Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

Gladiator

HP 185 Summon Niemożliwe
EXP 90 Convince 470
Odporny na Specjalne
Częściowo odporny na Walka
Wrażliwy Odgłosy
Loot Sword (Normalnie), Mace (Normalnie), Brass Armor (Rzadko), Chain Helmet (Normalnie), Iron Helmet (Bardzo rzadko), Plate Shield (Normalnie), Steel Shield (Rzadko), Meat (Normalnie), Belted Cape (Bardzo rzadko), 0-28 gold
Opis Gladiatorzy to zawodowi wojownicy. Większość z nich to mordercy, którzy potrafią z zimną krwią zabijać swoich przeciwników. Każdy z nich ma swojego pana, który go szkoli już od najwcześniejszych lat i zarządza nim jak narzędziem.
W przeszłości gladiatorzy byli szlachetnymi wojownikami, którzy zapewniali rozrywkę na wysokim poziomie. Obecnie jednak walki gladiatorów są bardzo brutalne i krwawe, za każdym razem przeciwnicy walczą na śmierć i życie.
W czasach świetności Yalahar, gladiatorzy byli głównym sposobem odwrócenia uwagi ludności od poczynań magów, którzy to prowadzili na coraz większą skalę nielegalne eksperymenty. Ponieważ coraz więcej gladiatorów ginęło na arenach, zastępowano ich nowymi. Często byli to zwykli przestępcy o różnej narodowości i wyznaniu. Ich liczba była tak wielka, że postanowili przejąć władzę w mieście. Niestety, podczas wybuchu powstania doszło również do drugiej eksplozji, w mrocznych laboratoriach Yalahar.
Obecnie, starsi gladiatorzy ukrywają się na jedynej ocalałej arenie, gdzie werbują nowych ochotników i szkolą ich do walki. Czekają na dogodny moment, aby znowu powstać i przypomnieć o sobie ze zdwojoną siłą.
Występowanie Trade Quarter.
Taktyka