Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

Darashia

Na dalekim, południowym-wschodzie znajduje się miejsce tajemnic i cudów - legendarny kontynent Darama. Snobistyczni mieszkańcy Thais postrzegają to miejsce jedynie pod kątem skał i piachu, ale podróżnicy uważają je za źródło fascynujących legend, starożytnych sekretów, utraconych skarbów i potężnych dżinów. Kulturowym centrum kontynentu jest miasto Darashia, założone przez mieszkańców Daramy wieki temu, serce pustynnego królestwa Kalifa Kazzana. Darashia jest znana na cały świat z eksportowanego miodu pustynnych pszczół, który jest poszukiwany przez czarodziejów i alchemików z powodu swoich magicznych właściwości, oraz przez bogatych i próżnych, jako rzekomo odmładzający surowiec.
Większość kontynentu zajmuje pustynia zwana „pożeraczem”. Na północnym wschodzie znajduje się piramida, którą uważano za starą nawet wtedy, gdy pierwszy raz eksplorowano te tereny. W naszych czasach to miejsce zajmują osadnicy minotaurów ze starego kontynentu, żyjący w niepewnym zawieszeniu broni z ludźmi.
Naprzeciw pięknej Darashii, za pustynią i górami leżą nawiedzone ruiny miasta Drefia. To prawdopodobna kryjówka nekromantów. Mieszkańcy Darashii nie odważają się mówić o tym miejscu inaczej jak szeptem. Straszą nim także swoje dzieci.


Legenda

Oznaczenie Opis
SStatek
dNa dole depo, na górze Świątynia. Wejdź tam w portal, a staniesz się mieszkańcem miasta.
BBank. NPC Muzin
MSklep magiczny, NPC Shalmar
KGildia rycerzy, NPC Razan
PNa górze NPC Chemar - poczta i latający dywan
na dole NPC Hofech, Sklep meblowy
+Cmentarz
1NPC Omur, owoce, warzywa
2NPC Ishima, jubiler
3NPC Edoch, łuki, kusze, amunicja
4NPC Habdel, broń
5NPC Aziel, zbroje
6NPC Halif, ekwipunek
7NPC Mugluf, mięso
8NPC Morun, Calif
9Ogród, dużo os (wasp)
10NPC Miraia, Taverna
11Stajnia
12Łaźnia