Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

Regulamin #tibia.pl !Korzystanie z kanału IRC jest PRZYWILEJEM, a nie PRAWEM. Podobnie jak z korzystaniem z każdej innej sieci IRC (rada: poczytaj MOTD) 

0. Pamiętaj, że na kanale obowiązują również zasady:
Netykiety
Tibii
Forum
oraz, w szczególności, ZASADY PISOWNI UŻYWANE W JĘZYKU POLSKIM.

1. Zachowuj się. Byle jak, ale się zachowuj. Staraj się być przyjacielski, nikt nie lubi n00bów i debili.....

2. NIE SPAMUJ!! To chyba latwe do zrozumienia. Łamanie tego punktu będzie karane BANEM i to NATYCHMIAST!! Nikt nie lubi spamerów, bo nikt nie chce czytać 1763254 linijek takich textów: "SPRZEDAM ULTRA-WYWALONEGO W KOSMOS-SUPER Fire Sworda!! JEDYNE 91549163254K!!!!" Wiec prosze NIE SPAMUJ!

3. Nie proś o Opa (@) anie Voice'a (+). Nikt nie lubi textów "plx plx plx plx", a już zwłaszcza Opy kanału. Nieprzestrzeganie grozi kickiem, naprzykrzanie sie banem.

4. Nie pisz na priv OPa bez wyraźnej przyczyny. NIE JESTEŚMY GM'ami ani CIP'ami, nie możemy NIC zrobić z serwerami! Zamiast zawracać nam głowe, napisz maila do prawdziwego GM'a na tibia.com. A jeżeli w ten sposób liczysz na szybsze załatwienie swojej sprawy, to już możesz zapomnieć o tym kanale.

5. Jeszcze raz: NIE JESTEŚMY GM'ami !!! Nie dajemy banów, nie kasujemy kont ani nie mamy ŻADNEGO wpływu na pracę serwerów. Wiec nie proś o nic takiego.

6. !!!WAŻNE!!!
NIE PROŚ O ŻADNE MACRA, HACKI, KODY DO TIBII, GDYŻ JEST TO NIELEGALNE, A POZA TYM NIKT NIE LUBI OSZUSTÓW. TO SAMO DOTYCZY SPRZEDAŻY KONT/POSTACI!!.

7. Nie proś nikogo o numer konta/hasło. Nikt nie chce tego podawać, a podawanie się za GM'a, CIP'a, Concusellora i próba wyłudzenia numeru/passa to BAN natychmiastowy.

8. Kij Ci w nery jeżeli nie potrafisz rozmawiać bez wyłączonaego CAPS-LOCK'a i polskich liter. Nie używaj ich. Zwłaszcza jeżeli chcesz coś sprzedać/kupić. Tak, możesz ogłaszać swoją ofertę, ale bez CAPS'a i spamu. Jak komuś zależy na kupnie, to zauważy.

9. Zostałeś zbanowany? ojej ]:->. Sorki, ale prawdopodobnie złamałeś jakąś zasadę. Jeżeli sądzisz że zostałeś niesłusznie zbanowany, możesz napisać MSG do OPa który dał Ci bana (tylko kulturalnie). Jeżeli on nie chce z tobą rozmawiać, powinieneś dać sobie spokój. To sie nazywa sprawiedliwość.

10. Użytkownicy z Voice (+) mają zawsze rację.
Jeżeli Voice nie mają racji, to OPy (@) ją mają.
Jeżeli OPy też nie mają racji, to Scorcerer ma ją z pewnością.

11. Nie bądź głupi i nie używaj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! oraz ?????????????????????????????????????, jeden znak wystarczy.

12. Uważaj jak sie wyrażasz. Przeklinanie niestety jest częścią języka polskiego, ale co za dużo, to niezdrowo.

13. Nie proś nas o założenie ci konta w Tibi! Jak nie potrfaisz tego sam zrobić to nie graj w Tibie.

14. Nie pytaj o rzeczy banalne które można znaleść na stronie, forum lub w tutorialach.

15. Nie próbój wciskać kitu że jesteś niewiadomo jaki wymiatacz bo to i tak wyjdzie na jaw. Pamiętaj że IRC nie daje ci anonimowości.

16. Jeżeli wejdziesz na kanał wypada się przywitać z obecnymi ludzmi. Jeżeli coś się zapytasz a po 1min. nie dostaniesz odpowiedzi to nie wylogowuj się, część ludzi może być AFK albo są zajęci, ale po chwili napewno zerkną na monitor i udzielą ci odpowiedzi.

17. Nie wrzeszcz textów typu: "WSTAWAĆ WSZYSCY!!!", "CO ZA POWALONY KANAŁ NIKOGO NIE MA!!!", "EJ LUDZIE GADAJCIE COŚ!!!".

18. Nie mów: "dajcie jakiś temat do rozmów". Jak nikt nic nie gada to sam coś wymyśl. Operatorzy nie są od dawania tematów.

19. Jeżeli ktoś ma w nicku napisane: 4w, afk, busy, gra, zajęty, away, off, sleep itp. To NIE ZAWRACAJ MU GŁOWY BO I TAK RACZEJ NIE ODPOWIE... Jedynie w nadzwyczajnych przypadkach, np. łamanie powyzszego regulaminu itp. możesz go zawołać ale i tak szanse na jego odpowiedź w takich przypadkach są znikome.

20. Zapoznaj się z TIBIA RULES i pamiętaj że obowiązują one także na #tibia.pl

21. Nie loguj się używając nicka podobnego do innego IRC'owicza. Nie używaj bezsensownych nicków, np. hsdkhfslfahfjls, kupa, pomocy, oraz nie używaj wulgarnych nicków. Jeżeli rozmawiamy, to rozmawiamy z czlowiekiem, a nie kimś, kto ma na imię "*****ogłowy"

22. Nie pytaj jaka profesja jest lepsza! To zalezy tylko odciebie kim chcesz grać! Lepiej się spytaj jakie są zalety i wady każdej profesji i sam wywnioskuj kto bardziej tobie pasuje.

23. Czytaj Topic(temat) po wejściu na #tibia.pl!

24. Operatorzy nie beda rozstrzygac kto zaczal sie wyzywac i kłócić. Jezeli zaczniesz innych wyzywac to spodziewaj sie bana albo kicka.

Jeśli macie jakieś sugestie lub zastrzeżenia co do tego regulaminu to piszcie.

 

Jak połączyć się z czatem