Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

"No PK!" - czyli rodzaje skuli.

(jestem bardzo wk******y bo pisze ten post juz drugi raz. Pierwszy sie popsuł przez bliżej nie określony błąd w logowaniu. Nie mój.)


Konnichiwa.
Jak nie trudno zauważyć po świecie Tibii walają sie całe hordy ludków ze skullami. Każdy krzyczy 'PK!' itp itd. Ale czy na powno kazdy ludek z czachą to potencjalny morderca kobiet i dzieci? Udało mi sie wyróżnić 7 rodzajów peków. Przeczytajcie i oceńcie sami.

1. BLOKERSI
Wygląd: Wysoki level. Najczęściej outfit pacc knighta. Stoją sobie i gadają ze znajomymi. Czasem sie pokłucą, czesem jeden drugiego chlaśnie bez powodu z nudów. Popisują się zaklęciami. Często też krecą się w pobliżu summonowane lub lurowane raty, bugi, monki ghoule itp.
Występowanie: Okolice domków, guildhouse'ów i depo.
Reakcja na spotkanie: Oleją cię. Czasem poproszą byś odszedł - "get lost n00b!" lub "go away".
Reakcja na "PK!": Koleś z czaszką wyśmieje cię. Inni zaczną grozić byś spadał. "u wanna die?"
Reakcja na atak: Błąd. Zostajesz potraktowany z Hmm, FF, lub przegoniony siłą fizyczną.
Reakcja na ucieczkę: Jeszcze raz cię wyśmieją ale przestaną atakować.

2. RED SKULL'E
Wygląd: Wysoki level. Najczęściej outfit pacca. Charakterystyczna czerwona czaszka oznaczająca, że nasz retskal wysłał już do Hadesa sporo exśmiertelników.
Występowanie: A różnie.
Reakcja na spotkanie: Oleją cię.
Reakcja na "PK!": Znów cię oleją. Ostatecznie wyśmieją cię.
Reakcja na atak: Redskal zostawi cie raczej w spokoju. Jeszcze jeden mord może go doprowadzic do bana.
Reakcja na ucieczkę: Brak reakcji, bo raczej nie ma specjalnie przed czym 'uciekać'.

3. MISKLIKI
Wygląd: Dośc niski level (10-15). Ukrywają się. Przez przypadek pociągnęli z runka kogoś kto stał koło potworka, lub kliknęli na potwora z 'battle window' w tym samym momencie, w ktorym w polu ich widzenia pojawił sie inny człowieczek i ostatecznie zaatakowali jego.
Występowanie: W terenie, w jaskiniach.
Reakcja na spotkanie: Krzyczą "no PK!" i "missclick"
Reakcja na "PK!": Jeszcze bardziej krzyczą.
Reakcja na atak: Uciekają i dalej krzyczą.
Reakcja na ucieczkę: Przestają wołać. Pozostają, gdzie ich znalazłeś. Czasem, ale rzadko, podziękują za łaskę.

4. NEUTRALNI
Wygląd: Neutralni to PK, którzy nie atakują NAS. Gonią kogoś innego, a ten ktoś krzyczy o pomoc.
Występowanie: Tam gdzie PK czyli praktycznie wszedzie.
Reakcja na spotkanie: Raczej oleją cię. Ofiara natomiast zacznie wołać o pomoc.
Reakcja na "PK!": Zaczną się tłumaczyć. Że złodzieja gonią, że zabił ich innego chara, że mu lootbaga podkosił itp. Ofiara będzie się wypierać i dalej twardo wołać o pomoc.
Reakcja na atak: Napastnik może zacząć uciekać (jeśli masz wyższy lev niż on i ofiara), zaatakuję cię (jeśli masz niższy lev), lub normalnie oleje (nie moze atakowac naraz dwóch.) Jeśli dobrze to rozegrasz to po ewentualnym zwycięstwie Ofiara zostaje twoim kumplem.
Reakcja na ucieczkę: Raczej brak reakcji. Napastnik dalej bedzie gonił Ofiarę, aż ją w końcu dorwie i zabije.

