Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

HP 1000 Summon Niemożliwe
EXP 700 Convince Niemożliwe
Odporny na Specjalne Fireball, Fire Wave, leczy się
Częściowo odporny na Walka w zwarciu oraz magią
Wrażliwy Odgłosy FCHHHHHHHH, GROOOOAAAAAAAAR
Loot Short Sword (Normalnie), Longsword (Normalnie), Broadsword (Rzadko), Serpent Sword (Bardzo rzadko), Mace (Normalnie), Dragon Hammer (Bardzo rzadko), Double Axe (Bardzo rzadko), Plate Legs (Rzadko), Steel Helmet (Rzadko), Steel Shield (Normalnie), Dragon Shield (Bardzo rzadko), Wand of Inferno (Rzadko), Life Crystal (Bardzo rzadko), Small Diamond (Bardzo rzadko), Crossbow (Normalnie), 0-12 Burst Arrow (Normalnie), 0-3 Dragon Ham (Normalnie), Green Dragon Leather (Bardzo rzadko), Green Dragon Scale (Bardzo rzadko), Dragonbone Staff (Bardzo rzadko), Strong Health Potion (Bardzo rzadko), Dragon's Tail (Normalnie), 0-110 gp
Opis Smoki były pośród pierwszych stworzeń i swojego czasu podbiły świat Tibii. Dzisiaj jest ich już niewiele i na ogół żyją głęboko w jaskiniach. Mimo to nadal są potężnymi stworzeniami i zawsze będą usiłowały zabić przeciwnika. Oprócz ogromnej siły używają również ognistych kul i zieją ogniem. Na dodatek mogą się leczyć.
Występowanie
Taktyka
Obrazek


Dla niskopoziomowego gracza spotkanie ze smokiem łatwo może zakończyć się śmiercią. W bezpośrednim zwarciu nie zadaje on dużych obrażeń, jednak jego Fire Ball i Fire Wave mogą okazać się bardzo niebezpieczne. Podczas walki należy tak manewrować, aby pysk smoka nie był skierowany w stronę gracza, co pozwoli uniknąć fali ognia, która już niejednego pozbawiła życia. Kiedy smok ma już czerwone życie zaczyna uciekać, warto więc zadbać o to, aby uciekał w dogodnym dla gracza kierunku. Jego wbiegnięcie między ekipę atakujących lub ucieknięcie w stronę innego potwora może okazać się katastrofalne w skutkach. Smoki całkiem nieźle się leczą i trzeba mieć to na uwadze szczególnie podczas dobijania. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że koszty wyprawy na smoki się nie zwrócą, jednak pierwsze starcia z tymi stworzeniami dostarczają niezapomnianych przeżyć, a im większy poziom tym koszta wyprawy są mniejsze. Gracze z wyższymi poziomami często wybierają się samotnie na smoki w celu szybkiego zdobycia doświadczenia.

autor: Hegemmon