Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

Wailing Widow

HP 850 Summon Niemożliwe
EXP 450 Convince Niemożliwe
Odporny na Specjalne Strong Haste
Częściowo odporny na Walka Melee, zatruwa, leczy się, Stalagmite, Life Drain Berserk, Musical Bomb (powoduje stan upicia)
Wrażliwy Odgłosy
Loot Plate Shield (Normalnie), Health Potion (Normalnie), Mana potion (Normalnie), Green Mushroom (Normalnie), Zaoan Halberd (Rzadko), Wailing Widow's Necklace (Bardzo rzadko), Widow's Mandibles (Normalnie), 0-128 Gold Coins
Opis The Wailing Widow, czyli Zawodząca Wdowa, zawdzięcza nazwę swoim nadzwyczajnym metodom polowania i ataku. Wibrując odwłokiem tworzy dźwięki, które wabią lub ogłuszają ofiarę. Tę umiejętność ma opanowaną do perfekcji. Pomimo tego, że mogą przetrwać w hibernacji przez czas nieokreślony, są znane z ogromnej żarłoczności i dają jej upust przy każdej nadarzającej się okazji. Pokarm, który pochłaniają, jest niemal natychmiast wykorzystywany do reprodukcji. Nowe pokolenie, rozwijając się, pochłania duże ilości pożywienia, więc gdy nastanie okres głodu, pajęczaki te przechodzą do kanibalizmu, stąd człon nazwy "Wdowa".
Wraz z upadkiem królestwa jaszczuroludzi, akcje mające na celu wytępienie tego gatunku zostały zaprzestane. Zarówno to, jak i wzrost ilości ich ulubionego przysmaku - Lancer Beetle, przyczynia się do stałego wzrostu gatunku Wailing Widow. O dziwo, wraz ze wzrostem populacji, nawet samotne pajęczaki stały się bardziej zuchwałe i zaczęły atakować osiedla, oraz większe stworzenia niż przedtem. Nie wiadomo co determinuje Wailing Widow do wyboru miejsca osadzania się. Czy jest to ich własna zachcianka, czy może chodzi tu o występowanie Lancer Beetle. Którakolwiek z teorii jest właściwa, jedno jest pewne, gatunek opisywanego pajęczaka, stał się poważnym zagrożeniem dla odkrywców nieznanych terenów, a także dla wszelakich osad.
Występowanie Zao
Taktyka