Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

Massive Water Elemental

HP 1250 Summon Niemożliwe
EXP 1100 Convince Niemożliwe
Odporny na Specjalne Water Explosion, Poison Storm, zatruwa, leczy się, po śmierci można łowić rzeczy za pomocą wędki
Częściowo odporny na Walka W zwarciu oraz magią
Wrażliwy Odgłosy
Loot Sword (Normalnie), Steel Shield (Normalnie), Energy Ring (Rzadko), Life Ring (Rzadko), Strong Health Potion (Normalnie), Strong Mana Potion (Normalnie), Glob of Acid Slime (Normalnie), Worn Leather Boots (Normalnie), 0-? gp, Platinum Coin, Broken Sword, Fishbone
Opis Żywiołaki wody są potężne jak fale przypływu i tak kapryśne jak morze, które dało im życie. Żywiołakom brak widocznej kontroli nad swoimi poczynaniami, zdają się nie mieć celu w życiu, jak my, śmiertelnicy. Niektórzy czarodzieje wierzą, że żywiołaki reagują wrogo na żywe stworzenia, gdyż czują się urażone faktem, iż każda taka istota ma w sobie wodę. Niepojęte w swym postępowaniu, na pewno jednak są inteligentne i znają szereg zaklęć skupionych wokół wody, trucizny i lodu. Można z nich wyłowić cenne przedmioty za pomocą wędki.
Występowanie Folda (poziom -3)
Taktyka
Obrazek


Massive Water Elemental jest trudnym potworem. Potrafi potężnie uderzyć na odległość z czarów Water Explosion (250-420), Ice Missile (170-210) i Poison Storm. Potwor ten jest całkowicie odporny na ataki lodu i częściowo odporny na ataki od ognia i ziemi. Knighci atakujący tego potwora w pojedynkę powinni skupić się na jak najszybszym zabiciu go przy użyciu czarów, a także będąc skupionym na ilości punktów życia. Dla innych profesji najlepszym rozwiązaniem jest utrzymanie dystansu od potwora i atakowaniu z możliwie najmocniejszych ataków fizycznych, przy tym używając czarów energii. Massive Water Elemental leczy się, jednak nieznacznie. Należy także pamiętać ze przeważnie jest on w otoczeniu innych, równie silnych potworów.