Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

Developer Note: transfer postaci między światami.

Tłumaczenie Developer Note z tibia.com:
Cytuj:
Główne

*Będzie to dodatkowa opcja podoba do ‘zmiany płci’ na stronie konta. Jak tylko gracz zaakceptuje transfer postaci nastąpi zablokowanie konta dopóki transfer nie zostanie zakończony. W takim wypadku będzie trzeba być całkowicie wylogowanym.

*Zapłata za transfer będzie osobna, podobnie jak w przypadku kupna konta premium czy nowego recovery key.

*Jak tylko zapłata zostanie potwierdzona transfer będzie wykonany podczas zapisywania stanu gry świata, na którym postać znajduje się w danym momencie.

Ograniczenia

*Transfer nie będzie możliwy w przypadku, gdy postać posiada domek, jest członkiem gildii bądź jest w związku z innym graczem.

*Transfer będzie możliwy tylko na świat z takimi samymi bądź ograniczonymi zasadami - z PvP-enfo na każdy świat, z PvP na świat PvP bądź non-PvP, a ze świata non-PvP tylko na inny świat non-PvP. Jednakże będą pewne wyjątki:
*Będzie kilka specjalnych światów z każdego typu, na który każda postać będzie mogła się przenieść. Te światy będą specjalnie oznakowane, podobnie jak teraz Premia (która jest światem tylko dla kont premium). Prawdopodobnie będzie po jednym z każdego typu, a przy każdym z nich widnieć będzie napis „można się przenieść”. Na przykład, jeżeli gracz ze świata non-PvP będzie chciał pograć na świecie PvP, dostanie szansę na przeniesienie na taki świat mimo, że normalnie nie byłby wstanie.

*Nie będzie można przenieść postaci na świat, który w danym momencie jest zablokowany. Takie blokady będą posiadały przykładowo nowe światy na jakiś czas. Zablokowane światy ,podobnie jak te w/w, będą specjalnie oznaczone na liście, jednak nazwa nie została jeszcze ustalona.
*Postać może być przenoszona na inne światy tylko co 6 miesięcy.

*Cała zawartość depo i rzeczy znajdujące się w pojemnikach gracza zostanie usunięta po transferze. Inne rzeczy, takie jak konto bankowe, wykonane questy, ekwipunek, umiejętności, poziom i inne np. czary nie będą odbierane w trakcie procesu transferu.

Dodatkowe uwagi

*Jak wspomniano wcześniej, transfer postaci wejdzie w życie wraz ze zmianami na serwerze. Dotyczyć będą one nie tylko wojen, ale również rezultatów dalszych zmian. Na tym CipSoft zdecydował się skoncentrować w tej notce i przedstawić wszystko krok po kroku. Więcej szczegółów dotyczących przeregulowania serwera zostanie przedstawionych w najbliższym czasie.

*CipSoft wie, że transfer postaci pomiędzy serwerami będzie miał ogromny wpływ na społeczność graczy z każdego świata. Wielu graczy określa tożsamość swej postaci, przynajmniej w pewnym stopniu, poprzez pryzmat historii jego świata. Jednakże możliwość jego zmiany nie zmieni przeszłości i osiągnięć. Będzie miała ona wpływ na przyszłą historię serwera i życie samej postaci. CipSoft chce jednak zaoferować graczom dalsze możliwości kształtowania swej przyszłości.

*Są jeszcze inne interesujące pomysły (np. zmiana imienia postaci), jednak tutaj należy skupić się na transferze postaci pomiędzy światami.

*Restrykcje dotyczące przedmiotów są jedną z najbardziej otwartych na zmiany spraw, jednak CipSoft deklaruje wyrozumiałość w tej kwestii.

*Sprawa błogosławieństw/AoL-i nadal pozostaje otwarta.

Za pomoc w tłumaczeniu dziękuję Martce.