Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

Ice Golem

HP 385 Summon Niemożliwe
EXP 295 Convince Niemożliwe
Odporny na Specjalne Exori, Energy Beam, paraliżuje
Częściowo odporny na Walka w zwarciu oraz z dystansu (duże głazy)
Wrażliwy Odgłosy Crrrrk, Gnarr.
Loot Spike Sword (Bardzo rzadko), Ice Rapier (Bardzo rzadko), Strange Helmet (Bardzo rzadko), Small Diamond (Bardzo rzadko), Small Sapphire (Bardzo rzadko), Black Pearl (Rzadko), Crystal Sword (Bardzo rzadko), Shard (Bardzo rzadko), Strong Health Potion (Bardzo rzadko), Glacier Mask (Bardzo rzadko), Ice Cube (Normalnie), Frosty Heart (Normalnie), 0-56 gp
Opis Lodowe Golemy są tworem potężnej magii. Ich powstanie datowane jest na czasy dawno zapomniane przez śmiertelników. Golemy wykonują proste zadania, powierzone im przez ich panów. Często do ich obowiązków należy pilnowanie jakiegoś miejsca lub przedmiotu, i nawet gdy osoba, która wydała ten rozkaz, już dawno nie żyje, one nadal są posłuszne i wykonują swoją powinność. To tylko jeden z powodów, dla którego napotkane golemy są wrogo nastawione. Kolejnym, mniej znanym faktem, jest słaby umysł Lodowych Golemów, co czyni z nich łatwy cel dla wszelkich duchów pragnących ich opętanie i przejęcie nad nimi kontroli. Tak więc golemy są łatwym ?przewoźnikiem? takich istnień, szczególnie złośliwych duchów, które nie mają z tego tytułu wyrzutów sumienia. Siła oraz zdolność regeneracji Lodowych Golemów jest podobna do tych występujących u innych golemów. Wydają się być ciut szybsze i nieco bardziej zwinne niż kamienne golemy, jednak nie są tak ciężko opancerzone jak ich krewniacy. Są w stanie przeżyć jedynie w zimnym klimacie, gdyż w cieplejszym klimacie jedynie magia byłaby w stanie zapobiec ich rozpuszczeniu. W chłodniejszych regionach jest łatwiej wywołać Lodowego Golema niż jego kamiennego kuzyna. Z doświadczenia wiadomo, że zazwyczaj golemy te można spotkać w większych grupach niż golemy kamienne.
Występowanie Formorgar Glacier.
Taktyka
Obrazek


Siła Ice Golemów znacznie wzrosła po ich długotrwałej ewolucji. Dodatkowo, kreatury te uodporniły się na większość żywiołów oraz w pewnym stopniu na obrażenia fizyczne, co utrudnia walkę z nimi. Niedoświadczony bohater może bardzo szybko pożegnać się z życiem, jeśli nie jest przygotowany na starcie z tą bestią. Nie powinno się lekceważyć jego zdradliwej siły fizycznej, za sprawą której potrafi odebrać nawet 200 punktów życia. Wypada trzymać się z daleka od większej grupy tych istot , gdyż wzrasta zagrożenie śmierci. Potwór ten posiada zdolność wyrzucenia wysoko w górę wszelkich istot znajdujących się obok niego przy pomocy nabytego czaru Berserk, powodując przy tym dodatkowe obrażenia, które komplikują skuteczną walkę.
Rycerz winien używać wedle uznania, broni jednoręcznej lub dwuręcznej. Za leczenie odpowiadać powinny normal/strong health potion i czar Light Healing.
Postacie magiczne muszą zachowywać stały dystans pod ukosem, by nie zostać sparaliżowanym przez strumień lodu wystrzeliwanego w linii prostej w stronę, w którą golem aktualnie jest zwrócony. Należy uśmiercać go używając takich run jak Heavy Magic Missile i czaru spontanicznego Energy Strike.
Paladyn, podobnie jak czarodziej i druid zmuszony jest atakować Ice Golema z odległości, unikając paraliżu. Z pewnością przydadzą się royal speary lub bełty błyskawicznie wystrzeliwane z kuszy. Dodatkowo profesja ta, podobnie jak postacie magiczne, może wspomagać się runami Heavy Magic Missile.

Aroonia
Gawus