Szukaj
Opcje wyszukiwania

Szukaj na forum

Szukaj na Tibia.com

Narzędzia

  Nazwa Waga Opis
Baking Tray 12 oz. Brytfanna babuni. Stara, metalowa tacka wprost idealna na wypieki - zwłaszcza na przepyszne, chrupiące ciasteczka. Mmmm palce lizać!
Black Bishop Token 5 oz.
Black Castle Token 5 oz.
Black King Token 5 oz.
Black Knight Token 5 oz. Potrzebny do wykonania The Paradox Tower Quest.
Black Pawn Token 5 oz.
Black Queen Token 5 oz.
Black Token 5 oz.
Blank Rune 1.2 oz. Można na nim wyryć runy.

Przedmiot dostępny z:
- Dark Helmet quest
- Elvenbane quest
- Longsword quest
- Orc Shaman quest
- Shaman Treasure quest
Blessed Wooden Stake 5 oz. Opis własny:Many mighty priests of Tibia have blessed this stake.
Ułatwia zdobywanie Vampire Dust oraz Demon Dust
Broom 11 oz. Miotły nie posiadają żadnego praktycznego zastosowania w Tibii. Można je znaleźć w sklepach... oraz w pobliżu domów wiedźm, dla których miotła stała się niemal symbolem.
Carpenter Hammer 11 oz. Młotek ciesielski jest narzędziem niezbędnym do budowy jakiegokolwiek elementu budownictwa drewnianego. Przydaje się również do innych prac remontowych. W rękach kobiet sieje postrach wśród robali.
Cleaver 6.6 oz.
Cup 2 oz. Prosty kubek. Można się z niego napić.
Elvenhair Rope 6 oz. Jest to lżejszy typ liny.
Fire Bug 30 oz. Opis własny:This strange creature has the tendency to set certain things on fire.

Przydatne podczas robienia rumu, używamy go zwykle do palenia pól trzciny cukrowej.
Fishing Rod 8.5 oz. Wędki służą do łowienia ryb.Zwiększają także umiejętności gracza w rybołówstwie. Od update 7.5 do łowienia niezbędne są także robaki, które podczas tej czynności powinny znajdować się w plecaku gracza.
Football Zwykła piłka nożna. Niestety, nie da się jej w żaden sposób podnieść.
Fork 1 oz. Zwykły widelec? Czy może tajemnicza broń o niesamowitej mocy, której używali dawni wojownicy? Któż by nie chciał zwykłym widelcem powalać najokropniejsze potwory? Niestety pomoże on nam tylko łatwiej spożyć posiłek. W rękach dzieci bywa groźny, gdyż używają go jako procy i ostrzeliwują przeciwnika zielonym groszkiem.
Gear Wheel 0.05 oz. Przedmiot ten został wprowadzony do gry podczas zimowego update 8.4. Można je uzyskać u A Sweaty Cyclops wymieniając na nie iron ore po rozpoczęciu questa Going Down.
Hacket 28 oz. Nie ma zastosowania (można użyć jako dekorację).
Hammer 11.5 oz. Przenośna wersja zwykłego młotka. Mimo swych niewielkich rozmiarów w pełni potrafi zastąpić swego większego brata. Używany głównie do trenowania wbijania gwoździ oraz denerwowania sąsiadów w weekend o siódmej nad ranem. Zaostrzony koniec bywa wykorzystywany do obrony własnej.
Heavy Ball
Hoe 28 oz.
Inkwell 2 oz. Nie ma zastosowania (można użyć jako dekorację).
Juice Squeezer 15 oz. Wyciskarka do owoców
Kitchen knife 1 oz. Zwykły, prosty nóż kuchenny. Przydatny przy wycinaniu dyni oraz krojeniu owoców.

