Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

HP 320 Summon 395
EXP 120 Convince 395
Odporny na Specjalne Poison Field, Haste
Częściowo odporny na Walka w zwarciu(atak fizyczny oraz trucizna)
Wrażliwy Odgłosy
Loot Daramanian Mace (Bardzo rzadko), 0-2 Small Amethyst (Bardzo rzadko), Small Emerald (Bardzo rzadko), 0-3 Meat (Normalnie), 0-2 Scarab coin (Rzadko), Bag (Normalnie), Piece of Scarab Shell (Normalnie), 0-62 gp
Opis Skarabeusz jest powiązany z ukrytymi tajemnicami i mądrością, co uczyniło te żuki ważnym symbolem religijnym w Ankrahmun. Zazwyczaj są spotykane w swoich podziemnych kryjówkach, ale zamieszkują także w świętych miejscach, jak świątynie czy grobowce. Skarabeusze bronią swojego terytorium w zażarty sposób. Zaatakują każdego, kto ośmieli się wedrzeć na ich teren i nie ustąpią, dopóki zagrożenie nie zostanie wyeliminowane. Ich skorupy są niezmiernie twarde i czasami bronie mogą się roztrzaskać na ich chitynowym pancerzu. Są ponadto zdolne do gromadzenia trucizny w zabójczą chmurę przyprawiających o mdłości gazów, która ochrania skarabeusze zwłaszcza podczas ucieczki, jeśli zostaną do niej zmuszone.
Występowanie Ankrahmun Tombs, pustynia Ankrahmun (użyj łopaty), głęboko w Larva caves, dróżka prowadząca do Chor
Taktyka Niskopoziomowi gracze powinni tymczasowo omijać je z daleka, gdyż ich siła może okazać się dla nich zabójcza. Potem, przez pewien czas mogą okazać się dobrym źródłem punktów doświadczenia, jednak i wtedy należy uważać. Kilka skarabeuszy może w krótkim czasie pozbawić życia nawet i dobrego rycerza. Szczególnie denerwującym utrudnieniem dla graczy jest fakt, iż skarabeusze bardzo lubią zostawiać pola trucizny. Wejście na jedno z nich powoduje zatrucie, które odpiera początkowo po pięć punktów życia. Gdyby nie ta niedogodność, to na skarabeusze wybierałoby się na pewno znacznie więcej osób.
Jak na ilość otrzymywanych za nie punktów doświadczenia, mają bardzo dużo życia, przez co różdżki są trochę na nie za słabe, więc magowie powinni się wspierać albo czarem exori flam, albo powinni zbierać większą ilość skarabeuszy i wykańczać je wszystkie za pomocą runy Great Fireball. Ten drugi sposób nie jest chętnie stosowany, gdyż należy mieć na uwadze koszty tej metody, które są duże, a łupy ze skarabeuszy raczej skąpe, chociaż od czasu do czasu znaleźć można jakiś cenny klejnot, który w starożytnych czasach zapewne został złożony w ofierze bogom, przez twórców piramid.
Jeśli gracz, który poluje na skarabeusze, nie zabezpiecza się przed utratą ekwipunku (w razie śmierci) za pomocą AoL-a, to koniecznie powinien wyposażyć się w sporą ilość Silver Amuletów, gdyż częściowo zniwelują one działanie trucizny. Używanie czaru Antidote polecam jedynie tym osobom, które potrafią zręcznie unikać zatrucia, gdyż ciągłe zatruwanie się i używanie tego czaru, może w krótkim czasie pozbawić gracza wszystkich punktów jego many.
Rycerze powinni wyprawiać się na skarabeusze dopiero po wytrenowaniu się we władaniu bronią i zdobyciu lepszego oręża, gdyż przebicie ich pancerza nie jest łatwe.

autor: Hegemmon