Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

HP 100 Summon 450
EXP 85 Convince 450
Odporny na Specjalne wysysa życie, leczy się
Częściowo odporny na Walka w zwarciu
Wrażliwy Odgłosy
Loot Knife (Bardzo rzadko), Scale Armor (Rzadko), Viking Helmet (Rzadko), Life Ring (Bardzo rzadko), Brown Piece of Cloth (Bardzo rzadko), 0-6 Worm (Normalnie), Torch (Normalnie), Skull (Bardzo rzadko), Rotten Piece of Cloth (Normalnie), Ghoul Snack (Bardzo rzadko), Pile of Grave Earth (Bardzo rzadko), 0-31 gold
Opis Ghule to nieumarłe potwory, które żyją w jamach i podziemiach Tibii. Są całkiem silne i bardzo niebezpieczne, jeżeli zbiorą się w grupy. Kryjąc się w cieniu, czekają na nieuważnych poszukiwaczy przygód. Dodatkowo potrafią się leczyć i wysysać energie życiową ze swoich wrogów.
Występowanie Ancient Temple (Skeleton Area), na drodze do Mintwallin, Old Mintwallin Quest, pod terenami bagnistymi na północ od Thais, Magician Tower, Mount Sternum Undead Cave, Ghostlands, Hellgate, Maze of Lost Souls, pod Point of No Return w Outlaw Camp, Plains of Havoc w Necromant House, Drefia oraz jaskinie pod nią, Edron Ghoul Hill, Venore Amazon Camp (pod ziemią), Venore Swamp Troll Cave, Ghostship pomiędzy Venore a Darashią, Triangle Tower, Dark Cathedral, tomby Ankrahmun, Isle of the Kings, Treasure Island, Nargor, Helheim i jaskinia na północnym wschodzie Ab'Dendriel. Można go także zauważyć za ścianą na Rookgaard oraz Paradox Tower, jednak nie można się tam do niego dostać.
Taktyka Jeśli chcemy wybrać się na Ghoule musimy pamiętać o tym, że mimo malej ilości życia potrafią mocno uderzyć. Rycerze ze skillami 50/50 nie powinni walczyć z więcej niż trzema Ghoulami na raz oraz powinni pamiętać o kilku miksturach odnawiających życie. Paladynom wystarczy 45 punktów w umiejętności walki na dystans, aby bez problemu poradzić sobie z tymi kreaturami. Jednak nie mogą zapominać, że są wojownikami, którzy walczą na dystans, więc muszą trzymać przeciwnika na odległość. Magowie powinni trzymać Ghoula na odległość z racji tego, że mają najmniejszą ilość HP i obrony, powinni również uważać na to, aby ich nie dopadł. Ghoul jest wrażliwy na ogień dlatego mag, może spokojnie na nie chodzić od 13 poziomu, gdy tylko otrzyma wand of dragonberth. Jeśli posiada pacc to powinien expić z flame strike (14lvl) + wand. Druidom będzie ciężej walczyć z Ghoulami, ponieważ są one częściowo odporne na truciznę i lód, przez co obrażenia druida będą znacznie mniejsze niż maga. Sytuacja zmienia się gdy posiadają pacc wtedy flame strike (14lvl) + wand. Trzeba też wspomnieć o tym, że wybierając się na Ghoule, dobrze jest jak założymy naszyjnik z czosnku, który zmniejsza ilość wysysanego życia przez Ghoula. Wszystkie profesje powinny również wziąć ze sobą mikstury leczące a postacie magiczne również mikstury uzupełniające ilość many.

Obrazek