Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

Hotkeys manual

Co to są hotkeys? W dosłownym tłumaczeniu są to gorące klawisze, a więc możemy się domyśleć, że chodzi o jakieś szybkie ułatwienie związane z klawiaturą. I tak w rzeczywistości jest, ale po kolei.
W zakładce options jest kolejna zakładka, dokładnie ta o którą nam chodzi
.
Po wejściu w Hotkeys pokazuje nam się ramka
.
Aby zrobić z F1 hotkey na początku należy na niego kliknąć, później wpisać w tym miejscu (biała kreska) np: czar, teraz podczas gry po naciśnięciu klawisza F1 pokaże nam się w chacie wpisane wcześniej zaklęcie. Możemy zrobić tak, że to zaklęcie będzie sie automatycznie wysyłać w tym celu po wpisaniu danego zaklęcie zaznaczamy to (niebieski kwadrat). I w ten sposób zrobiliśmy hotkey pod F1.

Po ostatnim updacie wprowadzono również możliwość robienia hotkey również z przedmiotów np: run, łopaty, liny itp. Gdy chcemy zrobić hotkey pod F2 z jakimś runem w tym przypadku z UH) na początku klikamy na F2, po czym musimy nacisnąć ten przycisk (zielona ramka), następnie wybrać w plecaku rune. Jeżeli wszystko zrobiliśmy dobrze tu (fioletowy kwadrat) pokaże się obraz runy. Po takim zabiegu wciskając w trakcie gry F2 ukaże nam się zamiast kursora znacznik, którym wystarczy kliknąć na obiekcie, który chcemy uzdrowić. Możemy ustawić również opcję, aby runa ta działała od razu po wciśnięciu hotkeya na nas lub na obiekcie, który aktualnie atakujemy ( zalecane w przypadku HMM itp.). Jeśli chcemy, żeby runa działała, od razu na nas należy wcisnąć ten przycisk (żółta ramka), a jeśli na przeciwniku ten (biała ramka).

Jeżeli zrobimy, którąś z 2 ostatnich opisanych opcji, a nie spodoba nam się ona i chcemy by dana runa została wyłącznie uaktywniona po wciśnięciu hotkeya wciskamy ten przycisk (czerwona ramka), a jeśli chcemy usunąć dany obiekt z hotkey'a wciskamy ten przycisk (niebieska ramka).

Jeżeli wam pomogłem cieszę się i czekam na opinie.
Jeżeli widzicie jakieś błędy piszcie, a ja poprawie.

Do właściwości Hotkey'sów można wejść wciskając ctrl+k. (by Fiszbin)