respawn'u potworów znajdujących się w Mint i miejsce w którym znajduje się skrzynka na listy/paczki.1. Miejsce respawn'u kilku mino zwykłych i guard'ów.
2. Tu właśnie oczekuje na turystów komitet powitalny składający się z mino każdego rodzaju.
3. Można tu spotkać kilka mino koło swojego miejsca pracy - kuźni.
4. Zachodnia brama miasta - miejsce posterunku kilku mino guard'ów i jednego mino archer'a.
5. W tym miejscu odpoczya kilka zwykłych mino.
6. Sąd - zasiada tam jeden mino guard ; ))
7. Park - tutaj nabierają świeżego powietrza zwykłe mino i ich pies.
8. Więzienie - strażnik to jeden mino guard.
9. Sala w której obmyśla plan zagłady świata król mino - Markwin. W jego otoczeniu możemy spotkać 2 mino guard'y.
10. Bar. Pracuje tu kilka mino.
11. Baraki. To tutaj odpoczywają mino guard'y po ciężkim dniu pracy.
12. Studnia - stacjonuje tutaj kilka zwykłych mino.
13. Południowa brama miasta - miejsce posterunku kilku mino guard'ów, mino archer'ów i zwykłych mino.
14. Plaża - po całym dniu wysiłku odpoczywa tutaj kilka zwykłych mino ; )
15. Legowisko dwóch smoków. Nad nimi jest kolejny ; ) Łącznie trzy smoki zamieszkują Mintwallin.
16. Plac rozbudowy Mintwallin.
s - skrzynka na listy/paczki

Podsumowując - Mino Magowie mają swój respawn tylko przy wejściu do Mint oraz w sali tronowej.
Mino Archery są z reguły przy bramach.
Mino Guardy są wszędzie.
Mino zwykłe - patrz wyżej.


Kilka wskazówek i rad dotyczących Mintwallin:

- Przy głównym wejściu do Mintwallin nie gnajcie do przodu na dzikusa, bo może się to dla was źle skończyć. Najlepiej powoli lurujcie po 1-2 minotaury. Uważajcie także na mino archer'y, które będą w was strzelać zza murów.

- Jeśli po raz pierwszy witasz się z królem minotaurów Markwin'em to uważaj! Gdy powiesz do niego słowo typu "hi" lub "hello" przywoła on 5 mino guardów, lub 5 mino archerów albo 5 mino magów.


Nie zamieszczałem drogi do Mintwallin, gdyż jest już poradnik w którym jest ona pokazana.

O to poradnik jak dojść do Mint by Wald_Kerius:

http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=73992

Tu droga opisana przez Raynold'a:

http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=24178

Greetings ; )

Thor Ish~