Przedmiot ten jest niezbędny do wykonania:
- Jester Outfit Quest
- Ice Islands Quest.
Label 0.1 oz.
Light Shovel 15 oz. Doskonała do odkopywania skarbów, często używana przez magów i druidów, kiedy waga przedmiotów odgrywa ważną rolę.
Mechanical Fishing Rod 9.2 oz. Hurrraaaa!!! Odkryto wędkę z kołowrotkiem! Teraz łowienie ryb będzie o wiele prostsze! Przedmiot ten potrzebny jest do zdobycia Mechanical Fish.
Mirror 9 oz. Nie ma zastosowania (można użyć jako dekorację).
Mug 2.5 oz.
Nail Przedmiot ten został wprowadzony do gry podczas zimowego update 8.4.
O Tic-Tac-Toe Token 5 oz.
Obsidian Knife 1 oz. Opis własny: Sharp and light, this is a useful tool for tanners, doctors and assassins.

Sztylet służący do wycinania skór z martwych potworów
Oven Spatula 14 oz. Łopatka kuchenna jest niezbędnym narzędziem w każdej kuchni.
Pan 18 oz.
Pick 45 oz. Dzięki temu narzędziu można otworzyć ukryte, niewidzialne, dziury. Pozwala także na tworzenie otworów w lodzie, niezbędnych przy połowie ryb.

Przedmiot ten jest dostępny z:
- Pick (Small Axe)

Przedmiot ten jest niezbędny do wykonania:
- Kissing a Pig
- Ice Islands
Pitchfork 25 oz. Widły używane przez farmerów do przerzucania zboża. Noszą je również przy sobie Ogniste Diabły i Demoniczne chochliki, by torturować nimi swoje ofiary.
Plate 1.5 oz. Mały talerzyk, który znaleźć można niemalże w każdym mieście. Mieszkańcy Tibii stali się tak prymitywni, że przestali go używać i jedzą z byle czego - zazwyczaj rękoma.
Pot 52.5 oz.
Rake 15 oz. Najzwyklejsze w świecie grabie. Można je znaleźć w wielu ogródkach w pobliżu miast, oraz kupić w sklepach ogrodniczych.

Potrzebne do pewnej misji Eleonore quest.
Rolling Pin 5 oz. Wałek do ciasta, można go znaleźć w większości barów i kuchni.
Klaun Bozo po ostatnim spotkaniu z matką swojej dziewczyny nazywa je Maczugami Furii.
Rope 18 oz. Lina jest najważniejszym narzędziem każdego podróżnika. Dzięki niej można wspinać się (w specjalnie oznaczonych miejscach) oraz wciągać na górę przedmioty lub też osoby. Niestety, wielu, zwłaszcza początkujących graczy zapomina o niej, później zaś wołają o pomoc stojąc w kanałach Carlin w jaskini rotworma...
Rust Remover Przedmiot ten został dodany do gry podczas zimowego update 8.4. Służy do usuwania rdzy z Rusty Armor oraz Rusty Legs.

Przedmiot ten można kupić po ukończeniu:
The Hidden City of Beregar
Saw 10 oz. Przedmiot, który pomoże nie jednej "złotej rączce' przy codziennych pracach naprawczych. Piła służy również do pozyskania Wooden Ties poprzez użycie jej na kawałku drewna.
Shovel 35 oz. Łopata jest niezbędna każdej osobie, która chce poznawać tajemnice świata Tibii, a także lubi podróżować po dziwnych oraz tajemniczych miejscach. Zapominając o niej, może ono utknąć na naprawdę nieciekawych terenach...

By jej użyć wystarczy kliknąć "use" na zasypanej kamieniami dziurze w ziemi, bądź też na piasku.
Small Axe 20 oz. Ten mały toporek jest zbyt delikatny, by mógł służyć jako broń. Pomimo tego jest dość cennym przedmiotem na Rookgaardzie, gdyż poszukuje go jeden NPC...
Sneaky Stabber of Eliteness 3 oz. Opis własny: This nifty gadget can be used for many vital and less vital purposes. If it's not jammed, that is.
Spoon 1 oz. Zwykła, srebrna łyżeczka. Służy do słodzenia herbaty... a także jako broń przeciw wampirom. Można ją znaleźć w tibijskich kuchniach w zamkach, domach, tawernach...

