Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

  Nazwa Waga Opis
Antidote Potion 1.75 oz. Leczy z trucizny. Obecnie używany na Rookgaardzie zamiast Antidote Rune.
Banana Chocolate Shake 3 oz. Opis własny przedmiotu: Sweetness

Shake bananowo-czekoladowy. Idealny na upalne, wakacyjne dni. Podobno zawiera odrobinę lubczyku, dlatego idealnie nadaje się na randkowe spotkania..
Beer 1.8 oz. Piwo jest jednym z najpopularniejszych alkoholowych trunków. Raczą się nim zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Można je spotkać zarówno na eleganckich przyjęciach, jak i w podrzędnych knajpach. Dlaczego tak jest? Nie wiadomo. Krążą jednak plotki, iż napój ten nie został stworzony przez człowieka...

Napój ten można zakupić w tawernach całego świata Tibijskiego, prócz Carlin, gdzie wprowadzono zakaz picia i sprzedawania jakiegokolwiek alkoholu. Oczywiście, mieszkańcy znaleźli sposób, by ominąć ten przepis, dzięki temu można zakupić ten trunek w malutkiej tawernie w podziemiach miasta. Wypicie nadmiernych ilości powoduje lekkie upicie.
Berserk Potion 2 oz. opis własny: Drinking this potion increases temporarily your fighting skill while decreasing your defense.

Po wypiciu czasowo zwiększa umiejętności walki wręcz, ale obniża obronę
Blood 1.8 oz. Świeża krew jest pozyskiwana z dopiero co zabitych potworów, które nie są humanoidalne lub też nieumarłe. W jakim celu śmiałkowie zbierają ten płyn do swych pojemniczków? Krążą słuchy, iż potrzebny jest on do niektórych zadań...
Bullseye Potion 2 oz. Opis własny przedmiotu: Picie tego napoju czasowo zwiększa twe umiejętności walki na odległość jednocześnie zmniejszając twą obronę.

Po wypiciu powoduje spadek obrony postaci o 10 punktów, ale podnosi o pięć punktów zdolności walki na odległość.

Jest to jedna z nagród Areny Svargrond na poziomie Warlord.
Cocktail Glass of Fruit Juice 2 oz.
Cocktail Glass of Lemonade 2 oz.
Cocktail Glass of Mead 2 oz.
Cocktail Glass of Milk 2 oz.
Cocktail Glass of Rum 2 oz.
Cocktail Glass of Tea 2 oz.
Cocktail Glass of Water 2 oz.
Cocktail Glass of Wine 2 oz.
Coconut Milk 1.8 oz. Aby zrobić mleczko kokosowe musimy użyć wyciskarki do owoców (Juice Squeezer) na kokosie (Coconut) mając przy sobie pustego viala.
Concentrated Demonic Blood 2 oz. Opis własny: Shake it to create a potion.
Po potrząśnięciu zamienia się w mana potion lub health potion
Fruit Juice 1.8 oz. Aby zrobić sok owocowy, należy użyć wyciskarki do owoców na jakimś owocu, mając przy sobie pustego viala.
Great Health Potion 2.2 oz. Przywraca część życia (~500 punktów)

Może być używane przez Rycerzy z poziomem co najmniej 80.
Great Mana Potion 2.2 oz. Przywraca część many (~300 punktów)

Może być używane przez Druidów i Magów z poziomem co najmniej 80.
Great Spirit Potion 2.2 oz. Przywraca część życia i many (~300 punktów życia i 150 punktów many)

Może być używane przez Paladynów z poziomem co najmniej 80.
Health Potion 1.8 oz. Napój ten został wprowadzony do gry podczas zimowego update 2007. Jest on pierwszym magicznym napojem, z którym styka się początkujący gracz. Natychmiastowo regeneruje około 150 punktów życia. Może zostać użyty do wyleczenia przyjaciela, lecz tego biednego, chorego kotka biegającego po mieście nie da się nim, niestety, uzdrowić.
Lemonade 1.8 oz. Lemoniada powstała dawno temu z połączenia wody i cytryny. Napój ten, zapewne przez prostotę wykonania oraz znakomity smak, szybko zdobył popularność na całym świecie. Do dziś można ją kupić w niektórych tibijskich sklepach, można ją także pozyskać za darmo z jednej z wielu beczek. Niestety, nie daje nic, prócz smaku i możliwości ugaszenia pragnienia.
Lifefluid 1.8 oz. Obecnie nie dostępny w sklepach.
Odnawia około 60 punktów życia.
Love Potion 1.8 oz. Opis własny przedmiotu: You better be careful with this or you might get unwanted results.

