Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

HP 795 Summon Niemożliwe
EXP 515 Convince Niemożliwe
Odporny na Specjalne Poison Wave, zatruwa, upija, leczy się, Haste
Częściowo odporny na Walka w zwarciu i z dystansu (trucizna)
Wrażliwy Odgłosy Shriiiiiek
Loot Emerald Bangle (Bardzo rzadko), Wand of Inferno (Rzadko), Small Sapphire (Rzadko), 0-2 Power Bolt (Normalnie), 0-3 Dragon Ham (Normalnie), Gemmed Book (Normalnie), Wyvern Fang (Bardzo rzadko), Strong Health Potion (Bardzo rzadko), Wyvern Talisman (Rzadko), 0-75 gp
Opis Niektórzy uczeni uważają wywerny za odległe kuzynki smoków. Jest to jednak dalekie od prawdy. Dziś uważa się, że wywerny powstały z długiej hodowli jakiś znacząco mniejszych, zaledwie łagodnie trujących, latających jaszczurek. Przez kilka pokoleń szamani orków wybierali największe i najwredniejsze z tych małych zwierząt do hodowli. Poddając je działaniu trucizny i alchemicznych wywarów oraz ciągłej walce, orkowie pochwycili i zabili ich tysiące. Długo zanim cykl hodowli dobiegł końca, oryginalna rasa jaszczurów wyginęła. Mimo zamierzanej roli jako broń wojenna, wywerny okazały się być zbyt samodzielne i impulsywne, aby na coś się przydać. Ostateczne sprawdziły się na widowiskach sportowych, gdzie zmuszano je do walki między sobą lub innymi istotami. Hodowlę kontynuowano, aż społeczeństwo orków, poprzez wojny, popadło w ruinę, a wiele wywern uciekło ku wolności. Ci nowi i potężni drapieżnicy bez problemu przetrwali na wolności i tylko ich naturalna agresja zapobiegła szerokiemu rozprzestrzenieniu się tej plagi.
Dziś najagresywniejsze wywerny wyginęły. Nowa rasa jest nieco bardziej towarzyska. Wywerny często występują w małych grupach, ale ponieważ wciąż są dość agresywne, walki na śmierć są na porządku dziennym, zwłaszcza kiedy idzie o przywództwo. Zachowując swą agresję, kilka wywern prowadzi samotnicze życie.
Występowanie Po zachodniej stronie drogi prowadzącej z Venore na północ; PoH; wejście na Paradox Tower quest; Folda i Vega; Edron; Darashia; Chor; lasy Tiquandy; Ankrahmun; po drodze do Orc Fortress; Ghostland.
Taktyka Wywerna może okazać się groźna dla niskopoziomowego wojownika. Aby ją zabić rycerz powinien mieć poziom nie niższy niż 25, a jego umiejętności walki mieczem, toporem lub maczugą muszą przekraczać 65. Podobnie ze zdolnością obrony. Należy zawsze stać na ukos stwora, można dzięki temu uniknąć zatrucia bądź upojenia. Dla paladynów zaleca się także 25 poziom oraz zręczność walki na dystans nie mniejszą niż 60. Czarodzieje i druidzi mogą spokojnie i bezproblemowo zabijać te kreatury już na 30 poziomie. Na pewno podczas polowania na to stworzenie przyda się przywołany Monk lub Demon Skeleton. Jest ona odporna na żywioł ziemi, a częściowo odporna na lód i energię, dlatego też zaleca się używanie różdżek korzystających z innych żywiołów np. ognia. Zabijanie tej bestii z blokerem jest dobrym pomysłem na szybkie zdobywanie doświadczenia, a w szczególności dla paladyna. Walcząc z nią należy pamiętać o Dwarven Ring'u na palcu, aby uniknąć upicia. Ze względu na fakt, że stworzenie to bardzo mocno zatruwa swym jadem, przydatne mogą tu być runy Antidote bądź czar Antidote czyli Exana Pox oraz Silver Amulet, który redukuje obrażenia od trucizny.

Obrazek