Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

Dark Monk

HP 190 Summon Niemożliwe
EXP 145 Convince 480
Odporny na Specjalne wysysa manę, leczy się, Haste
Częściowo odporny na Walka w zwarciu
Wrażliwy Odgłosy This is where your path will end!, You are no match to us!", "Your end has come!"
Loot Staff (Normalnie), Leather Armor (Normalnie), Sandals (Normalnie), Power Ring (Bardzo rzadko), Mana potion (Bardzo rzadko), Life Crystal (Bardzo rzadko), Ankh (Bardzo rzadko), Bread (Normalnie), Lamp (Bardzo rzadko), 0-2 Bag (Normalnie), Scroll (Normalnie), Brown Flask (Normalnie), Book of Prayers (Rzadko), Dark Rosary (Normalnie), Rope Belt (Normalnie), Safety Pin (Bardzo rzadko), 0-20 gold
Opis Istnieją mnisi, którzy utracili wiarę lub zostali przeciągnięci na ciemną stronę, ale to Mroczni Mnisi sformowali swój własny zakon, którego zadania skrywa cień tajemnicy. Niewiele wiadomo o ich działaniach ani o tym, skąd się w ogóle wzięli. Oficjalne bractwa zakonne zaprzeczają temu, iż wiedzą cokolwiek o tym zakonie. Powszechnie twierdzi się, że Mroczni Mnisi służą jakimś złym mocom, ponieważ mają wrogi stosunek do większości ludzi. Ich sposób atakowania wskazuje na trenowanie sztuk walki. Używają także kilku zaklęć, z których niektóre, zwłaszcza wysysanie sił witalnych, świadczy o mrocznym obliczu tego bractwa.
Występowanie Dark Cathedral, Vandura
Taktyka Mroczny mnich występuje jedynie na terenie Dark Cathedral oraz w jaskini kultystów w pobliżu Liberty Bay. Opanował zdolność samo leczenia i z tego względu jest trudnym przeciwnikiem dla niedoświadczonych wojowników. Potrafi również wysysać energię życiową, co w połączeniu z mocnymi uderzeniami zadawanymi z bliska, daje obrażenia sięgające 150 punktów życia na turę. Stwór ten jest częściowo odporny na żywioł śmierci, podatny zaś na obrażenia fizyczne i świętość. Często spotyka się go w kilkuosobowych grupach. Minimalnym poziomem do walki z tą istotą jest poziom 25, a umiejętności walki dla rycerza powinny wynosić 65/65, dla paladyna 70/60. Grając magiem bądź druidem, podczas pojedynku z tym stworzeniem należy oprócz różdżki czy laski zabrać ze sobą parę run Great Fireball, w razie natknięcia się na większą gromadę. Rycerz nie ma innego wyjścia, jak stanąć twarz w twarz z tą istotą. Profesjom walczącym na dystans zaleca się atak z daleka. Mroczny mnich pozostawia po sobie niedużą ilość doświadczenia oraz słaby łup i z tego względu jest rzadko zabijany.

Obrazek