Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

HP 245 Summon 450
EXP 65 Convince 450
Odporny na Specjalne brak
Częściowo odporny na Walka w zwarciu
Wrażliwy Odgłosy Your money or your life!, Hand me your purse!
Loot Mace (Normalnie), War Hammer (Bardzo rzadko), Axe (Normalnie), Brass Armor (Rzadko), Leather Legs (Normalnie), Chain Helmet (Normalnie), Iron Helmet (Bardzo rzadko), Brass Shield (Normalnie), Steel Shield (Normalnie), 0-2 Meat (Normalnie), Bag (Normalnie), 0-3 Tomato (Normalnie), 0-30 gp
Opis Opowieść o szlachetnym bandycie, który zabiera bogatym i daje biednym, jest daleka od rzeczywistości. Zwyczajny bandyta nie troszczy się o to, kogo okrada, tak długo jak jest w stanie wyciągnąć z tego jakieś korzyści dla siebie. Tak właściwie to biedni są najgorzej przygotowani do własnej obrony, dlatego stają się preferowanym celem dla bandytów. Ich broń jest bardzo zróżnicowana, ich zbroja przeważnie została gdzieś zrabowana. Zawsze unikają straży miejskiej, swoje obozowiska rozbijają w dziczy, często blisko dróg, gdzie są postrachem jako rozbójnicy. Zamieszani we wszelkie nielegalne interesy, są zatrudniani przez wszelkiego rodzaju osoby, które mają jakąś brudną robotę do wykonania. Zdarza się nawet, że niektórzy służą liderowi bandytów, któremu udało się zdobyć jakiś odległy teren lub wioskę.
Występowanie Dark Cathedral, jaskinia na północ od Port Hope, Outlaw Camp, góra na zachód od Ankrahmun, Tyrsung, dziura na południu Thais. Są także summonowane przez Gamela.
Taktyka Bandyci często napadają niedoświadczonych wojowników. Jednak nie musisz się martwić, gdyż w razie napaści nawet początkujący rycerz czy mag będzie potrafił się obronić przed tym rzezimieszkiem. Wystarczy 10 poziom i podstawowe wyposażenie. Należy jednak uważać, by nie natknąć się na większą grupę tych bandziorów. Dobrym pomysłem jest wykorzystywanie drzew i krzewów do ucieczki. Maksymalne obrażenia zadawane przez bandytów to około 40 punktów życia na turę. Atakują oni tylko w zwarciu, a na dodatek nie są zbyt szybcy, więc profesje magiczne spokojnie mogą zabijać te potwory. Wystraszony opryszek ucieka zazwyczaj, gdy jego życie spadnie poniżej 25. Podobnie jak Wild Warrior nosi przy sobie War Hammer, który czasem można znaleźć w jego martwym ciele.
Obrazek