Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

HP 340 Summon Niemożliwe
EXP 115 Convince Niemożliwe
Odporny na Specjalne Haste
Częściowo odporny na Walka w zwarciu
Wrażliwy Odgłosy Huaauaauaauaaa! Hugah! Ungh! Ungh!
Loot Plate Armor (Rzadko), Club Ring (Bardzo rzadko), Power Ring (Bardzo rzadko), Protection Amulet (Rzadko), Health Potion (Bardzo rzadko), 0-11 Banana (Normalnie), Ape Fur (Bardzo rzadko), Bag (Normalnie), Kongra's Shoulderpad (Normalnie), 0-40 gold,
Opis Potężne kongry to góry mięsa i muskułów. Te olbrzymie małpy są niesamowicie silne i całkiem zręczne jak na ich masę i rozmiar. Najwyraźniej są one wojownikami wśród małp żyjących w najdzikszej dżungli i od czasu do czasu napadają na ludzkie osady. Będąc wściekłą, kongra potrafi wyrywać małe drzewa i łamać kości, niczym gałązki. Nawet doświadczony wojownik, na widok wściekłej, szarżującej kongry, może zacząć drżeć. Ciemna, masywna postać osiąga przy ataku niebezpieczną szybkość. Polegając głównie na swej sile, kongra rzadko używa broni. Czasami, małpi wojownik używa różnej wielkości kamieni lub gałęzi, jako zastępczej broni, jednak polega głównie na swoich młotopodobnych pięściach i ciosach swych potężnych ramion.
Występowanie Banuta, na północny wschód od Port Hope.
Taktyka Kongra jest małpą, która bardzo dobrze wyszkoliła się w walce wręcz. Jeśli otaczają nas Sibangi lub Merlkin'y, to potwora o którym jest ta taktyka zawsze zabijamy na końcu. Rycerz winien posiadać co najmniej 60 poziom w walce bronią białą. Zabijając go musi uważać na to, by sam nie znajdował się w zwarciu z więcej niż dwoma kongrami, ponieważ wtedy następuje zdjęcie obrony. Paladyn, który powinien posiadać co najmniej 65 poziom w walce na dystans, oraz magowie winni atakować z dystansu, z tym, że ten pierwszy ma obowiązek używać królewskich włóczni lub kuszy z normalnymi bełtami, a ci drudzy różdżek (na niższym poziomie można dodatkowo atakować z Ice Strike w celu szybszego zabicia potwora). Jeśli dookoła znajduje się więcej małp, to każdą profesją warto użyć runy Avalanche, w celu ograniczenia strat.

Obrazek