Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

HP 880 Summon Niemożliwe
EXP 900 Convince Niemożliwe
Odporny na Specjalne Poison Beam, paraliżuje, Life Drain Beam, Life Drain Berserk, wysysa życie, przywołuje 0-4 Bonebeast
Częściowo odporny na Walka w zwarciu i z dystansu magią
Wrażliwy Odgłosy Doomed be the living!, Death awaits all!, Thy living flesh offends me!, Death and Decay!, You will endure agony beyond thy death!
Loot Staff (Normalnie), Blue Robe (Bardzo rzadko), Strange Helmet (Rzadko), Castle Shield (Bardzo rzadko), Ring of Healing (Bardzo rzadko), Platinum Amulet (Bardzo rzadko), Spellbook (Normalnie), Mind Stone (Bardzo rzadko), White Pearl (Rzadko), Black Pearl (Normalnie), Strong Mana Potion (Rzadko), Lightning Boots (Bardzo rzadko), Dirty Cape (Normalnie), Maxilla Maximus (Bardzo rzadko), 0-120 gp,
Opis Stanie się Lichem jest ostatecznym celem dla tych, którzy podążają mroczną ścieżką nekromancji, i nie ma ani jednego pośród tych zagubionych dusz, który by nie oddał życia w zamian za nieśmiertelność i straszliwe moce tych nieumarłych magów. Lich jest prawdziwym mistrzem tego rodzaju. Nauczył się on wykorzystywać najpodlejsze moce śmierci oraz rozkładu, wie on również jak kierować, ze śmiertelną precyzją, tymi bezbożnymi energiami w kierunku niefortunnych ofiar. Co gorsza, przeważnie kontroluje on legiony pomniejszych nieumarłych, tak więc pojedynczy Lich jest w stanie doprowadzić całe miasta do ruiny. Szczęśliwie występują oni bardzo rzadko, wolą się chować w starych bibliotekach i laboratoriach, gdzie nieprzerwanie kontynuują swoje chore badania.
Występowanie
Taktyka
Obrazek

Nekromanci, którzy stali się liczami zyskali potężną moc, przez co są bardzo groźnymi przeciwnikami. Nieprzygotowany gracz łatwo może zginąć, gdyż ich ataki są szybkie i skuteczne. Podchodzą do gracza i atakują go zadając duże obrażenia. Dodatkowo potrafią w ciągu kilku sekund przywołać swoją ochronę w postaci pięciu Bonebeast. W tej liczbie są naprawdę groźni a licz nie pozostaje bierny i atakuje gracza blokującego zadając duże obrażenia. Gracz blokujący powinien mieć przynajmniej 1200 punktów życia, choć jak wiadomo wartość minimalna zależy od umiejętności gracza. Gracze atakujący powinni przede wszystkim skupić się na uśmierceniu licza, gdyż zabijanie przyzwanych Bonebeast nie daje wymiernych korzyści ze względu na nie punktowanie zabijania summonów a w dodatku licz przyzwie niebawem następnego. Najlepiej więc zabić czym prędzej licza nie zważając na Bonebeast (chyba, że któryś przerzuci się na gracza atakującego a to nastąpi tylko wtedy, gdy zrobi to licz, który go przyzwał, co stwarza dodatkowe zagrożenie). Trzeba bardzo na nie uważać i starać się walczyć z nimi pojedynczo, gdyż nawet dwa licze są niezwykle niebezpieczne a w szczególności przyzwane przez nie Bonebeast, które wtedy mogą osiągnąć liczbę dziesięciu a jak wiadomo, do gracza może podejść tylko osiem potworów w normalnej sytuacji, więc gracze atakujący znajdą się w niebezpieczeństwie nawet wtedy, gdy gracz blokujący będzie potrafił przetrzymać atak ośmiu Bonebeast nie wspominając już o liczach, co bardzo jest wątpliwe. Czary licza nie są bardzo groźne, lecz trzeba uważać na jego Beam, który może sięgnąć graczy atakujących jeśli ci nie utrzymują niezbędnego dystansu.

autor: Hegemmon