Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

HP 3000 Summon Niemożliwe
EXP 2400 Convince Niemożliwe
Odporny na Specjalne
Częściowo odporny na Walka
Wrażliwy Odgłosy
Loot Strong Health Potion (Normalnie), Strong Mana Potion (Normalnie), Dragon Robe (Bardzo rzadko), Draptor Scales (Normalnie), 0-155 gp
Opis Draptor to niebezpieczny drapieżnik, powstały w wyniku tachnik hodowlanych rodem z Zaoan. W przeszłości były powszechnie używane przez dumnych przywódców, którzy ujeżdżali je podczas parad lub wykorzystywali jako transport dla kawalerzystów na bitwach. Wraz ze wzrostem znaczenia Smoczych Królów zaczęto postrzegać ujeżdżanie przez Jaszczury draptorów za obrazę tych stworzeń przypominających nieco majestatyczne smoki.
Obecnie Draptory są przede wszystkim bestiami specjalizującymi się w sztuce wojennej. Czasami wcielano je do jaszczurzych armii, by pomagały w walce. Z racji, że Draptory są skłonne do dawania upustu swojej wściekłości, nie były zbyt dobre do walki strategicznej. Draptory można było ustawić w jednej linii jako żołnierzy. Stanowiły bardzo mocny oddział w armii. Szarpały i rozdrabniały pazurami oraz swymi niezwykle silnymi szczękami. Przedzierały się w ten sposób przez szeregi wroga.
Draptory składają jaja, jednak nie wysiadują ich. Szukają ukrytych miejsc by je złożyć. Bardzo często jaja te są uznawane przez poszukiwaczy przygód za pożywienie lub ciekawostkę. Zabierają je ze sobą nie wiedząc co się w nich znajduje. Tym sposobem jaja Draptorów docierają nawet do obcych krajów. To tylko kwestia czasu, aż ten niezwykle agresywny drapieżnik zacznie zdobywać nowe terytoria, na których zacznie powodować ogromne szkody poprzez kierowane instynktem zachowania.
Występowanie
Taktyka