Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

Orc Shaman

HP 115 Summon Niemożliwe
EXP 110 Convince Niemożliwe
Odporny na Specjalne przywołuje 0-4 Snake, leczy się
Częściowo odporny na Walka na dystans magią (energia, ogień)
Wrażliwy Odgłosy Huumans stinkk!, Grak brrretz gulu
Loot Staff (Normalnie), Chain Armor (Normalnie), Chain Helmet (Normalnie), Wand of Decay (Bardzo rzadko), Spear (Normalnie), 0-2 Corncob (Normalnie), Torch (Normalnie), Bag (Normalnie), Orc Tooth (Rzadko), Broken Shamanic Staffc (Normalnie), Orc Leather (Normalnie), Shamanic Hood (Normalnie), 0-5 gp, Dead Snake, Book (Grey Journal)
Opis Orkowie Szamani to orkijscy magowie. Podczas walki, stanowią oni wsparcie dla innych żołnierzy. Potrafią miotać ognistymi kulami i magicznymi pociskami. Są nawet w stanie przywoływać węże, które atakują ich wrogów. Ponadto potrafią też się leczyć.
Występowanie Edron Orc Cave, Hero Caves i w Warlock Room (Hero Cave), pod Point of No Return w Outlaw Camp, Orc Cave na wschód od Venore, Maze of Lost Souls, Orc Fort, na północny zachód od Thais w wierzy z War Wolf, Elvenbane Middle Tower, na południe PoH Temple (2 spawny z wieloma innymi orkami).
Taktyka
Obrazek


Orc Shaman występuje przeważnie w towarzystwie lepszych odmian orków.
Gdy jest daleko, wykorzystuje szeroki asortyment zaklęć(obrażenia od energii oraz ognia), dlatego należy jak najszybciej się go pozbyć. Podczas wieloosobowych wypadów często ginie przez przypadek, dostając się w pole rażenia runy Great Fire Ball, albo gdy jakiś Paladyn się zlituje i wystrzeli jeden, bądź dwa bełty.
Orc Shaman jest niebezpieczny tylko dla początkujących graczy. Niewielka ilość punktów życia, w porównaniu do szansy dostanie sporej ilość punktów doświadczenia kusi niedoświadczonych Knightów. Jednak gdy przychodzi co do czego Shaman potrafi zaskoczyć. Pomijając jego obstawę, potrafi summować węże, skutecznie blokujące dragę do swego pana. A on już się zaopiekuje zaskoczonym podróżnikiem.
Nawet jeżeli uda nam się go ubić, nie liczmy na zarobek. Wand of Decay (warty trochę więcej niż parę gp) wypada bardzo rzadko, a pozostałe przedmioty nie są raczej godne uwagi poważnych graczy.