Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

Fire Devil

HP 200 Summon 530
EXP 145 Convince 530
Odporny na Specjalne Fireball, Fire Explosion
Częściowo odporny na Walka na dystans magią
Wrażliwy Odgłosy Hell, oh hell, Hot Ehh
Loot Scimitar (Normalnie), Double Axe (Rzadko), Dark Shield (Rzadko), Guardian Shield (Bardzo rzadko), Necrotic Rod (Bardzo rzadko), Wand of Dragonbreath (Bardzo rzadko), Blank Rune (Normalnie), Pitchfork (Normalnie), Small Amethyst (Bardzo rzadko), Meat (Normalnie), Bread (Normalnie), 0-2 Torch (Normalnie), Bag (Normalnie), Small Pitchfork (Normalnie), 0-15 gp, Cleaver
Opis Ogniste diabły to wstrętne stwory, które spotkać można na tibijskich pustyniach. Nikt nie wie, skąd wzięły się te istoty. Niczym diabły z legend, dzierżą oni w dłoniach widły, a zamiast jednej stopy mają koźle kopyto. Ale czy są oni prawdziwymi diabłami? W każdym razie, ich ostre spojrzenie wywołuje dreszcze nawet u doświadczonych podróżników, a miotane przez nich kule ognia mogą być niebezpieczne.
Występowanie Desert Dungeon, Ancient Temple, ukryta podziemna jaskinia w okolicach Triangle Tower, Magician Tower, Shadow Tomb, Ghostlands, Goroma na drodze do Cultów, Plains of Havoc przy Ornamented Shield Quest.
Taktyka Fire Devil jest jednym z ulubionych potworów używanych przez PK do zabijania innych. W naturalnym środowisku bywa równie niebezpieczny, ponieważ jego uderzenie może nam zabrać aż 90 punktów życia. Z potworem tym możemy zmierzyć się już od około 18 poziomu. Jedyną skuteczną taktyką na niego jest jak najszybsze podbiegnięcie i zaatakowanie. Jeśli jest taka możliwość, to dobrym rozwiązaniem jest odciągnięcie jednego stwora od reszty. Rycerz powinien użyć swojej normalnej broni bez żadnych dodatków (wymagana umiejętność 50 w walce bronią białą). Paladyn bez problemu poradzi sobie używając włóczni (wymagana umiejętność 50 w walce na dystans), natomiast magowie (wymagany magiczny poziom to co najmniej 10) powinni użyć Ice Strike, ponieważ Fire Devil jest podatny na lód. Czarodziej podczas atakowania potwora musi zwracać szczególną uwagę na pasek zdrowia, i być gotowym na użycie czaru leczącego.

Obrazek