Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

Swamp Troll

HP 55 Summon 320
EXP 25 Convince 320
Odporny na Specjalne zatruwa
Częściowo odporny na Walka w zwarciu
Wrażliwy Odgłosy Me strong, me ate spinach!, Groar!, Grrrr!
Loot Dagger (Normalnie), Leather Boots (Normalnie), Fishing Rod (Bardzo rzadko), Spear (Normalnie), Fish (Normalnie), Torch (Normalnie), Troll Green (Bardzo rzadko), Swamp Grass (Rzadko), Medicine Pouch (Rzadko), 0-10 gp
Opis Trolle Bagienne to odmiana zwykłych trolli, żyjąca w bagnach we wschodniej Tibii. Zupełnie jak i inne plemiona trolli, tak i to poluje na zwierzęta i szuka przeróżnych skarbów. Są jednak nieco silniejsze, ponadto nasączają swoje szpony ekstraktem z różnych toksycznych ziół, które znajdują na bagnach, by zatruć przeciwnika. Dlatego mogą być całkiem niebezpieczne dla niedoświadczonych wędrowców.
Występowanie Port Hope Swamp Trolls, Edron Troll Cave, Venore Swamp Trolls Caves, mały spawn na południowy wschód od Thais.
Taktyka Swamp Troll jest kuzynem zwykłego Trolla i zamieszkuje odległe bagna tibijskie. Jego zielona sierść jest niezwykle charakterystyczna, przez co nie trudno go zauważyć. Stworzenie to atakuje przeciwnika w zwarciu, odbierając od 0 do 15 punktów życia. Czasem uda mu się przebić przez obronę gracza i zatruć go. Trucizna zabierze maksymalnie 15 punktów życia, zatem przydatna będzie runa Antidote, bądź czar Exana Pox by ją zniwelować. Każdy nowicjusz poradzi sobie z nim bez problemu. Swamp troll pozostawia po sobie niezwykle cenną dla początkujących graczy wędkę. Należy pamiętać, że potwór ten zaczyna uciekać mając mało życia.
Obrazek