Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

The Evil Eye

HP 1200 Summon Niemożliwe
EXP 750 Convince Niemożliwe
Odporny na Specjalne SD, Poison Wave, Hot Water Wave, Mana Drain Wave, paraliżuje, przywołuje 0-5 Demon Skeleton oraz 0-4 Ghost,leczy się
Częściowo odporny na Walka na dystans magią (trucizna, energia, ogień)
Wrażliwy Odgłosy Inferior creatures, bow before my power!
Loot Longsword (Normalnie), Two Handed Sword (Normalnie), Morning Star (Normalnie), Wooden Shield (Normalnie), Steel Shield (Normalnie), Bonelord Shield (Normalnie), Terra Rod (Normalnie), Spellbook (Normalnie), Bonelord Helmet (Normalnie), Bonelord Eye (Zawsze), Great Mana Potion (Normalnie), Terra Mantle (Normalnie), Elder Bonelord Tentacle (Normalnie), Small Flask of Eyedrops (Bardzo często), 0-147 gold
Opis Złe Oko jest najpotężniejszym ze wszystkich Panów Kości, Jego spojrzenie podobno odbiera odwagę i siły nawet najsilniejszym wojownikom. Nawiedza raz na jakiś czas mroczne pomieszczenia Hellgate, gdzie grasują jego pobratymcy, Bonelordowie. Razem z jego przybyciem w Hellgate pojawia się niemały oddział Bonelordów, który ma za zadanie chronić Złego Oka przed intruzami. Lepiej stać się niewidzialnym na czas walki, by uniknąć niebezpieczeństwa ze strony sługusów Panów Kości. Tak więc, drogi wędrowcze, zagłębiając się w mroki Hellgate, uważaj na wszystkowidzące Złe Oko.
Występowanie Na północny wschód od Hellgate Library.
Taktyka
Obrazek


The Evil Eye jest jest bossem jego młodszych kuzynów, Beholdera i Elder Beholdera. Podczas walki z tym potworem trzeba uważać na jego liczne ataki magiczne z dystansu. Jest dość silny dla nisko poziomowych postaci, a nawet silniejsze osoby mogą mieć z nim problem. Chcąc go zabić nalezy pamietać o tym, że w jego otoczeniu zazwyczaj jest kilka Beholderów, a takze Elder Beholderów. Na poczatku powinno sie zabić wszystkie potwory w poblizu by móc spokojnie zająć się bossem. Jest on dość uciązliwym potworem ze wzgledu na to, ze przywoluje sporo summonow takich jak: demon skeleton i ghoust. Sam nie walczy w zwarciu, trzyma sie z daleka skupiając uwagę osoby na jego summonach. Wysoko poziomowi knighci po zabiciu wszystkich potworów w pobliżu powinni skupic sie na samym boss'ie, zamiast zabijać po kolei jego summony. Nie należy także stawać na wprost niego, ponieważ potrafi potężnie uderzyć z czarów: Poison Wave, Mana Drain Wave 0-250, Hot Water Wave 0-200.
Inne profesje powinny atakować go z możliwie najsilniejszych ataków dystansowych, uważając przy tym na summony, a także o tym by stać na ukos od potwora. Potrafi sparalizowaź przeciwnika co może być zabójcze w momencie gdy obok nas są jego przywołane potwory. Można również użyć czaru Invisible do uchronienia sie przed atakami przywołanych demon skeletons. Jest wolnym potworem jednak odporność na ataki fizyczne, energii i lodu skutecznie powoduje, że postacie magiczne nie są odpowiednie do bicia tego potwora samodzielnie, jednakże slabość na ogień może być przydatna przy użyciu czaru Hell's Core przez maga.

Snagoth
Gawus