Ten kubek wypełniony jest eliksirem miłości.
Mana potion 1.8 oz. Ten magiczny napój jest niezbędny dla profesji magicznych, gdyż natychmiastowo przywraca od 75 do 125 punktów many. Żaden szanujący się mag czy druid nie rusza się bez niego z domu.
Manafluid 1.8 oz. Obecnie nie dostępny w sklepach.
Odnawia od 50-100 punktów many.
Mastermind Potion 2 oz. Opis własny:Drinking this potion increases temporarily your magic skill while decreasing your magic defense.

Po wypiciu na pewien czas powoduje zanik odporności magicznej, jednocześnie podwyższając siłę magii.
Mead 1.8 oz. Można się nim upić. Potrzebny do zrobienia Barbarian Test.
Milk 1.8 oz. Chyba nikomu niepotrzebne są wyjaśnienia, czym jest mleko. Ten niezwykle zdrowy i smaczny napój można kupić w Carlin i na Darashi, respi się także codziennie w okolicach Mintwallin, Fibula Dungeon oraz Bear Room Quest.
Mud 1.8 oz. Błoto. Można je uzyskać używając viala, lub innego pojemnika do przechowywania płynów, na polach błota, znajdujących się najczęściej w jaskiniach. Tylko... po co?
Oil 1.8 oz. Ten energetyczny płyn może zostać wykorzystany do napełniania lamp. Działa tylko, gdy olej znajduje się we vialu. Po zimowym update 2007 w ten sposób można pozyskać viale, które okazują się niezbędne do niektórych questów.
Rum 1.8 oz. Przyjaciel każdego pirata
Slime 1.8 oz. Szlam. Ten trujący napój, o działaniu jak poison field, można nabyć go w sklepie, pozyskać z trujących potworów lub na bagnie.
Small Health Potion 1.75 oz. Dodaje część życia. Używany na Rookgaardzie.
Strong Health Potion 2 oz. Przywraca część życia (~300 punktów)

Może być używane przez Rycerzy i Paladynów z poziomem co najmniej 50.
Strong Mana Potion 2 oz. Przywraca część many(~200 punktów)

Może być używane przez Magów, Druidów i Paladynów z poziomem co najmniej 50.
Tea 1.8 oz. Według jednej z legend początki herbaty sięgają czasów powstania Thais, gdzie podróżnik - Todd przypadkowo zaparzył pierwszy napar z liści herbaty. Prawda jest trudna do ustalenia; wiadomo, że herbatę od dawna znali mieszkańcy Carlin, jednak pierwsze zapiski na jej temat pochodzą dopiero z czasów przybycia Todda do Thais. Wtedy właściciel tawerny, w której zatrzymał się podróżnik napisał Świętą księgę herbaty, zawierającą opis krzewu herbacianego, narzędzi do zbioru i selekcji liści, przyborów do ceremonii przyrządzania i picia herbaty. Z czasem trunek ten zyskał popularność na całym świecie.
Ultimate Health Potion 2.2 oz. Przywraca część życia (~750 punktów)

Może być używane przez Rycerzy z poziomem co najmniej 130.
Urine 1.8 oz. Mocz. Można go kupić w buteleczkach lub znaleźć w wielu miejscach Tibii. Lecz, zadajmy sobie to pytanie - po co? By zrobić komuś głupi żart podmieniając go z bardzo smaczną lemoniadą?
Water 1.8 oz. Woda. Zwykła woda. Można ją wykorzystać do pieczenia (ciast, ciasteczek), picia oraz do wielu innych czynności. Można ją zakupić, albo pobrać ze studni, morza, rzek lub jezior. W tych ostatnich przypadkach niezbędna jest plaża, by wystarczająco się do niej zbliżyć.
Wine 1.8 oz. Wino jest drugim, po piwie, najpopularniejszym trunkiem alkoholowym. Przez swój wyśmienity smak nazywane jest napojem bogów. Jest jeszcze jeden powód tego przydomku. Po wypiciu większej ilości wina człowiek czuje się, jakby wirował nad ziemią, znacznie zwiększa swe umiejętności retoryczne, rośnie jego samoocena... Innymi słowy - czuje się jak młody bóg! Oczywiście, istnieje złota zasada, obowiązująca także wśród bogów - umiar jest rzeczą świętą...