Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

Valkyrie

HP 190 Summon 450
EXP 85 Convince 450
Odporny na Specjalne brak
Częściowo odporny na Walka w zwarciu oraz z odległości (włócznie)
Wrażliwy Odgłosy One more head for me!, Stand still!, Head off! Your head will be mine! Another head for me!
Loot Dagger (Normalnie), Double Axe (Bardzo rzadko), Chain Armor (Normalnie), Plate Armor (Bardzo rzadko), Protection Amulet (Rzadko), Health Potion (Bardzo rzadko), Small Diamond (Bardzo rzadko), 0-3 Spear (Normalnie), Hunting Spear (Normalnie), 0-3 Meat (Normalnie), 0-4 Red Apple (Normalnie), 0-2 Skull (Normalnie), Girlish Hair Decoration (Normalnie), Protective Charm (Rzadko), 0-12 gold
Opis Walkirie to wyższa kasta wśród amazonek - społeczeństwa wojowniczych kobiet żyjących na bagnach położonych we wschodniej Tibii. Są jeszcze silniejsze w walce zwarciu i zręcznie używają swych włóczni w walce na dystans. Każda amazonka, która udowodni swoją odwagę, poprzez zgromadzenie trzynastu czaszek przeciwników, zostanie awansowana na walkirię.
Występowanie Amazon Camp na północ od Venore, Amazonia na północ od Carlin, pojedynczy spawn na północny zachód od Thais.
Taktyka Valkyrie jest to elitarna jednostka amazońskich oddziałów. Pokonanie jej nie powinno sprawiać trudności doświadczonym wojownikom. Gracze mniej doświadczeni powinni pamiętać że Valkyrie atakuje nas na dystans używając Spear, którymi zabiera od (0-50) punktów życia. Dla graczy o małej ilości HP starcie z nią może skończyć śmiercią. Valkyrię może huntować rycerzem już od 8 poziomu jeśli posiadamy skille 45/45, Nie jest ona trudnym przeciwnikiem dla wyszkolonych rycerzy. Palladyn również potrafi pokonać tego potwora na 8 poziomie jeśli posiada minimum 40 punktów umiejętności walki na dystans. Trzeba pamiętać że warto mieć przy sobie mikstury leczące. Sprawa wygląda gorzej u Druida i Maga. Z racji tego że mają najmniejszą ilość HP polowanie na Valkyrie na 8 poziomie jest niemożliwe, chyba że stać nas na mikstury, którymi będziemy odnawiać stracone życie. Druidzi i Magowie mogą zacząć expić na tych kreaturach po awansowaniu na 13 poziom, wtedy też dostają mocniejsze różdźki, mają więcej życia, many.