Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

Hellspawn

HP 3500 Summon Niemożliwe
EXP 2550 Convince Niemożliwe
Odporny na Specjalne leczy się, używa fireball, podpala
Częściowo odporny na Walka
Wrażliwy Odgłosy Your fragile bones are like toothpicks to me. You little weasel will not live to see another day.
Loot Morning Star (Normalnie), Knight Legs (Rzadko), Warrior Helmet (Rzadko), 0-2 Red Mushroom (Normalnie), Demonic Essence (Normalnie), Spiked Squelcher (Bardzo rzadko), 0-2 Assassin Star (Normalnie), Berserk Potion (Bardzo rzadko), Great Health Potion (Normalnie), Ultimate Health Potion (Normalnie), Onyx Flail (Bardzo rzadko), 0-4 Small Topaz (Normalnie), Dracoyle Statue (Bardzo rzadko), Black Skull (Bardzo rzadko), 0-2 Rusty Armor (rzadka) (Rzadko), Hellspawn Tail (Normalnie), 0-217 gold
Opis Hellspawny nie są ani zwierzętami, ani demonami. To groteskowe hybrydy, która są wynikiem doświadczeń mieszania niektórych ras demonów i innych bestii. Ich wygląd i poziom inteligencji jest bardzo zróżnicowany w zależności od krzyżówki, z jakiej powstały. Jednakże, wszystkie te potwory posiadają główne cechy najstraszliwszych demonów - niepohamowany głód, temperament oraz destrukcyjna siła. Często występują w grupie dopadając swą ofiarę od tyłu i blokując możliwość jakiejkolwiek ucieczki.
Ich pierwotnym przeznaczeniem było bycie zwierzętami wspomagającymi ochronę Yalahar. Pierwsze krzyżówki były niemal niemożliwe do zabicia oraz nie słuchały się przyszłych właścicieli, dlatego też zostały porzucone przez swoich stwórców w dalekie ostępy. Plotka głosi, że przez wszystkie lata zapomnienia rozmnożyły się i teraz, gdy jest ich niezliczona liczba szukają nowych legowisk, na nieszczęście ludzi coraz bliżej miast.
Występowanie Magician Quarter w Yalahar.
Taktyka Hellspawn występuje na północnej części Yalahar oraz wyspie Vengoth. Spotykany zazwyczaj w grupach stanowi nie lada niebezpieczeństwo dla podróżników. Posiada sporo punktów życia oraz zadaje ogromne obrażenia sięgające ponad 600 pkt na turę. Jest dość szybki, przez co ucieczka przed nim jest trudna. Zabicie samemu tego monstrum jest nie lada wyzwaniem. Jeżeli jednak zdecydujemy się na samotne polowanie, warto zaopatrzyć się, w przypadku rycerza w duże ilości fluidów leczących, spore ilości assassin starów w przypadku paladyna lub ogromne ilości run lodowych w przypadku maga lub druida, nie wspominając o fluidach uzupełniających mane, które każdy gracz powinien obowiązkowo zabrać. Kreatura ta jest bardzo wrażliwa na lód i obrażenia fizyczne, przez co warto używać broni zadające ciosy właśnie z tych żywiołów. Pierwszym krokiem do uśmiercenia go to przede wszystkim odciągnięcie jednego Hellspawna od grupy. Paladyn utrzymując dystans i używając najmocniejszych gwiazdek szybko się z nim rozprawi. Postacie magiczne podobnie jak paladyn, używając lodowych run na odległość szybko zamordują Hellspawna. Rozsądnym wyjściem jest bicie tego potwora w grupie. Drużyna składająca się z graczy z poziomem co najmniej 100 tj. blokującego knighta, shootera, którym może być np. paladyn oraz druida leczącego blokera nie powinna mieć większych kłopotów z wysłaniem go w zaświaty. Działanie w grupie jest najlepszą taktyką na dłuższe wycieczki na teren tego tajemniczego potwora. Niestety, pomimo dużej ilości życia i punktów doświadczenia, nie zostawia często dobrych rzeczy. Jeżeli jednak jesteś wytrwałym graczem, Hellspawn na pewno będzie hojny pomimo swojego okrutnego usposobienia.

Obrazek


by Voniek