Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

HP 65 Summon Niemożliwe
EXP 40 Convince 305
Odporny na Specjalne brak
Częściowo odporny na Walka w zwarciu
Wrażliwy Odgłosy
Loot Sword (Normalnie), Katana (Rzadko), Mace (Normalnie), Legion Helmet (Rzadko), Copper Shield (Rzadko), 0-2 Meat (Normalnie), 0-2 Ham (Normalnie), 0-5 Worm (Normalnie), Lump of Dirt (Normalnie), 0-17 gold
Opis Ziemne robaki to bardzo starożytna rasa, żyjąca w podziemiach Tibii. Zakopują się w ziemi i czekają na nieświadome ofiary, które są pożerane w całości. Ukryte w ziemi są niewrażliwe na bronie dystansowe. W grupie są całkiem niebezpieczne nawet dla doświadczonego podróżnika.
Występowanie praktycznie cała Tibia
Taktyka Rotwormy ubijane są tysiącami przez każdego początkującego gracza. Nie są zbytnio niebezpieczne, a te parę gp, które każdy wyrzuca stanowią nie lada gratkę dla wielu. Zostawiają także wiele jedzenia, toteż nie potrzeba zabierać ze sobą własnego oświetlenia - wystarczy znajomość czaru Light (Utevo Lux). Na światach non PvP rotwormy to świetne potwory do treningu. Nie uciekają, zadają małe obrażenia i w dodatku nie przesuwają parceli.
Dobrze wiedzieć, że:
Gdy spotkamy większe skupisko, to może się okazać, ze stoimy plecami do ściany bez możliwości ruchu. W takiej sytuacji nie należy panikować. Nawet kilku rotwormą zajmie trochę czasu, aby nas zabić. Najważniejsze, to nie przestawiać battle mode na ?defensive?, ale zostawić na ?offensive fighting?. Przy takiej ilości i tak będą nas trafiały a na ?offensive fighting? szybciej zabijemy jednego i zdołamy wymknąć się z pułapki. Dotyczy to przede wszystkim trenujących paladynów. W przypadku ?offensive fighting? zabiją rotworma jednym trafieniem, i szybko umkną zagrożeniu.