Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

Black Knight

HP 1800 Summon Niemożliwe
EXP 1600 Convince Niemożliwe
Odporny na Specjalne brak
Częściowo odporny na Walka w zwarciu oraz z dystansu (włócznie)
Wrażliwy Odgłosy No prisoners!, By bolg's blood, You're no match for me!, NO MERCY!, MINE!
Loot Two Handed Sword (Normalnie), Battle Hammer (Normalnie), Knight Axe (Rzadko), Double Axe (Normalnie), Halberd (Normalnie), Dragon Lance (Bardzo rzadko), Plate Armor (Normalnie), Dark Armor (Normalnie), Knight Armor (Rzadko), Brass Legs (Normalnie), Knight Legs (Rzadko), Boots of haste (Bardzo rzadko), Steel Helmet (Normalnie), Dark Helmet (Normalnie), Warrior Helmet (Rzadko), Ruby Necklace (Rzadko), 0-3 Spear (Normalnie), Brown Bread (Normalnie), Piggy Bank (Bardzo rzadko), Lightning Legs (Bardzo rzadko), 0-124 gp, Rope
Opis Czarni Rycerze są dezerterami z królewskiej armii. Żyją w głębi bagien i atakują każdego nieproszonego gościa. Dobrze wyposażeni, są bardzo mocni w walce w zbliżeniu, używają również dzid w walce na dystans.
Występowanie
Taktyka
Obrazek

Czarny Rycerz występuje tylko w jednym miejscu w grze. Otoczony jest przez Beholdery co może stanowić zagrożenie. Wchodząc najlepiej pozbyć się ich oraz skorpionów przy użyciu runów GFB. Jednak sam Czarny Rycerz jest znacznie groźniejszy. Atakuje w zwarciu zadając bardzo duże obrażenia.
Istnieją dwa sposoby walki z nim.
* Pierwszy jest przedstawiony na zdjęciu. Rycerze -często przy pomocy słabych summonów- ustawiają się tak, aby Czarny Rycerz stał pod teleportem. Jeśli gracze korzystają z pomocy przyzwanego potwora należy pamiętać, aby gracz nie blokujący atakował jako trzeci. W tym celu gracz blokujący atakuje stosując technikę "defensive fighting" a drugi gracz, do którego należy summon, zaznacza atak nie podchodząc do niego. Trzeba to jednak zrobić tak, aby summon podszedł tak, jak na obrazku. Dopiero potem drugi rycerz podchodzi do przeciwnika stając po przekątnej. W ten sposób atakując jako trzeci przy pomocy broni dwuręcznej, zgarnia prawie całe doświadczenie, a Czarny Rycerz rzadko będzie się przerzucał na niego czy na summona. Trzeba się jednak liczyć z tym, że summon w trakcie kilkugodzinnej wyprawy zginie nie raz i trzeba być na to przygotowanym. Oczywiście zastępując summona trzecim rycerzem problem znika. Można też zaprosić na wyprawę czwartego rycerza jednak ten będzie zmuszony stać po linii prostej, więc najlepiej będzie, jeśli będzie atakował jako drugi używając broni jednoręcznej i w razie gdyby Czarny Rycerz zaczął go atakować powinien natychmiast zmienić typ ataku na "defensive fighting". Jeżeli Czarny Rycerz obierze sobie za cel gracza, który używa broni dwuręcznej ten powinien wejść w teleport a potem powrócić. Trzeba się liczyć z tym, że im więcej osób bierze udział w wyprawie, tym mniejsza część skarbu przypadnie graczom podczas podziału.
* Drugą metodą jest walka przy pomocy gracza blokującego i graczy atakujących z dystansu. Gracz blokujący odciąga przeciwnika na północ chodząc na prawo i lewo w celu ograniczenia liczby zadawanych obrażeń a gracze atakujący czynią swą powinność stojąc przy teleporcie. W ten sposób gdyby Czarny Rycerz zmienił cel, gracze atakujący mogą łatwo przed nim uciec. Należy pamiętać jednak, że po przejściu przez teleport przeniesiemy się do miejsca, gdzie czekają dwa Beholdery.
Czekając na respawn gracze nie blokujący powinni stać po prawej stronie teleportu a gracz blokujący z lewej strony teleportu (wszyscy kratkę niżej niż teleport aby nie zakłócać respawnu). W ten sposób nowi Czarni Rycerze powinni zacząć od zaatakowania gracza blokującego.

autor: Hegemmon