Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

HP 3650 Summon Niemożliwe
EXP 3700 Convince Niemożliwe
Odporny na Specjalne HMM, paraliżuje
Częściowo odporny na Walka w zwarciu i na odległość (magia)
Wrażliwy Odgłosy Bulbulbulbbbulbb!, Bulbb
Loot Talon (Bardzo rzadko), Small Diamond (Bardzo rzadko), 0-3 Small Emerald (Normalnie), 0-2 Small Ruby (Rzadko), Yellow Gem (Bardzo rzadko), Red Gem (Bardzo rzadko), Green Gem (Bardzo rzadko), Death Ring (Bardzo rzadko), Demonic Essence (Normalnie), Soul Orb (Normalnie), Blue Gem (Bardzo rzadko), Glob of Acid Slime (Normalnie), Glob of Tar (Normalnie), 0-500 gp, Piece of Iron
Opis Niewiadomym jest, czy istota zwana Plugawicielem to odmiana zwykłego Szlamu czy może jest to jego wyższa forma. Mimo że mają wiele wspólnych cech, Plugawiciel jest znacznie bardziej potężniejszy i niebezpieczny. Jako że są często spotykane w towarzystwie jakichś demonów, istnieje teoria że świat ludzi nie jest ich naturalnym środowiskiem. Uważa się, że przeniesiono je ze świata demonów do świata śmiertelników. Mimo to, zupełnie jak pospolity Szlam, uwielbiają wilgotne otoczenie pełne rozkładu i ciemności, tak samo pochłaniają materię organiczną bez względu na to czy jest żyjąca czy martwa. Szlam jest postrzegany jako symbol trucizny i zepsucia, te cechy nie mogą pozostać niezauważone u Plugawiciela. Otacza go duszący fetor. Może nawet miotać częściami samego siebie, by zainfekować ofiarę trucizną i rozpadem.
Występowanie Pits of Inferno, Edron.
Taktyka
ObrazekTrzeba pamiętać ze Defiler jest potężnym potworem. Jego silne ataki zaskoczyły już nie jednego, żądnego przygód wędrowca. Całkowicie odporny jest na ataki ziemi. Widzi także niewidzialnych, wiec ratowanie sie czarem Invisible jest bezskuteczne. Nie można zapomnieć równiez o tym z Defiler nigdy nie jest sam, występuje w gronie innych, bardzo silnych potworów takich jak np. Hellfire Fighter. Walka z nim może być niebezpieczna w przypadku gdy sparaliżuje przeciwnika, w otoczeniu którego jest więcej silnych potworów. Należy jak najszybciej pozbyć sie paraliżu poprzez użycie czaru Light Healing. Mało doświadczeni gracze w ogóle nie powinni próbować sił z tą kreatura, bo może to sie dla nich skończyć tragicznie. Najlepszym rozwiązaniem jest drużyna składająca sie z wysoko poziomowego knighta i paladyna, sorcerera czy druida. Osoba blokująca powinna skupić sie bardziej na samym blokowaniu niż atakowaniu, używając metody full defence. Shooterzy zaś atakując z możliwie najsilniejszych ataków winni pamiętać ze Defiler jest częściowo odporny na czary od energii i lodu a także potrafi dość silnie uderzyć na odległość, więc należy być czujnym. Wyprawy na niego nie są zbyt opłacalne ze względu na to, że nie wypada z niego nic cennego dlatego jak najszybsze zabicie go jest najlepszym rozwiązaniem. Należy również pamiętać ze czary ognia są najbardziej optymalna taktyka na tego potwora, ponieważ jest on wrażliwy na tego typu ataki.