Jest niezbędna podczas wykonywania:
- Jester Outfit Quest,
- Ice Islands Quest.
Squeezing Gear of Girlpower 3 oz. Opis własny: This nifty gadget can be used for many vital and less vital purposes. If it's not jammed, that is.
Trap 21 oz. Odpowiednio zastawione pułapki potrafią zadać niewielkie obrażenia warte 30 punktów życia. Można je znaleźć wokół obozu krasnoludów w dźungli Tiquanda. By ją zastawić wystarczy położyć ją na ziemi, a następnie użyć.
Very Noble-Looking Watch Jeden z najdroższych zegarków w Tibii. Specjalna ich seria została stworzona przez znaną firmę Xelor. Jednym ze szczęśliwych jego posiadaczy jest Norbert, który chwali nim się przy każdej, nadarzającej się okazji. Jeden z egzemplarzy tego szlachetnego zegarka znalazł się w niejasnych okolicznościach w rękach szefa Assasinów. Miał on za zadanie zlikwidować jedną z wpływowych osób Thais oraz zdobyć właśnie ten zegarek, jako dowód jego śmierci. Zamach się udał, lecz Rukor Zad postanowił zachować zegarek, gdyż jego wartość znacznie przewyższała cenę oferowaną za zabójstwo. Nieusatysfakcjonowany zleceniodawca nadal poszukuje zarówno zegarka, jak i nielojalnego Assasina...
Watch 0.5 oz. Po kliknięciu use pokazuje tibijską godzinę.
Waterball 2 oz. Piłka do grania w wodzie. Można znaleźć wiele jej respów na mapie Tibii, między innymi w dziurze z królikami na Rookgaardzie, po stronie dla PACC.
Watering Can 8.5 oz. Konewka to przyrząd nie zastąpiony w każdym ogrodzie. Wystarczy wlać do niej wodę, wziąć ją do ręki i regularnie podlewać nowo wsadzone do doniczek nasiona. Nie zapomnij, że w doniczkach musi znajdować się ziemia! Jeśli będziesz pamiętał używać jej codziennie, to po wielu żmudnych tygodniach hodowania zacznie wyrastać piękna, zielona roślina. Uważaj tylko, żeby jej nie zniszczyć, bo spragnione rośliny mogą wpaść w szał...
Wedding Outfit Box 25 oz. Paczka zawierająca strój ślubny.
Whacking Driller of Fate 3 oz. Opis własny: This nifty gadget can be used for many vital and less vital purposes. If it's not jammed, that is.

Niebieski scyzoryk ma wiele zastosowań. Może zastępować linę, łopatę, kilof oraz maczetę. Niestety, to wszechstronne narzędzie nie zostało wykonane z należytą starannością i zdarza się, iż potrafi się zaciąć... Ujrzymy wtedy taki komunikat:
Oh no! Your tool is jammed and can't be used for a minute.
W tej sytuacji nie pozostanie nam nic innego, jak odczekać minutę i ponownie użyć tego narzędzia. Z tego powodu warto jest nosić także zwykłą, klasyczną linę...
White Bishop Token 5 oz.
White Castle Token 5 oz.
White King Token 5 oz.
White Knight Token 5 oz. Potrzebny do wykonania The Paradox Tower Quest.
White Pawn Token 5 oz.
White Queen Token 5 oz.
White Token 5 oz.
Witches Broom 11 oz. Niestety, miotła ta straciła swe magiczne moce, dlatego też może służyć tylko jako dekoracja... lub do zamiatania mieszkania.

Wygląda tak samo jak Broom.

Przedmiot ten jest dostępny z:
- Witches broom (Blood Herb)
Wooden Hammer 6 oz. Jest niezbędny do wykonania The Scatterbrained Sorcerer Quest.
Wooden Spoon 1 oz. Ta zwykła, drewniana łyżka jest niezbędnym narzędziem każdej kucharki. Można ją znaleźć w większości kuchni w zamkach, pałacach, tawernach.
Wooden Stake 5 oz. Opis własny: It is a simple wooden stake.
Worm 0.2 oz. Musisz mieć przy sobie robaki, aby łowić ryby. Bez przynęty nie biorą.
Robaki można kupić w większości sklepów z wyposażeniem podróżnym. Znacznie lepszym źródłem są potwory.
X Tic-Tac-Toe Token 5 oz.