Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

Dworc Venomsniper

HP 80 Summon Niemożliwe
EXP 35 Convince 300
Odporny na Specjalne zatruwa
Częściowo odporny na Walka na dystans
Wrażliwy Odgłosy Grek brrrretz!, Grow truk grrrrr, brrretz!, Prek tars, dekklep zurk.
Loot Poison Dagger (Normalnie), Leather Armor (Normalnie), Bronze Amulet (Normalnie), 0-2 Throwing Knife (Normalnie), 0-3 Poison Arrow (Normalnie), Tribal Mask (Rzadko), Bast Skirt (Bardzo rzadko), Torch (Normalnie), Bag (Normalnie), Seeds (Normalnie), 0-10gp
Opis Jadowymi Strzelcami Dworców zostają zazwyczaj kobiety. Nie jest do końca jasne, czy powodem tego jest mniejsza siła fizyczna czy to, że są inteligentniejsze w porównaniu do Łowców Mięsa. Spośród wszystkich Dworców to one mają wiedzę i umiejętności w warzeniu trucizn. Każdy Jadowy Strzelec nosi ze sobą buteleczki wypełnione przeróżnymi. Pojedynczy Strzelec to rzadkość. Zazwyczaj atakują w grupach, kryjąc się za plecami Łowców Mięsa i miotając salwy zatrutych pocisków z bezpiecznej odległości. Jeśli zostaną osaczone stają się łatwą ofiarą- brakuje im umiejętności i uzbrojenia.
Występowanie
Taktyka Venomsniper jest najbardziej niewygodnym ze wszystkich Dworców.
Na potwora tego najlepiej jest polować w samotności, gdyż jest dosyć słaby. Posiada jedynie 80 punktów zdrowia i zostawia tylko 30 doświadczenia. Gracz, który wybiera się na Venomsnipery, powinien posiadać minimum 20 poziom, gdyż stworek występuje najczęściej w sporych grupach z innymi rodzajami Dworców. Warto wykorzystać ich wrażliwość na śmierć, lód i ogień, dlatego więc rozsądnym wyposażeniem do walki jest plate set oraz różdżka wand of dragonbreath/decay dla maga, moonlight/necrotic dla druida. Paladynom niezbędne będą przynajmniej zwykłe dzidy, ale mogą skorzystać ze strzał/boltów, co zwiększy ich zasięg. Rycerzom wystarczy broń posiadająca około 30 ataku, czyli crimson sword/clerical mace/dwarven axe.
Jako, że jest to monstrum o charakterze uciekającym od gracza, podczas ataku trzeba wziąć pod uwagę, że to my będziemy go gonić, a nie on nas. Dlatego też powinniśmy uważać, gdzie on ucieka, ponieważ może nas zaciągnąć w większe skupisko swoich zielonoskórych ziomków. Venomsniper często zatruwa, jednak są to tak małe obrażenia, że nie warto korzystać z czaru cure poison. Dobrze jest mieć w pogotowiu coś mocniejszego, np. runy GFB, czar lodowej fali (druid), bądź też ognistej (mag).
Polowanie w grupie jest raczej pozbawione sensu, gdyż nie jest to zbyt majętny stworek - nie zostawia zbyt drogiej zdobyczy, ale bardzo rzadko może z niego wypaść Bast Skirt, który jest pożądany przez wysokopoziomowych graczy. Jednak nie jest to zbyt częste zjawisko, dlatego należy ograniczyć zużycie run i mikstur do minimum.