Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

HP 135 Summon 400
EXP 60 Convince 400
Odporny na Specjalne zatruwa, Haste
Częściowo odporny na Walka w zwarciu oraz z dystansu (trucizna)
Wrażliwy Odgłosy Ribbit! Ribbit!, Ribbit!
Loot Mace (Normalnie), War Hammer (Bardzo rzadko), Fish (Normalnie), Poisonous Slime (Normalnie), 0-20 gp
Opis Ropuchy mają mało wspólnego z bezbronnymi, małymi żabkami. Są agresywne i trujące, a wszystko co się rusza postrzegają jako ewentualną przekąskę. Atakują bez wahania. Używają lepkiej i trującej śliny do osłabienia przeciwnika przed zmierzeniem się w walce bezpośredniej. Są znacznie bardziej agresywne niż inne płazy, wybuchają szałem w każdej walce. Mimo że nie mają zębów, mogą gryźć z ogromną siłą dużego pyska lub uderzać przeciwników długim jęzorem ze zdumiewającą prędkością.
Używają swoich silnych nóg do skakania w stronę przeciwnika. Osiągają wtedy zdumiewającą, jeśli nie przerażającą prędkość. Zostały obdarzone zdolnością do spowalniania przeciwnika i do nabierania prędkości samemu. Dadzą sobie radę z większością przeciwników w bliskim starciu.
Występowanie Laguna Islands.
Taktyka Ropuchy to płazy występujące głównie na Laguna Island. Potrafią uderzyć za ponad 30 punktów życia. Ich główną zaletą jest olbrzymia szybkość. Są wrażliwe na ogień, w związku z czym magom i druidom zaleca się stosowanie różdżek lub lasek korzystających właśnie z tego żywiołu. Dobrym pomysłem jest także stosowanie run Great Fireball na większe grupy tych stworów. Stworzenia te są w stanie zatruwać potencjalnych przeciwników, jednak obrażenia zadawane przez truciznę to jedynie 1 punkt życia na turę. Dla paladynów dobrą opcją jest używanie królewskich włóczni - dzięki temu kreatura szybko umrze. Rycerze mogą używać zarówno jedno jak i dwuręcznych broni. Ropuchy uciekają, gdy pozostanie im 10 lub mniej punktów życia, co w połączeniu z ich nadzwyczajną prędkością stawia każdego niskopoziomowego wojownika w trudnej sytuacji. Bowiem jak dogonić tak rychło pędzącą istotę? Dobrze jest mieć wtedy na nogach Boots of Haste. Niekiedy po śmierci pozostawia War Hammer.
Obrazek