Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

HP 50 Summon 290
EXP 25 Convince 290
Odporny na Specjalne brak
Częściowo odporny na Walka w zwarciu oraz z dystansu (kamienie)
Wrażliwy Odgłosy Zig Zag! Gobo attack!, Me green, me mean!, Bugga! Bugga!, Help! Goblinkiller!, Me have him!
Loot Dagger (Normalnie), Short Sword (Normalnie), Leather Armor (Normalnie), Leather Helmet (Normalnie), Small Axe (Normalnie), Bone Club (Normalnie), 0-2 Small Stone (Normalnie), Fish (Normalnie), Bag (Normalnie), Bone (Bardzo rzadko), Moldy Cheese (Normalnie), Goblin Ear (Bardzo rzadko), 0-9 gold
Opis Gobliny to podobna ludziom rasa, żyjąca w małych plemionach w górach środkowej Tibii. Są szpetnymi i śmierdzącymi stworami , które żywią się głównie bulwami i korzeniami. Są słabymi, ale podstępnymi wojownikami, używają swoich proc do napadania i ograbiania podróżników.
Występowanie Femor Hills, Carlin, Edron Goblin Caves, Rookgaard (tereny premium), niektóre fragmenty Maze of Lost Souls.
Taktyka Gobliny to stworzenia nieco podobne do ludzi, występujące głownie na szlakach drogowych - najczęściej w grupie. Czasami spotkać je można w towarzystwie Cyklopów na Femor Hills. Potwory te atakują zarówno w zwarciu - obierając od 0 do 10 punktów życia, jak i na dystans - Kamieniami, obierając maksymalnie 25 punktów życia. Nie posiadają żadnych ataków specjalnych, są częściowo odporne na obrażenia od świętości i energii oraz nie tolerują śmiercionośnych i ziemistych obrażeń. Na Wyspie dla początkujących są szczególnym zagrożeniem, dlatego zaleca się wybierać na nie grupą kilkuosobową. Natomiast początkujący gracze na Mainlandzie powinni być wyposażeni przynajmniej w Brass Armor, Copper Shield i jakąkolwiek broń, by nie tracić zbyt wielu punktów życia.
Obrazek