Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

HP 240 Summon Niemożliwe
EXP 150 Convince 510
Odporny na Specjalne paraliżuje, zatruwa, wysysa życie, leczy się
Częściowo odporny na Walka w zwarciu, na odległość (magią)
Wrażliwy Odgłosy I will tassste life again! Yohag Sssetham!, I will ssswallow your sssoul!, Mort ulhegh dakh visss., Flesssh to dussst!, Ahkahra exura belil mort!, Harrr harrr!
Loot Short Sword (Normalnie), Poison Dagger (Bardzo rzadko), Black Shield (Bardzo rzadko), Crystal Ring (Rzadko), Magic Light Wand (Normalnie), Silver Amulet (Bardzo rzadko), Strange Talisman (Normalnie), Black Pearl (Rzadko), Silver Brooch (Normalnie), Yellow Piece of Cloth (Bardzo rzadko), 0-3 Worm (Normalnie), Bag (Normalnie), Gauze Bandage (Normalnie), Mini Mummy (Bardzo rzadko), Flask of Embalming Fluid (Normalnie), 0-91 gold
Opis Mumie to nieumarłe potwory, które można spotkać w starożytnych piramidach i ruinach na północy Tibii. Nikt nie zna ich pochodzenia, ale wiadomo, że strzegą one grobowców i zaatakują każdego poszukiwacza przygód, który spróbuje wykraść legendarne skarby. Ich przerażający wzrok potrafi sparaliżować najmężniejszych wojowników, a one same mogą wtedy wyssać energię życiową z oszołomionych ofiar. Strzeż się też ich zatrutych sztyletów!
Występowanie Drefia, Darama's Dark Pyramid, Draconia, Mount Sternum Undead Cave, Green Claw Swamp, podziemia Venore Amazon Camp, Helheim, wszystkie Tomby, Dark Cathedral, Goroma, deeper Banuta, Formorgar Mine
Taktyka Mumia to nieumarłe stworzenie występujące głównie na terenie rozległych tomb, w podziemiach Mount Sternum, czy na wyspie nieumarłych - Helheim. Maksymalne obrażenia zadawane przez tę istotę sięgają 130 punktów życia na turę. Potrafi ona paraliżować przeciwnika oraz wysysać energię życiową z potencjalnej ofiary, co może okazać się śmiercionośne dla profesji walczących na dystans. Do oswobodzenia się wystarczy dowolny czar uzdrawiający bądź runa lecząca. Dodatkowo ma możliwość zatrucia wroga. Kreatura ta jest całkowicie odporna na żywioł śmierci i ziemi, częściowo zaś na lód. Jej słabością jest podatność na świętość. Rycerze nie powinni mieć dużych problemów z zabiciem tego stwora. Starczą umiejętności walki i obrony przewyższające 60. Paladynom do bezstratnego zabicia tej bestii wystarczy 50 poziom walki na dystans. Grając magiem czy druidem dobrze jest zaopatrzyć się w runy Heavy Magic Missile, a na duże ilości tych potworów także Great Fireball. Do tego należy wspomagać się różdżką, najlepiej korzystającą z żywiołu ognia lub energii. Dla wszystkich profesji odpowiednim poziomem będzie poziom 20. Mumie są dobrym źródłem zarówno doświadczenia jak i pieniędzy dla początkujących wojowników. Przy odrobinie szczęścia w martwym ciele tego stworzenia możemy ujrzeć sławną Czarną Tarczę, która pięknie prezentuje się w domku.

Obrazek