5. NAJEMNICY
Wygląd: Wysoki lev. Najczęściej outfit pacca. Profesja zazwyczaj Palladyn. Są to Siły specjalne, wysłane specjalnie z dedykacją dla ciebie. Najprawdopodobniej naraziłeś się jednemu z silniejszych graczy. Może zabiłeś jego chara, buchnąłeś lootbaga, rozwaliłeś summona itp itd. Teraz on nasłał na ciebie lepszą postać, by się zemścić. Jeśli masz szczęście zginiesz raz. A jeśli nie - wrócisz na rook.
Występowanie: Jak jesteś niewinny - nie musisz sie obawiać, a jak jesteś winny - znajdą cię wszędzie...
Reakcja na spotkanie: Mówią, kto ich nasłał i dlaczego po czym atakują. A mają czym atakować! Duży level, doświadczenie w PvP, sporo runów i łuk lub kusza w przypadku Palladyna.
Reakcja na "PK!": To na nic.
Reakcja na atak: Już mówiłem! Nie masz szans! A nawet jeśli planety ułożą się w jednej linii i wygrasz - powiedzmy koleś sam się walnie sd-kiem, summonięte mino archy zbuntują się, przez przypadek zgubi F-Sworda i C-Armor, pomyli UH z Poison Fieldem a na dodatek w poblizu będą 2 Black Knighty i 3 Giant Spidery ze wścieklizną to i tak wróci i naśle kogoś silniejszego!!
Reakcja na ucieczkę: Zabójca odpali 'Haste' o zacznie cię ścigać. Lepiej nie myśl o ucieczce tylko módl się, żeby nie zgubić po śmierci zbyt dużo sprzętu.

6. SAMOBÓJCY
Wygląd: Bardzo niski lev (gorszy niż 8). Często outfit zwykłego ludzika. Bardzo mili ludzie kopnięci przez los. Prawdopodobnie zginęli i stracili cały sprzęt. Nie mają znajomych, ani kasy. Lub po prostu znudziła im się profesja, a nie chcą tracić swojego "Giga Demon Slayer from Greatest Deep of Inferno in HELL" imienia.
Występowanie: Kręcą się koło świątyń.
Reakcja na spotkanie: Atakują cię i krzyczą: "i wonna die" lub "kill me" (<--- cytat z Aliena)
Reakcja na "PK!": Brak reakcji. Dalej atakują.
Reakcja na atak: Dalej nic. Osobiście nie radzę ich zabijać. Raz, że tylko zaśmiecicie sobie limit trupów w tygodniu; Dwa, że nie bedziecie mogli wejść do depo ani wylogować się przez 15 min; Trzy, że ktoś się może przyczepić, że mordujecie niskopoziomowców; Cztery, że i tak nie dostaniesz expa ani lootu.
Reakcja na ucieczkę: Gonią cię. Jak będziesz wyraźnie odmawiał to w końcu sobie pójdą.

i w końcu... (werble plz)

7. PK (Playa Killa)
Wygląd: Wysoki lev (zazwyczaj koło 20-40). Najczęsciej Palladyni. To bardzo niemili ludzie, którzy napadają na słabszych od siebie. W zasadzie nie różnią się zbytnio od zwykłych bandytów z reala. Generalnie każdy chciałby, żeby raz na zawsze opuścili świat Tibii, ale bez nich było by 'nudno'
Występowanie: Praktycznie wszedzie. Często łażą w miejscach gdzie trenią lub expią słabsi od nich.
Reakcja na spotkanie: Na chwilę się zatrzymują, żeby sprawdzić twój lev i vocc. Potem albo zapraszają do treningu albo od razu atakują.
Reakcja na "PK!": Dalej cię atakują. Baaaardzo rzadko wycofują się kiedy zaczynasz wrzeszczeć (yell) "Help PK!".
Reakcja na atak: Z PK łatwiej wygrać niż z Najemnikiem. Są zazwyczaj słabsi i działają pod wpływem impulsu. Jeśli masz szczęście, zdołasz ich przegonić FB lub nawet FF. Ale generalnie szanse, że wygrasz są i tak bardzo małe.
Reakcja na ucieczkę: Będzie cię gonił. Zazwyczaj bez 'haste'. Jeśli bedziesz na tyle zręczny, żeby go zgubić, nie bedzie się raczej fatygować żeby cię szukać.


Ty by było na tyle. Jeśli znacie jeszcze jakieś inne rodzaje PKów, lub znaleźliście jakieś błędy (szczególnie spodziewam się przy Redskalach bo ich dobrze nie znam) - piszcie.

Sayonara.