Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

Plaguesmith

HP 8250 Summon Niemożliwe
EXP 4500 Convince Niemożliwe
Odporny na Specjalne paraliżuje, Poison Ball, Poison Wave, leczy się, Haste
Częściowo odporny na Walka w zwarciu oraz z dystansu magią
Wrażliwy Odgłosy You are looking a bit feverish today!, Hachoo!, Cough Cough, You don't look that good!
Loot Two Handed Sword (Normalnie), Battle Hammer (Normalnie), Morning Star (Normalnie), War Hammer (Rzadko), Knight Legs (Normalnie), Steel Boots (Rzadko), Steel Shield (Normalnie), Axe Ring (Normalnie), Club Ring (Normalnie), Emerald Bangle (Rzadko), 0-3 Small Amethyst (Normalnie), Silver Brooch (Rzadko), Hammer of Wrath (Rzadko), Piece of Draconian Steel (Rzadko), Piece of Hell Steel (Rzadko), Piece of Royal Steel (Rzadko), Demonic Essence (Normalnie), Soul Orb (Normalnie), War Horn (Bardzo rzadko), 0-4 Onyx Arrow (Normalnie), Great Health Potion (Normalnie), Moldy Cheese (Normalnie), Dirty Cape (Normalnie), Rusty Armor (bardzo rzadka) (Normalnie), 0-254 gold, 0-2 Platinum Coins, Piece of Iron
Opis Nie ma niczego co by bardziej cieszyło Kowali Zarazy niż zgnilizna i rozpad. Te tchórzliwe demony nieustannie knują i spiskują aby sprowadzić rozpacz i choroby do świata śmiertelników. Podobają im się bolesne udręki jakie ich trucizny i zarazy zsyłają na inne stworzenia. Polegają oni na obrzydliwej diecie składającej się z trujących, chorobliwych i żrących płynów. Ich siła leży w możliwości tworzenia trucizn i zaraz tak samo jak przekształcaniu zazwyczaj niematerialnych rzeczy, takich jak rozpacz, ból i agonia, na materialne narzędzia i broń. Pomimo tego, że ich budowa ciała czyni ich potężnymi wojownikami, ich wrodzona tchórzliwość uniemożliwia im awansowanie w hierarchii wśród demonicznych ras. Mają zwyczaj wykorzystywać innych do wykonywania brudnej roboty oraz działania ?za kulisami?. Często jednak kończą jako przymusowi pomocnicy potężniejszych istot. Nadal są to rzadko widywane istoty w ludzkim świecie. Wolą przebywać w krainie demonów skąd wspierają swoich władców i podobnych sobie sługusów nowymi broniami służącymi rozsiewaniu trucizny i choroby.
Występowanie Pits of Inferno, Formorgar Mines, Edron.
Taktyka
Obrazek


Plaguesmith jest bardzo trudnym potworem. Walka z nim jest ciężka przez co w miarę bezpiecznie można się na niego wybrać po przekroczeniu 100 poziomu, oczywiście będąc w grupie paru osób. Atakowanie go w pojedynkę nie jest opłacalne ani bezpieczne przez wysokie obrażenia które zadaje, jedynie Knight bądź Paladyn na bardzo wysokim poziomie może spróbować sił w takiej walce. Plaguesmith potrafi potężnie zaatakować fizycznie przy tym używając ataków magicznych. Jego częściowa odporność na ataki śmierci, ognia i lodu powoduje, że postacie magiczne zadają mniejsze obrażenia używając czarów z wyżej wymienionych typów plus dodatkowo jest całkowicie odporny na ataki ziemi. Najlepszą taktyką do zabicia tego potwora jest grupa osób składająca się z wysokopoziomowego knighta, zdolnego przejąć na siebie ofensywę, paladyna (bądź paru) uderzającego z broni przy tym ZAWSZE używając czaru Exori San, ponieważ Plaguesmith jest wrażliwy na czary świętości. Można także zabrać druida do leczenia knighta by zmniejszyć koszty wyprawy, który dodatkowo mógłby atakować z czarów energii, na które Plaguesmith jest również wrażliwy. Bloker oczywiście powinien stać na ukos od potwora ponieważ jak wspomniane zostało wcześniej, używa silnych czarów takich jak Poison Wave czy Poison Bomb, a także potrafi sparaliżować przeciwnika. Można również użyć 2 przyzwanych demon skeletonów do atakowania potwora i blokowania go, bo mając mała ilość punktów życia, Plaguesmith ucieka przy tym używając czaru Haste co czyni go bardzo szybkim. Widzi niewidzialnych i leczy sie, jednak nieznacznie.

Obrazek